Tientallen homo's afgeperst Luchtmacht mogelijk langer in Afghanistan 2 en 3 26 en 27 CRIMINALITEIT Twee 16-jarige jongens uit Bergen op Zoom zitten vast Frans echtpaar vast na vondst 8 babylijkjes Dozen vol dode wasbeerhonden Lubbers geeft partijen tot zaterdagnacht en verder 8uien, vanmiddag meer zon, 20° Cybercrime is een nieuw fenomeen Ajax blijft tegen Paok steken op 1-1 DONDERDAG 29 juli 2010 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 252e jaargang nr. 175 - los nummer €1,55, zaterdag 2,30 WALCHEREN DEN HAAG - De mogelijkheid be staat dat de Nederlandse lucht macht ook volgend jaar nog opera tioneel zal zijn in Afghanistan. Hoewel er nog geen officieel ver zoek ligt, leeft die wens bij zowel Isaf en de Navo. Informeel is het ministerie van Defensie daarvan op de hoogte, bevestigt een woord voerder. De vier Nederlandse F-i6's en de Chinooks van de Air Task Force, gestationeerd in Kanda har, blijven tot eind dit jaar in elk geval actief om de veiligheid van de Nederlandse troepen geduren de de afbouwfase in Uruzgan te waarborgen. Datzelfde geldt voor het Apa che-detachement van vijf gevechts helikopters in Tarin Kowt. Inmiddels loopt de Task Force Uru zgan (TFU) heel snel leeg. Giste ren waren er nog maar 250 van de (gemiddeld) 1400 Nederlandse TFU-militairen in de provincie aanwezig, zo meldde een woord voerster van Defensie. De afgelopen weken vertrokken da gelijks vluchten van militairen. Na twee dagen uitblazen op Kreta ko men ze terug naar Nederland. Gis teren is de gevechtseenheid overge dragen aan de Amerikanen. zie ook pagina 10 en 11: met een katterig gevoel naar huis 711688 555530» Informateur Ruud Lubbers wil voor zaterdagnacht horen of WD, CDA en PW serieus willen gaan praten over de vorming van een rechts kabinet. Op dit moment pra ten de drie partijen alleen infor meel en zonder bijzijn van de infor mateur met elkaar. pagina 4 en 5: niet op een lijn PARIJS door Geert Nijland BERGEN OP ZOOM - Hoogstwaar schijnlijk tientallen homo's zijn het afgelopen jaar in Bergen op Zoom het slachtoffer geworden van afpersing. Dat blijkt uit gesprekken met enke le slachtoffers- en uit chatsessies op homosites. Bij de politie Midden- en West-Brabant hebben 'slechts' vijf homoseksuele mannen mel ding gemaakt van de afpersing. Twee van hen deden ook daadwer kelijk aangifte. De anderen zouden overwegen dat te doen. Twee 16-ja- rige jongens uit Bergen op Zoom zitten vast op verdenking van be trokkenheid met de afpersings zaak. Naar een derde verdachte wordt nog gezocht. Justitie sluit niet uit dat er meer personen bij de zaak betrokken zijn. De uitdraaien van chatsessies op homosites, die in het bezit zijn van deze krant, geven het beeld dat slachtoffers geen aangifte dur ven te doen uit angst voor de even tuele juridische gevolgen. Er zijn slachtoffers die wisten dat de per soon waar zij mee afspraken min derjarig was. Alle slachtoffers wa ren in de stellige overtuiging dat zij afspraken met Nederlandse jon gens, terwijl het in werkelijkheid ging om Marokkanen. Ook de angst voor represailles van die kant zit er stevig in. De daders bedreigden hun dates en probeerden hen geld afhandig te maken. Tegen meerdere man nen zou geweld zijn gebruikt. Vol gens de slachtoffers schermden de afpersers met het feit dat zij min derjarig zijn en dreigden zij naar de politie te stappen als er niet be taald werd. Een van de slachtoffers werd bedreigd met een vuurwa pen en gedwongen geld te pinnen. De Franse politie heeft een echt paar gearresteerd na de vondst van acht lijkjes van pasgeboren baby's in hun huis en tuin in het dorp Vil- lers-au-Tertre in het noorden van Frankrijk. Stierenvechten hoort bij de Spaanse cultuur reacties; 355 Het lukt Laura om als jongste zeil ster ooit een wereldreis te maken eens 40% ja 60% DEN HAAG ABCOUDE - Langs de A2 bij Abcoude heeft een vrouw gisteren dozen vol dode wasbeerhonden gevonden. Volgens de actiegroep Bont voor Die ren gaat het om enkele duizenden dieren waar van de ruggen zijn uitgesneden voor bontjassen. De politie houdt het op ongeveer 750 dieren. Wasbeerhonden lijken erg op wasberen, maar zijn een geheel eigen diersoort. Ze worden veel gebruikt in de bontindustrie en komen in Neder land nauwelijks voor. Vooral in Finland fokt men de dieren veel voor de industrie. „De dieren zijn in Nederland niet beschermd en ook het fokken is niet strafbaar. Het gaat hier alleen om het dum pen van afval", zegt een politiewoordvoerder. foto Toussaint Kluiters/ANP Zeeland: 2 en 3, 21 t/m 25; Binnenland: 4 t/m 6; Buitenland: 8 en 9; Beurs: 13; Weer: 18; Strips: 19; Sport: 26 t/m 29; Televisie: 34 en 35; Bijlage: Zomer.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 1