'Cybercrime is een nieuw fenomeen' 'Veel meer 2 zeelam Kamers in Zeeuwse hotels beter bezet dan in de rest van het land Komkommertijd PZC Vandaag staat een 28-jarige man in Middelburg voor de rechter op verdenking van seksueel misbruik van een 11- jarig Vlissings meisje. Zij kwamen in contact via internet. De krant 5 weken voor 15 euro! donderdag donderdag 29 juli 2010 Het komkommert En zo dra het komkommert krijgen we op de radio, de televisie en in de krant bij gebrek aan 'echt' nieuws al lerlei rare wetenswaardigheidjes voorgeschoteld. Een kleine bloemlezing van gebeurte nissen die de voorbije dagen het nieuws haalden: Een uit de kluiten gewassen walvis bespringt in een bronstige bui een zeilbootje; Parende zeeleeuwen houden met hun geil geloei omwonenden van Ar- tis uit de slaap; Een inktvis, woonachtig in het Vlis- singse Arsenaal, voorspelt de uit komst van de kabinetsformatie. Nog meer? Wat te denken van: Duitse lerares lijdt aan hazenfobie en probeert via de rechter vergeefs haar leerlingen te verbieden ooit nog een haas op het schoolbord te tekenen; Slak Sindney legt in het Britse dorp Coningham in 3 minuten en 41 secon den een afstand van 33 centimeter af en veroverde daarmee het wereld kampioenschap slakkenrace; Onderzoekers hebben een belang wekkende ontdekking gedaan: ook gorilla's spelen soms tikkertje. Nog niet genoeg? Een Chinees haalt het Guiness Book of Records door met zijn auto in 28 seconden over een 60 meter lange rij bierflesjes te rijden; Paul de Leeuw sluit vrede met Anne ke Gröhnloh die hij jaren geleden voor drankorgel uitmaakte; In een dierentuin te Havana heeft een struisvogelvrouwtje het loodje gelegd omdat zij niet langer opgewas sen was tegen de seksuele lusten van haar partner. Het slachtoffer werd minstens 7 maal daags door hem be stegen en stierf van pure vermoeid heid; In het Turkse parlement is onmin ontstaan over de snordracht in het le ger. Regeringspartij AKP wil het mili tairen die deel uitmaken van elite troepen verbieden om hangsnorren te dragen; de AKP beschouwt solda ten die met een hangsnor door het le ven gaan als 'fout' en geeft de voor keur aan een dikke borstelsnor over de gehele lengte van de bovenlip. Ik lust er wel pap van, van dit soort berichten. Komkommerde het maar wat vaker. Voor meer columns: www.pzc.nl/columns COLOFON PZC Park Veldzigt 35, Middelburg Postbus 91, 4330 AB Middelburg 0118- 43 4000 Uitgever/directeur Ad Verrest Hoofdredactie Peter Jansen pjansen@pzc.nl Arie Leen Kroon (adjunct) alkroon@pzc.nl Centrale redactie T: 0118- 43 4010 E: redactie@pzc.nl Redactie Walcheren Postbus 91, 4330 AB Middelburg T: 0118-43 4050 E: walcheren@pzc.nl Redactie Bevelanden-Tholen Postbus 162, 4460 AD Goes T: 0113- 31 5670 E: bevelanden@pzc.nl tholen@pzc.nl Redactie Zeeuws-Vlaanderen Postbus 145, 4530 AC Terneuzen T: 0115- 64 5740 E: zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Redactie Schouwen-Duiveland Postbus 80, 4300 AB Zierikzee T: 0111-45 4650 E: schouwen-duiveland@pzc.nl Advertenties VerkoopteamZeeland T: 0118- 43 4070 E: teamzeeland@bndestem-pzc.nl Business-to-business/de Ondernemer. Zorg Onderwijs. Educatie. Onroerend Goed T: 076- 531 2277 E: segmentteam@bndestem-pzc.nl Familieberichten: 088- 0139 999 Personeelsadvertenties: 055- 5388 000 Kleintjes: 0900- 6743 836 Krant niet ontvangen? Wijziging van uw adresgegevens? Gebruik maken van de vakantieservice? Abonnement opzeggen? Vul het formulier in op: www.pzc.nl/lezersservice of bel: 088- 013 99 10 Toets 1: bezorgklachten (vanaf 07.00 uur) nabezorging bij melding voor 12.00 uur Toets 2: informatie over uw abonnement Toets 3: informatie over abonneevoordeel Maandag t/m vrijdag: 08.00 - 17.00 uur Zaterdag: 08.00 - 12.00 uur PZC Lezersservice Postbus 3229, 4800 MB Breda U kunt uw abonnement beëindigen tot uiterlijk vier weken voor het einde van de betaalperiode. U ontvangt een schriftelijke bevestiging. Abonnementsprijzen Maand 25,50 (acceptgiro n.v.t.) Kwartaal 71,95 (acceptgiro €74,95) Jaar €274,95 (acceptgiro €277,95) Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant, onderdeel van Koninklijke Wegener NV. Publicatierecht beeldende kunst via Beeldrecht. Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV. Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uitvoering van de abonnementsovereenkomst. Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig geselecteerde partners. Indien u geen prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het gebruiken van uw e-mail adres wilt intrek ken, kunt u dit schriftelijk kenbaar maken bij PZC Lezersservice. Zie ook het privacy statement op www.pzc.nl MISBRUIK VIA INTERNET door Annemarie Zevenbergen De politie moet zich in stellen op een andere manier van werken als het gaat om internetcri minaliteit. Met name de bestrij ding en vervolging van misdrijven op en via het net vergt een om- slag. Cybercrime neemt de laatste jaren snel toe. Daarbij gaat het niet al leen om het haatzaaien en terroris me, maar ook om het verspreiden van kinderpornografie en seksueel misbruik van minderjarigen, voort vloeiend uit contacten via het we reldwijde web. Een triest voor beeld daarvan is de rechtszaak die vandaag in Middelburg gehouden wordt tegen een 28-jarige man uit Zoetermeer. Hij wordt verdacht van seksueel misbruik van een 11-jarig Vlissings meisje. De man zou on line via het Habbo Hotel met zijn slachtoffertje in contact gekomen zijn en sprak vervolgens met haar af in Vlissingen. Habbo Hotel is een wereldwijde game, met name gespeeld door minderjarigen. Zij maken virtuele karakters aan, de zogenaamde Hab- bo'ers, die rondlopen in de hotels. Daar hebben ze een eigen kamer, ontmoeten vrienden en bouwen er hun eigen virtuele leven op. Ver leidelijk voor pubers want je kunt zelf beslissen wat je doet, zonder dat je wordt teruggefloten door je ouders. Maar zeker ook verleidelijk voor pedofielen die er een aantrek kelijk 'jachtterrein' aan hebben. Zij kunnen immers naar believen één of meerdere identiteiten aanne men. Zoals de verdachte die van daag voor de rechter staat. In het hotel was hij de 12-jarige Eric. Teamchef jeugdpolitie Bram van Moolenbroek van de politie Zee land erkent dat cybercrime een re latief nieuw fenomeen is voor de politie. „Deze zaak is bovendien vrij uniek, ook landelijk gezien, omdat er snel tot aanhouding en vervolging kon worden overge gaan. Er zijn op dit moment nog geen cijfers bekend van dergelijk misbruik via internet. Maar het is wel duidelijk dat er straks veel op ons afkomt. Het gebruik van inter net neemt steeds meer toe, voor jongeren is het een tweede leven. Wij moeten ons werk aanpassen aan die vorm van criminaliteit. Want; waar haal je je gegevens bij elkaar, wat mag je wel en wat niet gebruiken?" De expertgroep Digi- kids is een van de landelijke werk groepen die zich over dergelijke vraagstukken buigt, maar dan spe cifiek gericht op de jeugd. Van Moolenbroek meent dat inter- netsurveillance door de politie on ontkoombaar is. „Je moet weten wat er leeft en wat er gebeurt. Bo vendien moet je als politie ook on line aanspreekbaar zijn. De drem pel om aan aangifte te doen - of in ieder geval aan te geven dat er iets mis is - is dan misschien ook wat lager voor de kinderen." Hij hamert er op dat het belang rijk is dat ouders met hun kinde ren meekijken. „Je moet met je kind praten over wat die op het net doet. Als je dat niet doet, ben je 'm kwijt. En je kind moet vroeg of laat toch een keer definitief te rug in het echte leven." door Annemarie Zevenbergen Politiemensen die op internet surveilleren zijn er nog niet veel. Boudewijn Mayeur doet dat nu enkele maanden, on der meer als gast in het Habbo Ho tel. Een wereldwijd digitaal hotel, dat alleen al in Nederland tussen de elf en twaalf miljoen accounts heeft. Een paradijs voor jongeren, maar ook een jachtgebied voor on der meer pedofielen. De Limburgse politieman - samen met Bram van Moolenbroek van politie Zeeland lid van de landelij- iiinnmnBi Ja, ik neem de PZC en ontvang de eerste 2 weken gratis en neem aansluitend: een doorlopend abonnement met automatische betaling van 71,95 per kwartaal (nami een doorlopend abonnement met betaling per accept van 74,95 per kwartaal (nam) D ik neem een proefabonnement van 5 weken voor 15,-. Na deze periode stopt de bezorging vanzelf, (ik heb de laatste 3 maanden geen proef gehad) (PS) Stuur de bon naar: PZC, Afdeling Lezersservice, Antwoordnummer 54050.5004 VB Tilburg. Bellen kan ook: 088 - 013 9910 Straat Postcode Woonplaats Telefoonnummer Emailadres Ik machtig de PZC om het abonnementsgeld van mijn rekening af te schrijven. Rekeningnummer Handtekening lunsgegevuns ln,betcotuftm treft u na door Jeffrey Kutterink MIDDELBURG - Zeeuwse hotels boe ren goed, ondanks de recessie. Zee land is de enige provincie waar de hotels vorig jaar een hogere bezet tingsgraad hebben gehaald. Dit blijkt uit het jaarlijkse markt onderzoek van accountants- en ad viesorganisatie KPMG onder 225 drie-, vier- en vijfsterrenhotels, goed voor bijna 23.500 kamers. Landelijk daalden in 2009 voor het tweede achtereenvolgende jaar zo wel de bezettingsgraad als de ge middelde kamerprijs. Zeeland telt volgens KPMG 13 ho tels met in totaal 768 kamers. De bezettingsgraad van de Zeeuwse hotels steeg van 59,7 procent in 2008 naar 67,6 procent vorig jaar. Daarentegen daalde de prijs per overnachting. In 2007 kostte een nachtje nog 89 euro, in 2007 88 eu ro en vorig jaar 82 euro. De Zeeuwse hotels verwelkomden minder gasten uit Nederland (-0,8 procent) en iets meer mensen uit West Europa (+0,4 procent) en de Verenigde Staten (+0,5 procent). In Zeeland wordt voor hotels, te gen de trend in, de zakelijke slaper belangrijker. Zakenlieden namen vorig jaar 28 procent van de boe kingen in Zeeuwse hotels voor hun rekening (2008: 25,7 procent); toeristen 72 procent (2008: 74,3 procent). Nederlandse hotels heb ben nog tot medio volgend jaar last van de economische crisis. Vijf sterrenhotels en hotels in en om Amsterdam en Schiphol klimmen mogelijk dit jaar al uit het dal. Voor de rest van het land wordt een herstel niet voor 2012 ver wacht. KPMG-onderzoeker Mark Kemper: „Nederland kent twee ho- telmarkten: rond de hoofdstad en de rest van het land. Amsterdam en Schiphol zijn optimistisch. Dat komt door het herstel van het in ternationaal toerisme en het zaken verkeer. De rest profiteert daar la ter van." «■WManananmBBMÉB door Willem van Dam

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 2