kroketten te ruiken 25 KORTING Geen vergoeding voor vervoer van dochter Gentse Feesten terug op oud niveau Oestervirus breidt zich uit van Frankrijk naar Engeland en Ierland ...OP DE ZOMER COLLECTIE' BIJ BOUWMAN LIFESTYLE Automobilist rijdt door na veroorzaken val donderdag 29 juli 2010 W cieuze cirkel te doorbreken: dit pro ject stimuleert daarbij." „We hadden allemaal overge wicht", zegt Jan. „De meesten za ten na drie maanden op de helft daarvan." Niet alleen eten helpt: meer bewegen ook, vooral kracht training is nuttig voor diabetici. Becks: „Als je spieren hebt, ben je gevoeliger voor insuline. De op bouw van spieren heeft veel effect op het verlagen van de bloédsui- kerspiegel." „Ik ben een stuk fit ter", vertelt Rob. „Nu loop ik, vroe ger slofte ik. „Ik fiets nu zo van Vlissingen naar Westkapelle", zegt lan. „Ver? Ik vind er niets bijzon ders aan." „Ik zag laatst een foto van mezelf in een operatiehemd je", zegt Theo. „Ik had zulke dike benen. Getverdemme." Nee, vinden ze alledrie. Het was ei genlijk helemaal niet zwaar. „Als ik 's avonds op de bank zit, prik ik een stukje tomaat, of komkommer of zure ui", zegt Rob vrolijk. Jan: „Mijn grootste zorg was het hon gergevoel. Dat is meegevallen." „Daar was ik ook bang voor", zegt Theo. Jan: „En dat viel uiteindelijk best mee. Het was helemaal niet zo Spartaans als we dachten. Ik vond het eigenlijk een soort schoolreisje. Nu is het zwaarder: want alle stokken achter de deur zijn weg." Rob: „Je maakt een keu ze: eet ik rauwkost of blijf ik de rest van mijn leven medicijnen ge bruiken? De knop in je hoofd moet om." www.bouwmanlifestyle.nl middelburg MARKT 73 renesse HOGÊZOOM 171 terneuzen NOORDSTRAAT 109 zoutelande LANGSTRAAT 13 domburg OOSTSTRAAT 1 goes GROTE MARKT 1 Cadeau-interieur-artikelen van o.a: Rivièra-Maison, Riverdale en Bridgewater Dames, heren kids-kleding van o.a: Gaastra, Riverwoods, Gant, Tommy Hilfiger, Napapijri, Geisha, CNB, Rosner, Scotch Soda, McGregor, La Martina, NZA, Polo-jeans en CKS. :M.u.v. de nieuwe collectie. den haag - De gemeente Noord-Beveland hoeft de vader van een 13-jarige leerlinge van My tylschool De Sprienke in Goes geen extra vergoeding te geven voor de keren dat de man zelf zijn dochter van en naar hun woon plaats Geersdijk heeft gebracht. B en W van Noord-Beveland be sloten op 11 september 2008 na een aantal incidenten dat het meis je niet langer met het georgani seerd taxivervoer vanuit Goes naar Geersdijk mocht rijden. Na een drukke schooldag kwam het voor dat de leerlinge stampij maakte. Voor de Raad van State stelde de bewoner van Geersdijk dat hij tus sen september 2008 en juli vorig jaar onbetaald verlof heeft moeten nemen om zijn dochter dagelijks van en naar school te brengen. Hij vroeg om een vergoeding voor inkomensderving en een vergoe ding voor het naar en van school halen van zijn dochter, omdat hij en niet een taxibedrijf het vervoer verzorgde. Noord-Beveland blijft het gezin een kilometervergoeding geven voor het schoolvervoer, maar wei gert de schade te vergoeden die ontstaat doordat de man onbe taald verlof moet nemen. De Raad van State vindt het stand punt van de gemeente terecht. „De kosten komen voor rekening van de ouders." middelburg - Een 12-jarig meisje uit Middelburg is dinsdag ten val gekomen nadat ze eerst een kat en toen een auto moest ontwijken op haar fiets. Het meisje reed met haar fiets om 08.50 uur over de Poelendaele- singel in Middelburg naar de Kou- dekerkseweg. Toen zij de kruising opfietste, moest ze naar links uit wijken voor een kat. Op datzelfde moment kwam er een auto, die vermoedelijk uit de Nieuwe Vlis- singseweg kwam, het kruispunt op rijden en ging de Vlissingsesin- gel op. Dat is niet toegestaan. Het meisje moest ook voor deze auto uitwijken. Ze kwam daardoor ten val en bezeerde haar arm. door Wout Bareman diabetesproject van het Admiraal De Ruyter Ziekenhuis in Vlissingen. Ze foto Izaak Verkeste Historisch Museum 4 Toren Schuttershof Historisch Museum de Bevelanden in Goes heeft financiële zorgen. Jammer, nu bestuur, directie en vrijwilligers hun best doen het mu seum succesvoller te exploiteren. En met redelijk succes ook! Ge meentebesturen die daar trots op moesten zijn, tonen dat niet. Begrij pelijk dat gemeentebesturen thans een zuinig beheer voorstaan, maar het behoud van historie- en cul tuurwaarden behoort hen wel be zig te houden. De opmerking over vrijwilligers van de Borselse wet houder Miermans getuigt niet van inzicht. De drijfveren van vrijwilli gers bij de Stoomtrein verschillen sterk van diegenen die zich be schikbaar stellen voor zorg voor ouderen of gehandicapten en van de vrijwilligers die een taak in het museum vervullen. Het museum verdient een minder afstandelijke gemeentelijke benadering P. van der Maas Julianastraat 6, Kortgene GENT - Het aantal bezoekers aan de Gentse Feesten was dit jaar terug op het peil van vijf jaar geleden. De politie maakte gisteren bekend dat het grootste cultureel volks feest van West-Europa, dat dinsdagochtend om acht uur werd afgesloten, in tien dagen tijd iets meer dan anderhalf miljoen be langstellenden trok. De laatste ja ren werd dat aantal niet meer ge haald. Ze kwamen voornamelijk uit België, maar volgens 'feesten- burgemeester', schepen Lieven De- caluwe, groeit het aantal buiten landse bezoekers gestaag. Ook uit Zeeland en West-Brabant trokken vele duizenden mensen naar Gent. Burgemeester Daniël Ter- mont sprak tijdens de afsluitende persconferentie over 'de beste van de laatste jaren'. Op de avond van 20 juli - een dag voor de nationale feestdag - was met 250.000 bezoe kers sprake van topdrukte. De groep binnenstadsbewoners, die voor aanvang van de Feesten dreigde met gerechtelijke stappen tegen de stad in verband met (vooral) geluidsoverlast, wil snel praten met Decaluwe. De bewo ners constateerden dat de overlast niet was verminderd. De schepen ging direct in op de uitnodiging. Het Schuttershof in Middelburg lekt en zijn muren zijn poreus. Res tauratie moet. De gemeente onder handelt over overname. Het Schut tershof bestaat uit de oorspronkelij ke grote feestzaal van de schutters, tegenwoordig filmzaal, de onderste helft van de toren en een deel van het hof. Samen van groot cultuur historisch belang. De toren was vierhonderd jaar geleden een ge schenk van de stad. Bij de onder handelingen dreigt de toren buiten de boot te vallen. Toch heeft zo'n toren een grote invloed op zijn om geving. Denk aan de Nieuwe Burcht met de Lange Jan, de Lange Delft en de Gasthuiskerktoren. De Kloveniersdoelentoren aan het ein de van de Lange Viele is na hon derdvijftig jaar terug. Alle straten zijn na de herbouw aantrekkelijk en succesvol gebleken. Herbouw die toren van de Vlasmarkt. J. van der Zwan vz. Vrienden van Middelburg, Rouaansekaai 17 door René Sehrier yerseke - Het voor oesters dode lijk herpesvirus breidt zich lang zaam maar zeker uit. Nadat het de afgelopen zomers vooral in Frank rijk huishield, worden nu ook oes ters aan de Engelse en Ierse kust aangetast. De consumptie van door het virus aangetaste oesters heeft geen effect op mensen. Cees van Liere van de Nederland se Oestervereniging hoopt dat het de Zeeuwse wateren niet bereikt. Hij roept de oesterkwekers dan ook op terughoudend te zijn met de import van oesters. Volgens Bram Verwijs van de firma Krijn Verwijs loopt het allemaal niet zo'n vaart omdat de oesters in Frankrijk in hatchery's gekweekt worden. Dat gebeurt op een heel andere manier dan in Zeeland, legt hij uit. Verder gaan import mosselen in Yerseke eerst in qua rantaine en komen ze niet met de Oosterschelde in aanraking. Verwijs: „Het is een ziekte die ty pisch bij Franse oesters hoort, zo als Bonamia bij platte oesters hoort." Het Zeeuwse oestersei zoen begint pas in het najaar. Die oesters komen uit de Zeeuwse wa teren en de Waddenzee. Ook vol gens Edwin Foudraine van Prins en Dingemanse moet het quaran tainesysteem voorkomen dat het Zeeuwse water of Zeeuwse schelp dieren besmet raken. De Zeeuwse Milieufederatie (ZMf) heeft het Productschap Vis opgeroepen een importverbod voor schelpdieren vanuit Frankrijk in te stellen. Gijs van Zonneveld van de ZMf: „Van de buitenlandse oesters worden hier Zeeuwse Oes ter gemaakt door ze in contact te brengen met het Oosterscheldewa- ter. Dat contact kan voldoende zijn om het virus te verspreiden in de Oosterschelde."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 27