k PZC 2I Projecten ter bestrijding eenzaamheid Omstreden directeur niet terug 'Hittecamera's onnodig' PZC Wanhopig 22 en 23 24 en 25 BELEID Gemeente wil ontmoeting stimuleren Survivallen op Schouwen Goes hoopt dit jaar op besluit afslag almanak Kitecentrum bouwt dam om laatste stukje strand te redden L, - Donderdag 29 juli 2010 Streng dieet maakt spuiten van insuline overbodig Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl door Piet Kleemans zierikzee - Ontmoeting. Het is en blijft een belangrijk wapen in de strijd tegen eenzaamheid. Op Schouwen-Duiveland gaan daar om binnenkort verschillende pro jecten van start. Met steun van de gemeente Schouwen-Duiveland. Wethouder Gilles Houtekamer zegt het met nadruk; „Ik wil geen koude sanering. Punt." Omdat be zuinigingen onontkoombaar zijn koos de gemeente er eerder voor de 'activiteit ontmoeting' - dus on der meer bijeenkomsten van oude- rensozen - niet langer te subsidië ren. Toen dat bekend werd, stak een storm van protest op. De on dergang van meerdere ouderenso- zen en in het verlengde daarvan het afbrokkelen van netwerken werd gevreesd. En dat is wel het laatste wat Houte kamer wil. „De ouderverenigingen hebben een punt. Voor de meest kwetsbare ouderen zijn zij vaak nog één van de weinigen die gele genheid geven tot georganiseerde ontmoeting." Om ouderensozen tegemoet te ko men wil de gemeente nu gaan wer ken met vrije openstelling van dorpshuizen. Je kunt er de krant lezen, een biljartje leggen en door gaans is er toegang tot internet. SCHERPENISSE - De voor mishande ling van een leerling veroordeelde J. Duvekot keert niet terug als di recteur op de reformatorische Groen van Prinstererschool in Scherpenisse. Het bestuur heeft een nieuwe directeur benoemd. De positie van Duvekot was na en kele incidenten onhoudbaar ge worden. Zo schreef de onderwij sinspectie dat leerlingen hardhan dig aangepakt en gekleineerd wor den. Er zou ook sprake zijn van angst en sociale onveiligheid. In oktober vorig jaar werd Du vekot op non-actief gesteld, toen bleek dat hij voor de rechter moest verschijnen vanwege de vermoede lijke mishandeling van een leer ling. Hij werd veroordeeld tot een werkstraf. In een tussenreportage concludeert de inspectie dat de sfeer inmiddels sterk is verbeterd. Verder kunnen vrijwilligers van het Welzijnshuis er onderdak vin den voor hun speciale 'brigade' die ouderen helpt bij het invullen van formulieren. Houtekamer hoopt dat de vrije openstelling nieuwe activiteiten oplevert. De kosten voor de gemeente worden geschat op 8500 euro per jaar. In samenwerking met het Wel zijnshuis start het project 'Thuis in de kern'. Seniorenvoorlichters gaan op huisbezoek bij senioren. Signaleren zij dat een oudere hulp nodig heeft dan gaat dat signaal naar het centrale meldpunt van het Welzijnshuis. Het Welzijns huis gaat vervolgens kijken hoe problemen opgelost kunnen wor den. De gemeente investeert 27.160 euro. Het Rode Kruis krijgt van de ge meente steun (7500 euro) voor haar open-tafelproject dat zij sa men doet met woningbouwvereni ging Zeeuwland, Pontes Pieter Zee- manschool en de Stichting dorps- en gemeenschapshuizen. Op loca tie - te beginnen in het dorpshuis in Dreischor en appartementen complex Valetta in Zierikzee - ver zorgen leerlingen van Pontes sa men met Rode Kruis-vrijwilligers dagprogramma's voor bewoners uit de buurt. Het gaat daarbij om sport, spel en een gezamenlijke maaltijd. BURGH-HAAMSTEDE - Gelukkig stond er niet al te veel water in de greppel, zodat zonder het risico op een nat pak naar hartelust gesurvivalled kon worden bij Molen berg bij Burgh-Haamstede. Het was gisteren de eerste activiteit die door Stichting Welzijnshuis Schouwen-Duiveland in samenwerking met Dorpshuis Ellemeet en Dorpsraad Bruinisse deze zo mer werd georganiseerd. Vandaag staat de tweede acti viteit op het programma: een workshop Spiegeltje Ver sieren. Deze workshop mag op grote belangstelling re kenen: meer dan vijftig kinderen hebben zich er al voor opgegeven. foto Dirk-Jan Gjeltema ABONNEE VOORDEEL Vandaag heeft dhr. E.G.E. de Wever, Biervliet 4 Efteling entreekaarten gewonnen! Heeft u zich nog niet ingeschreven? Ga naarwww.pzc.nl/abonneevoor- deel en geef u op via het formulier. Via deze eenmalige inschrijving maakt u tot en met 4 september dagelijks kans op 4 gratis kaarten. GOES - De gemeente Goes hoopt toch dat het Rijk nog dit jaar be sluit een tweede afslag van de A58 aan de zuidkant van de stad te be talen. De gevraagde investering be draagt acht miljoen euro. De Goese wethouder Loes Meeu- wisse hoopt dat het Rijk geld uit trekt voor de Goese afslag. „Alle be trokken partijen zijn het eens. Rijkswaterstaat Zeeland, het water schap, de provincie en de gemeen ten Goes en Borsele. De regio legt zelf 22 miljoen euro op tafel om de verkeersproblemen in en rond Goes op te lossen." De extra afslag is ter hoogte van het ziekenhuis gepland en moet de druk van de bestaande afslag doen afnemen. Tip? redactie@pzc.nl TERNEUZEN - De Westerscheldetun- nel hoeft niet te worden voorzien van hittecamera's, die oververhitte remmen van vrachtwagens signale ren. Burgemeester en wethouders van Terneuzen zien niets in de sug gestie van raadslid Giel van Boom om net als in Duitsland proeven te nemen met de camera's. Het colle ge geeft toe dat het in landen met flinke hoogteverschillen voor kan komen dat de remmen te zwaar worden belast. Hier zijn geen ge vallen bekend. Hij is de vijftig lang geleden gepas seerd, niet bepaald aantrekkelijk en zijn leven lang al vrijgezel. Hij komt niet zo vaak in contact met vrouwen, en zéker niet met mooie slimme blondines. Toen de hypo theekadviseuse bij hem thuis langs kwam voor een zakelijk gesprek, in formeerde hij terloops of ze ge trouwd was. Zij probeert deze wanhopige boer sindsdien om begrijpelijke redenen op afstand te houden. Voorstellen om een avondje naar de bioscoop te gaan, of een uitgebreide 'zakenlunch' te houden, slaat ze angstvallig in de wind. Wel met sub tiele hints uiteraard, want hij is een goede klant voor het bedrijf. De boodschap is duidelijk niet aangeko men. Tijdens een vergadering ging haar telefoon meerdere keren over. Ze zuchtte diep. Hij weer. Geïrriteerd typte ze een sms terug. Alleen drukte ze nét iets te snel op de verzendknop. „Mag ik je zo even bekken?"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 41