'Cinema blijft oude zooi m w Wanhopig ALCHEIEN 22 en 23 24 en 25 directeur vertrekt Zonnetrein verbindt station met centrum Vlissingen Qft^ïng Kruispunt bij Punt weer open almanak Zeeuws kampioen ringlopen worden, da's toch wel heel gaaf Donderdag 29 juli 2010 Streng dieet maakt spuiten van insuline overbodig Tip? walcheren@pzc.nl door Theo Ciele MIDDELBURG - Directeur Maaike Ritsema van de stichting Cinema Middelburg gooit de handdoek in de ring. Na negen jaar plannen ma ken voor een nieuw filmtheater is het budget verdampt, van i,6 mil joen tot o,o euro, en dat is voor haar onverteerbaar. Ritsema: „Het blijft in het Schut tershof dezelfde oude zooi. Ik zie het somber in, maar misschien dat mijn opstappen wat mensen wak ker schudt." Bij haar aantreden in 2001 was het vooruitzicht dat de cinema een plaats kreeg in het nieuwe, grote A-theater. Toen de nieuwbouw van het theater bijna letterlijk in het water viel, kwam twee jaar ge leden de Zeeuwse Bibliotheek in beeld als onderkomen. Dat plan werd vorig jaar door de Stichting Cinema Middelburg afgeschoten. Die zei de huur niet te kunnen op brengen en was niet tevreden over de plaats die het filmtheater in de bibliotheek zou krijgen. Dan maar het aloude Schuttershof opknap pen. Architect Johan de Koning maakte hier plannen voor. Ritse ma: „Maar in het laatste gesprek met de wethouder bleek dat ook daar geen geld voor was. Het is om moedeloos van te worden." Half augustus heeft Ritsema haar laatste werkdag. „Ik ben negen jaar directeur geweest, wat vrij lang is voor zo'n functie bij een culturele instelling. Dat had alles te maken met mijn hoop op een nieuw film theater." Die hoop is bij haar ver vlogen. Het wordt volgens haar tijd dat een nieuwe directeur er met frisse moed tegenaan gaat. Iemand die niet geplaagd wordt door het cynisme waarmee Ritsema, naar ei gen zeggen, inmiddels tegen de ver nieuwing van de cinema aankijkt. VLISSINGEN - De Zonnetrein Zeeland rijdt zijn eerste rondjes door Vlissin gen. Incompleet nog, want tot vrijdag moet de trein het doen met één wa gon. Als vrijdag de tweede aanhaakt, is er plaats voor 48 passagiers. Zij kun nen een ronde van dik een uur door Vlissingen maken. Onderweg zijn elf haltes gemaakt waar mensen kunnen opstappen en uitstappen. De haltes zijn gemarkeerd met bordjes. De trein rijdt vanaf vrijdag tot en met half oktober dagelijks door de stad, van tien uur 's ochtends tot tien uur 's avonds. Vertrekpunt is het Eiland, tegenover het NS-station aan de andere kant van de sluizen. De trein rijdt over de groene boulevard via de Zeil- markt naar het centrum, gaat dan naar de grote boulevard en camping De Nolle en dan terug over de boulevard en de Nieuwendijk naar het Eiland. Een kaartje kost vijf euro voor volwassenen en drie euro voor kinderen van 6 t/m 12 jaar. Kinderen tot 6 jaar mogen gratis meerijden. Via de website www.zonnetrein.nl zal binnenkort volgens mede-initiatiefnemer Hans Knuijt dankzij een gps-systeem te zien waar de trein zich in Vlissingen be vindt en hoe lang het nog duurt voordat hij bij de halte is waar iemand wil opstappen. Knuijt kondigt aan dat er ooit meer treinen op zonne-energie gaan rijden. „We mikken op tien zonnetreinen op heel Walcheren." foto Ruben Oreel Q www.zonnetreinzeeland.nl ABONNEE VOORDEEL Vandaag heeft dhr. E.G.E. de Wever, Biervliet 4 Efteling entreekaarten gewonnen! Heeft u zich nog niet ingeschreven? Ga naarwww.pzc.nl/abonneevoor- deel en geef u op via het formulier. Via deze eenmalige inschrijving I maakt u tot en met 4 september dagelijks kans op 4 gratis kaarten. MIDDELBURG - De Havendijk en de Punt in Middelburg zijn vanaf vrij dag weer open voor het verkeer. Het is dan weer mogelijk om van af de Rotterdamsekaai naar bedrij venterrein Ramsburg en ook Veere te rijden. Omdat de door gaande route naar Veere (en straks de N57) nu over Ramsburg (Oost- perkweg) loopt, is de voorrang ge wijzigd. Verkeer komende uit de Nederstraat moet voortaan voor rang verlenen. Tip? redactie@pzc.nl Hij is de vijftig lang geleden gepas seerd, niet bepaald aantrekkelijk en zijn leven lang al vrijgezel. Hij komt niet zo vaak in contact met vrouwen, en zéker niet met mooie slimme blondines. Toen de hypo theekadviseuse bij hem thuis langs kwam vooreen zakelijk gesprek, in formeerde hij terloops of ze ge trouwd was. Zij probeert deze wanhopige boer sindsdien om begrijpelijke redenen op afstand te houden. Voorstellen om een avondje naar de bioscoop te gaan, of een uitgebreide 'zakenlunch' te houden, slaat ze angstvallig in de wind. Wel met sub tiele hints uiteraard, want hij is een goede klant voor het bedrijf. De boodschap is duidelijk niet aangeko men. Tijdens een vergadering ging haar telefoon meerdere keren over. Ze zuchtte diep. Hij weer. Geïrriteerd typte ze een sms terug. Alleen drukte ze nét iets te snel op de verzendknop. „Mag ik je zo even bekken

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 23