pedofielen op het net dan we denken' and! 3 PZC Geen hoger beroep tegen zeilmeisje Laura Stelen en helen www.pzc.nl/webwinkel commentaar De mooiste plek van Nederland mooiste plek r. donderdag 29 juli 2010 'Het is duidelijk dat wij als politie in die digitale wereld aanwezig moeten zijn. Jongeren moeten ook on line een agent kunnen aanspreken' Boudewijn Mayeur, politieman ke expertgroep Digikids - ziet zich zelf als 'digitale wijkagent'. „Bin nen Digikids hebben we visie op gesteld over internet-surveillance. Hoe kun je daar de jeugd berei ken? Waar hangen ze uit en wat doen ze op dat internet? Hoe ko men we in contact? Ze zitten er echt niet op te wachten om eens lekker iedere week met een politie man te chatten. Wat we willen be reiken, is dat het een gewone zaak wordt dat je ook on line met een politieman kunt praten." „Ik zit nu een aantal maanden in het Habbo Hotel, duidelijk herken baar als politieman. Maar ik heb DEN HAAG - De Raad voor de Kin derbescherming gaat niet in hoger beroep tegen de uitspraak van de rechtbank in Middelburg in de zaak van de 14-jarige zeilster Laura Dekker. Dat heeft een woordvoer der gisteren laten weten. „Wij willen dat er een einde komt aan de procedures. Er is nu helder heid. De ouders van Laura zijn ver antwoordelijk en het is nu aan hen om haar te behoeden voor on nodige risico's", aldus de woord voerder. De rechtbank in Middelburg be sloot dinsdag de ondertoezichtstel ling van Laura te beëindigen. Jeugdzorg Utrecht, waar het zeil- virtueel niet dezelfde bevoegdhe den als in de echte wereld, da's ef- fe wennen. Ik ben te gast in het ho tel. In het gewone politiewerk ben jij degene die bepaalt wat er ge beurt. Als ik in een café een arres tatie verricht, kan de eigenaar hoog en laag springen, ik ben dege ne die aangeeft wat er gebeurt. Dat is op internet een stuk lastiger." „Dit is nog echt een pilot; wat kan en moet de rol van de politie op de digitale snelweg zijn. Want het is duidelijk dat we als politie in die digitale wereld moeten zitten." „Ik zeg niet dat Habbo 'onveilig is, maar er zijn risico's. Iedereen kan meisje onder toezicht stond, had al laten weten geen reden meer zien het toezicht te verlengen. De Raad voor de Kinderbescher ming twijfelde nog of Laura so ciaal en emotioneel in staat is bijna twee jaar lang moederziel al leen rond de wereld te varen. De organisatie vroeg de rechtbank om nog eens twaalf maanden toezicht. De rechtbank besloot anders. Een blije Laura gaf na de uitspraak al aan binnen twee weken naar Portugal te varen om vandaaruit rond de wereld te zeilen. wvwv.pzc.nl/lauradekker er een eigen identiteit aannemen. Internet is zo'n groot, onbegrensd gebied. Waar veel mensen zijn, zijn veel boeven. Je kunt inder daad zeggen dat de kinderlokker plaats heeft gemaakt voor de inter- netpedofiel. Daar hoeft-ie niet zo veel moeite voor te doen. Hij kan zich voorstellen als minderjarige en zelfs meerdere identiteiten aan nemen. Ik denk dat er ook veel meer pedofielen op het net zitten dan wij weten." „Habbo is in principe leuk voor jongeren. Ze kunnen in hun eigen wereld leven, beslissingen nemen die ze thuis niet kunnen, hun ei- mm. msmmmmmmmim v« - m&mt categorie DVD's en games gen identiteit bepalen en heel veel vrienden ontmoeten. Het is ge liefd. Ik merk dat de jongeren in het hotel het prettig vinden dat ik er ben. Ze zoeken me op, willen praten en luisteren ook naar wat ik te zeggen heb. Af en toe houd ik informatiesessies en dan staan ze letterlijk in de rij. Ik maak ook dui delijk wat ik wel en niet voor ze kan betekenen. Ik word daar bij ge holpen door andere Habbo's die al heel lang in die wereld rondlopen. Die mijn ogen en oren zijn." „Ik hoop dat meer agenten dit in de toekomst oppakken. Dat is hard, heel hard nodig." Minister Ernst Hirsch Ballin van Justitie mag dan al geruime tijd de missionair zijn, dit verhindert hem niet om een uiterst nuttig wetsvoorstel te doen. Er komt een flinke straf op het stelen en helen van privé-computergege- vens. Tot nu toe voorziet de wet hier niet in. Domweg om dat er na een computerdiefstal niets 'weg' is. De data worden immers gekopieerd. De schade na de vervreemding van wacht woorden, van beelden of ge luidsfragmenten kan echter zeer tastbaar en zeer gevoelig zijn. Hirsch Ballin dicht dit gat in de wetgeving dus terecht. Verder wil de minister het ver bod op afluisteren verruimen. Wie een 'vertrouwelijk' ge sprek opneemt en op internet zet, kan een jaar gevangenis straf krijgen. Ook deze aanpak is juist. De massale en snelle uitwisseling van informatie op internet is meestal nuttig. Zo worden dingen controleerbaar en inzichtelijk. Maar sommige zaken kunnen beter in de klei ne kring blijven. Daarom is het goed dat de minister mensen bestraft die deze vertrouwelijk heid met kwade bedoelingen doorbreken. Dossier Laura Dekker Lees alle verhalen over het zeilmeisje Laura Dekker en de tientallen reac ties op www.pzc.n8/layradekker STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Bezoek de webwinkel van de PZC www.webwinkel.pzc.nl Van elke provincie een dvd! Ontdek en beleefde mooiste plekken van Nederland met deze unieke dvd's! Aan de hand van bekende en minder bekende mensen is getracht de diversiteit van Nederland per provincie in kaartte brengen. Rivieren, het boeren land, de duinen, veengebied of de zee. Laat u inspireren, ga eropuit en ontdek hoe mooi ons land is. Adviesprijs 17,95 Lezersprijs 12,95* exclusief €1.95 verzendkosten PgiL4* 1 Habbo Hotel wordt wereldwijd gespeeld door talloze minderjarigen. Het risico op misbruik via contacten die in het hotel gelegd worden, kwam duidelijk naar voren bij de aanhouding van een 28-jarige man op verdenking van misbruik van een 11-jarig meisje in Vlissingen. foto Lex de Meester #WEBWINKEL

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 3