Straf heling pc-gegevens x@@s 4 WD, PW en CDA zitten nog Autovakanties naar FRIESLAND DRENTHE! Uitgever Wegener verbetert halfjaarresultaat Scouts klauteren voor 100ste verjaardag BOEK ONLINE of bel 0900-9697 Joyrider (17) doet racefilm na en sloopt tuin donderdag 29 juli 2010 COMPUTERCRIMINALITEIT DEN HAAG - Privégegevens stelen uit iemands computer en deze in formatie doorverkopen wordt strafbaar. Hierop komt een celstraf van maximaal een jaar te staan. Dat blijkt uit een wetsvoorstel van demissionair minister Ernst Hirsch Ballin van Justitie. Voorheen had justitie grote moei te om hackers te vervolgen voor het stelen van niet-openbare infor matie. Het doorsluizen van bijvoor beeld wachtwoorden en allerhan de documenten was niet strafbaar omdat deze zaken wettelijk gezien geen 'goed' waren. Wanneer een dief een fiets steelt en doorverkoopt, is het overduide lijk dat de rechtmatige eigenaar niet meer over de tweewieler kan beschikken. Maar bij digitale dief stal wordt informatie gekopieerd en blijven de gegevens gewoon op de computer van de gedupeerde staan. Er is dus niets verdwenen. Een bekend voorbeeld is de zaak van de presentatrice Manon Tho mas. In 2007 verschenen naaktfo to's van haar op internet die wa ren gestolen van haar computer. De dief kreeg vorig jaar weliswaar een taakstraf en moest schadever goeding betalen, maar hij werd vrijgesproken van de diefstal van tientallen foto's. De aanscherping van de wet moet de vervolging van dergelijke criminaliteit makke lijker maken. Minister Hirsch Ballin wil verder het verbod op afluisteren, aftap pen en opnemen van vertrouwelij ke gesprekken uitbreiden. Voor journalisten geldt deze regel niet. Regelmatig gaan zij op pad met een verborgen camera of nemen gesprekken op om iets aan de kaak te stellen. „Hun werk dient het al gemeen belang", aldus een justitie- woordvoerder. Tevens wil Hirsch Ballin het voor officieren van justitie mogelijk ma ken om sites met strafbare infor matie te verwijderen of blokkeren. Nu is daar nog een beslissing van de rechter voor nodig. APELDOORN - Uitgever Koninklijke Wegener heeft de opbrengsten uit advertenties in de eerste helft van het jaar verder zien dalen. Dankzij kostenbesparingen en stijgende in komsten uit abonnementen en de verkoop van andere producten ver beterde het bedrijfsresultaat wel ten opzichte van de eerste helft van 2009, aldus het bedrijf. De uitgever van regionale kranten, waaronder deze krant, zag de op brengst van advertenties met ruim 3 procent dalen in vergelijking met de eerste helft van 2009. Die da ling was aanzienlijk minder dras tisch dan een jaar eerder, toen de opbrengsten met 23 procent afna men. Door abonnementen duur der te maken wist Wegener de te rugloop van het aantal betalende abonnees te compenseren. Het aantal abonnementen liep met bijna 2 procent achteruit, de om zet uit de abonnementen ging ech ter ruim 2 procent omhoog. Het totale bedrijfsresultaat steeg met ruim 4 miljoen euro tot 30,3 miljoen euro. Wegener waar schuwt dat dit positieve resultaat door de onzekere omstandigheden niet zonder meer kan worden doorgetrokken naar de rest van het jaar. ROERMOND - Deelnemers aan de JubJam 100 in Roermond klauteren op een 'high rope-course', een zogenoemde hoge klimkooi vol touwen. Aan het evenement, ter ere van het honderdjarig bestaan van Scouting Neder- PAUL KUSTERS door Lianne Sleutjes De PW moet van het CDA en de WD het verbod op de Koran en Koranlessen inslikken, evenals de hoofddoekjesbelasting en de etnische registratie. Dat geldt ook voor de strijd tegen de is lam, de sluiting van islamitische scholen en de bouwstop voor nieu we moskeeën. Als de PW op die punten inbindt, is een grote hob bel voor de vorming van een rechts kabinet genomen. Dan kun nen de partijen de rest van hun programma's naast elkaar leggen. - Ze vinden alle drie bezuinigin gen nodig om de overheidsfinanci ën op orde te brengen, maar de be dragen liggen uiteen. De WD wil tot 2015 23,75 miljard euro bezuini gen, het CDA 19,75 miljard euro en de PW 12,5 miljard euro. De bezuinigingsposten zijn ook an ders. Zo laat de PW de zorg onge moeid, maar willen CDA en WD daar elk 3,25 miljard euro op bezui nigen. De PW wil een eigen risico van 210 euro, het CDA van 230 eu ro en de WD van 300 euro. Bij de WD valt ook de huisarts onder het eigen risico. - Op sociale zekerheid (uitkerin- - w - ast Ontdek het veelzijdige Friesland! Emjee Hotel 2 t/m 5 dagen o.b.v. logies ontbijt Aankomst: van 6/81/m 30/10 verblijf in het Emjee Hotel, op ca. 3 km van het centrum van Drachten o.a. lift, bar en restaurant met uitste kende keuken tips: winkelen in Heerenveen en fietsen Zie www.kras.nl/17648 Landgoed Résidence Hunzebergen 4/5/8 dagen o.b.v. logies Aankomst: van 13/8 t/m 20/12 verblijf in een bungalow op Landgoed Résidence Hunzebergen, rustig gelegen, nabij Emmen o.a. brasserie en wellnesscenter ook verblijf in een hotelkamer mogelijk! Zie Www.kras.nl/51162 Eden Hotel Emmen 2 t/m 5 dagen o.b.v. logies ontbijt Aankomstdata: van 6/8 t/m 31/12 •verblijf in het 4-sterren Eden Hotel Emmen, op slechts 5 minuten van het centrum van Emmen o.a. lift, bar, restaurant en terras tip: bezoek het Dierenpark Zie www.kras.nl/51186 Verblijf in 4-sterren hotel! WTC Hotel Leeuwarden 3 t/m 5 dagen o.b.v. logies ontbijt Aankomstdata: van 6/8 t/m 31/12 •verblijf in het 4-sterren WTC Hotel Leeuwarden, op ca. 30 minuten lopen van het centrum o.a. ontbijtrestaurant, bar en fitness tip: heerlijk shoppen in Sneek Zie www.kras.nl/50769 Prijzen zijn per persoon tenzij anders vermeld. Prijzen zijn exclusief reserverings^ósten. gen) wil de PW 1,75 miljard euro bezuinigen, het CDA 7,25 miljard euro en WD 10,75 miljard euro. - CDA en VVD willen de duur van de WW beperken tot maxi maal 12 maanden, de PW wil de huidige 38 maanden handhaven. - WD en CDA willen de AOW- VEENENDAAL - Een 17-jarige jongen uit Veenendaal heeft in de nacht van dinsdag op woensdag de auto van zijn moeder geleend en daar mee een ravage in een voortuin aangericht. De jongen verklaarde aan de poli tie dat hij de racefilm The fast and thefiirious had gekeken en de actie scènes zelf wilde uitproberen. De joyrider pakte daarvoor de auto van zijn moeder die niet thuis was. Het zogeheten driften, waarbij de bestuurder een auto gecontroleerd zijwaarts door de bocht laat glij den, ging de jonge autocoureur in eerste instantie goed af. Bij de tweede poging reed hij dwars door een voortuin. Een kentekenplaat bleef achter in de tuin waardoor de politie hem makkelijk kon ach terhalen. Tegen de jongen is pro ces-verbaal opgemaakt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 4