80 meter strand 40 zandzakken laatste seizoen kunnen zijn' zeeland 123 Gemeente schrikt van grote stijging kosten voor huishoudelijke hulp tot70% korting Hijgenaar wil lijst D66 Zeeland aanvoeren Directeur cinema stopt uit onvrede Rommelmarkt rond de Hervormde kerk donderdag 29 juli 2010 mimmmsmm Op de Brouwersdam spoelt jaarlijks ongeveer 80 meter duin en strand in de Noordzee. Als er niets zou gebeuren, is binnen enkele jaren het Schouwen-Duivelandse deel geheel verdwenen. Met veertig zogeheten bigbags gevuld met zand hebben de mensen van kitesurfcentrum Juventa een dam gemaakt om hun stukje strand te beschermen. ZONNEBRIL OP STERKTE INCLUSIEF MERKMONTUUR EN GLAZEN VANAF DE PRIJS VOOR EEN MULTIFOCALE ZONNEBRIL BEDRAAGT 185,00 informeer naar de mogelijkheden N 7 T/M 14 AUGUSTUS TILROEOPTIEK walstraat 81 vlissingen 0118-412370 www.tilroe.nl bruinisse Alex Hijgenaar uit Bruinisse heeft zich kandidaat gesteld voor het lijst trekkerschap van D66 bij de Provin ciale Statenverkiezingen van 2 maart. De 52-jarige ambtenaar bij het ministerie van Verkeer en Wa terstaat is al actief binnen de afde ling Schouwen-Duiveland. De ande re kandidaten voor het lijsstrekker- schap zijn Jikkie van der Giessen en Egon Baldal. Leden van D66 kun nen tot 18 september stemmen. middelburg Directeur Maaike Ritsema van Ci nema Middelburg stapt op. Na ne gen jaar plannen maken voor een nieuw filmtheater is het budget van 1,6 miljoen verdampt. Ritsema vindt dat onverteerbaar. „Het blijft dezelfde oude zooi." Bij haar aantre den in 2001 zou de cinema in het nieuwe A-theater komen. Daarna kwam de Zeeuwse Bibliotheek in beeld. De laatste optie, het huidige pand renoveren, bleek te duur. burgh-haamstede Rond de Hervormde kerk aan de Ring van Burgh vindt zaterdag tus sen 8.30 en 16.00 uur een rommel markt plaats. De organisatie is ook deze 38ste editie in handen van de plaatselijke gemeente. De op brengst gaat naar het hospice in Zierikzee en een weeshuis in Ke nia. Op het terras is ook wat lek kers te eten en drinken. Stefan Nipius van kitesurfcentrum Juventa bij zijn pas gebouwde dam van zandzakken. Op de achtergrond zijn naast de blokarts nog net de containers van de school te zien, die nu noodgedwongen in de duindoorgang staan. foto Dirk-Jan Gjeltema Unieke kans! Topdesign [3.<sfVwiPnt voor de laagste prijzen! DUvAJI K#C|Jl urban design Goes Marconistraat 15a (0113) 22 41 00 www.boconcept.nl www.tmcwoonwinkels.nl door Ali Pankow zierikzee - „Wij zijn enorm ge schrokken van het verloop van de kosten voor huishoudelijke hulp. Binnen het Samenwerkingsver band Welzijnszorg Oosterschelde- regio worden we geconfronteerd met een gemiddelde stijging van 18 procent", zegt wethouder Gilles Houtekamer. Voor de gemeente Schouwen-Dui veland betekent het een kostenstij ging van 357.000 euro in vergelij king met de begroting. Volgens de wethouder wordt de verhoging veroorzaakt door het feit dat cliën ten in korte tijd plotseling de voor keur geven aan het rechtstreeks af nemen van huishoudelijke hulp van zorgverleners in plaats van het zelf inkopen van zogeheten Alfa hulp via het Persoonsgebonden Budget (PGB). Het verschil be draagt 5 euro per uur. (Alfahulp vergt 16 euro; hulp in natura 21 eu ro). In totaal steeg de afname van huishoudelijke hulp in natura op Schouwen-Duiveland met 19.000 uren. Houtekamer heeft niet direct een verklaring voor deze gang van zaken en wil de cijfers daarom wel graag nader geanalyseerd hebben. „De toename is mogelijk ook het resultaat van het aantal nieuwe klanten en door herindicaties." Volgens de wethouder is hier ook sprake van een landelijke tendens. Hij verwacht, ondanks alle aange kondigde bezuinigingen, van het rijk dan ook een financiële hand reiking. „Dat is niet zomaar uit de lucht gegrepen. Het gaat immers ook om officiële prijsstijgingen en de Vereniging van Nederlandse Ge meenten heeft daar onderhande lingen over gevoerd met het minis terie van Binnenlandse Zaken. Daar verwacht ik in de september circulaire de resultaten voor het ge meentefonds van", aldus Houteka mer. In afwachting daarvan beziet het gemeentebestuur nog hoe dit begrotingstekort wordt gedekt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 43