Jonge ringlopers tonen Laatste concert na 40 jaar zingen Boulevard moet bruisen als de 22 RINGLOPEN Eerste Zeeuwse Kampioenschap van ZRV in Grijpskerke trok Zomerbraderie Joost, Milan en Teun winnen het ringlopen donderdag 29 juli 2010 MELISKERKE - Tientallen kraampjes, muziek en een spectaculaire afsluiting. Dat stond gisteren op het programma van de zomerbraderie in Meliskerke. Het jaarlijkse evenement begon 's middags om 13.00 uur en naarmate de dag vorderde; werd het drukker en het weer mooier. foto Ruben Oreel sie schrijven voor de periode tot 2020, maar die gaat uit van be houd van wat er is en zet vervol gens in op 'relatief kleine verbete ringen'. Onmiskenbaar is er de afgelopen jaren veel veranderd op en aan de boulevard. Investeringen in wo ningbouw, horeca en kustveilig- .heid, een zonneterras op de glooiing, verkeersmaatregelen, meer activiteiten. En dan nu weer een nieuwe visie op de komende tien jaar? Nota bene met een vol gende visie in het vooruitzicht, want na 2020 moet de boulevard ingrijpend worden aangepakt om superstormen aan te kunnen. De klus voor Kuiper Compagnons lijkt zo bijna een zoethoudertje Saskia Gerritsen neemt met een concert op woensdag 11 augustus afscheid als klassiek zangeres en zangdocente. foto Lex de Meester door Theo Giele ARNEMUIDEN - Met nog één laatste concert op 11 augustus in Oostka- pelle zet zangeres Saskia Gerritsen een punt achter haar zangcarrière. Veertig jaar was de in Arnemui- den woonachtige Gerritsen actief als klassiek zangeres en een kwart eeuw gaf ze zangles, waarvan de laatste twintig jaar in Zeeland. De vergelijking met een atleet ligt voor de hand. Klassiek zingen, be heerst zingen, vereist training van de stembanden, zoals een sporter zijn spieren traint. Ze was een ho ge coleratuursopraan, een zangeres met een bijzonder beweeglijke en hoge zangstem. Maar zoals ook bij sporters de tijd knaagt aan de pres taties, zakte haar stem naar een ge wone sopraan. „Vooral de hoge to nen vereisen een enorme spier spanning." Gerritsen kan niet meer alles zingen wat ze vroeger kon. Dat is een van de redenen om een punt achter haar zangcar rière te zetten. Ze heeft in haar lange zangcarrière een groot cv opgebouwd. Saskia Gerritsen werd geboren in Rotter dam en studeerde af als opera- en concertzangeres aan het conserva torium van Maastricht. Vervolgens zong ze bij onder meer de Neder landse Operastichting, voor radio en televisie en Opera Forum. Ze zong oratoria zoals de Matthaus Passion en missen van Beethoven en Mozart. In Zeeland zong ze on der meer bij de Goese Operette met hoofdrollen in bijvoorbeeld Die Lustige Witwe, Grafin Maritza en La Belle Hélène. Halverwege de jaren tachtig begon ze ook met lesgeven. Hoeveel leer lingen ze heeft gehad? „Honder den. Niet alleen mensen die klas sieke stukken willen zingen, ook veel jonge meiden die de kant van musicals op willen: Verschillende leerlingen zijn doorgestroomd naar het conservatorium of een musicalopleiding. Mensen die ech te pop- of rockmuziek willen zin gen, stuur ik door. Technieken die je daarvoor nodig hebt - hees zin gen, knijpen - moet je voor klas siek of musical juist afleren. Over de vraag naar haar favoriete muziek hoeft ze niet lang na te denken: „Mozart, absoluut. Zowel zijn opera's als zijn liederen." Tijdens haar afscheidsconcert, met medewerking van pianiste Natalia Pavlova, komen verschillende stij len voorbij. „Het bestaat uit drie blokken. Oude muziek, romanti sche muziek en nummers uit musi cals als The Sound of Music en Westside Story." Het concert vindt plaats in de serie Zomeravondcon certen in de Dorpskerk in Oostka- pelle, aanvang 20.00 uur. Pakweg om de vijfjaar verschijnt eenzelfde kop in de krant: de boulevard van Vlissingen moet leuker en levendiger worden. Het werk is nooit af Boulevards als vrolijke ont moetingsplaats (2001). Boulevard is niet gezellig genoeg (2005). Boulevard kan leuker en levendiger (2010). Als je de koppen achter elkaar plaatst, zit er duidelijk een pa troon in. Het gaat van verwach ting naar probleem naar kans. door Maurits Sep Het wachten is dus op de oplos sing, op de krantenkop dat de bou levard een vrolijke ontmoetings plaats is. Al zullen veel mensen vinden dat het er nu al gezellig is. Eigenlijk is dat ook al de conclusie van gemeente en stedenbouwkun dig bureau Kuiper Compagnons. Het bureau gaat weliswaar een vi door Annemarie Zevenbergen Concentreren. Mikken op de ring. Lopen. Steken. Het lijkt zo simpel, maar menig deelnemer aan het eerste Zeeuwse Kampioen schap Ringlopen gistermiddag in Grijpskerke vond dat toch tegenval len. Van de 81 kinderen van 3 tot en met 12 jaar staken er uiteinde lijk zeven de dertig ringen die no dig waren om te kampen om de felbegeerde Kampioensbeker. De meeste deelnemers, afkomstig van Walcheren, Zuid-Beveland en een handjevol kinderen van toeris ten op campings uit de buurt, na men het ringlopen bloedserieus. Want kampioen worden en die fraaie beker in de wacht slepen, ja da's toch wel heel gaaf Die eer viel uiteindelijk ten deel aan de 10-jari- ge Joost Dingemanse uit Grijpsker ke. Na een felle kamp was hij de enige die drie 10 mm-ringen stak. De jubilerende Zeeuwse Ringrij- ders Vereniging hield de kam pioenschappen bij Stal De Pagter als onderdeel van de viering van haar 60-jarig bestaan. Voorzitter Lein Kodde van de jubileumcom missie sloot echter niet uit dat de ze primeur volgend jaar een ver volg krijgt. „We hebben heel wat jong talent gezien en alles liep zo goed. Geen gerotzooi en iedereen bleef keurig op z'n beurt wachten. Echt fantastisch." Halverwege de middag daverde er een groot applaus door de rood-witte tent waar de ringlopers hun uiterste best deden. Vertederd keek iedereen naar de 3-jarige Da niël van Belzen uit Koudekerke, ge kleed in boerenkostuumpje, die zijn eerste ring stale. In zijn en thousiasme liep hij gelijk terug om opnieuw te steken, zonder in de gaten te hebben dat de nieuwe ring er nog niet in zat. De ringlopers werden enthousiast aangemoedigd door hun ouders, opa's en oma's en hier en daar zelfs een huishond. De sfeer bleef de hele dag opperbest en de kinde ren zelf kregen er klaarblijkelijk geen genoeg van. Zeker op de baan van 10 tot en met 12 jaar ging het er serieus aan toe. Emile Pro voost: „Je moet je heel goed con centreren en je door niets laten af leiden. Als je op een paard zit, kan er nog wel eens iets gebeuren als die zich verstapt of zo, maar hier moet je het helemaal alleen doen." Zijn medekampers waren trou wens allemaal vastbesloten om straks ook echt te gaan rijden. 'En niet op zo'n kakkepaard hoor, maar op een echte Zeeuwse knol' roept een van hen vlak voor hij gaat 'lopen'. Niels Joziasse weet wat ringlopen is. Hij probeert dat iedere dag te doen met de lans die zijn vader speciaal voor hem gemaakt heeft. Hij laat de afgesleten zolen van zijn gympen zien om te onderstre pen dat hij het niet als grapje ziet. „Ik heb een baantje in de tuin, bij de pergola en daar ben ik heel vaak aan het lopen." Op de baan tot en met 8 jaar ging het er spannend aan toe tussen de broertjes Dani (5) en Milan (7) Jan- se. Uiteindelijk viel de jongste af bij de 29-ste ring en redde zijn broer wel de 30 ringen. Maar ondanks de teleurstellingen hier en daar - 'het is wel moeilijk "hoor mam, die ringen zijn zo klein' - gaan de ringlopers dapper door. Serena van der Hove, zij zit op het ponykamp dat deze week op de manege gehouden wordt, en Jasmijn Series willen straks ook gaan ringrijden. Ze zitten al op paardrijden, dus de stap naar het ringrijden is voor beide dames een hele logische. Jasmijn: „Ik wil dan wel op zo'n trekpaard, die zijn rus tig en lief." Voor de jubilerende ZRV werd één ding duidelijk tijdens de kam pioenschappen, de ringrijders van morgen zaten absoluut tussen de deelnemers gistermiddag. Uitslagen van het eerste Zeeuwse Kampioenschap Ringlopen in Grijpskerke: 1: Joost Dingemanse; 2: Emile Pro voost en 3: Tristan de Visser; Winnaars van de zogenaamde zes tig-ring: in de baan tot 8 jaar Mi lan Janse; in de baan tot 10 jaar Teun Dingemanse en in de baan tot en met 12 jaar Tristan de Vis ser.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 24