in te pas Van Gastel heeft puzzel van twintig stukjes bij A-junioren Feyenoord Boekhoud/Slotboom bij laatste vier Supercross in Aagtekerke viert vrijdag een onofficieel feestje woensdag 28 juli 2010 „Dit Excelsior was vele malen beter dan dat van vorig jaar. We liepen eigenlijk heel de wedstrijd achter de feiten aan." Edwin Kriens, coach van hef Schouwen-Duivelands elftaB Een verdediger van Feyenoord A1 torent bij een corner boven iedereen uit. foto Leo Adriaansen door Klaas Verspoor BURGH-HAAMSTEDE - Eerstedivisio- nist Excelsior kon vorig jaar niet winnen, maar eredivisionist Excel sior maakte gisteravond korte met ten met het Schouwen-Duivelands elftal. Op het veld van DFS bleef zelfs een eretreffer voor de thuis ploeg uit: 0-7. Tussen het Excelsior van toen en nu zat een wereld van verschil. Werd het vorig jaar nog 1-1, nu kwamen de eilandelijke voetbal lers in het stuk niet voor. „We heb ben geen kans gehad. Excelsior ver dedigde goed vooruit, fel op de bal en ze hadden veel diepgang. Deze groep is al fit en dan is zo'n uitslag een logisch gevolg", reageerde trai ner Edwin Kriens dan ook. In het veld kreeg Gert-Jan Tierie (Goes) hetzelfde gevoel. „Je hoopt natuurlijk op een herhaling van vo rig jaar, maar het was lastig om dat te even'aren. Eigenlijk konden wij vanavond alleen maar verliezen. Het is alleen jammer dat we in de omschakeling vaak net verkeerd stonden. Want dat zijn de momen ten waarop je ze kunt pakken." Excelsior greep de tegenstander van meet af aan bij de keel en al na tien minuten scoorde de bedrij vige Tim Vincken de 0-1. Leon Weeda greep daarna twee keer goed in voordat hij bij de 0-2 in de fout ging. De kersverse Duiveland- keeper ging onder een voorzet door en stond zo aan de basis van Adnan Alisic' treffer. Kriens: „Leon was op een paar momenten ongelukkig." Na de 0-2 leken de bezoekers gas te geven, maar Freek Torensma voorkwam de 0-3. Via een omhaal van Pieter de Munnik (DFS) kwam de 'thuisploeg' in de 36e mi nuut aan de eerste doelpoging toe. Zes minuten later schoot de behen dige Guyon Fernandez de 0-3 ach ter Weeda. In de rust wisselde Kriens een viertal spelers, maar het veranderde niets aan het spel- beeld. In de 54e minuut verzond Alisic een pass over veertig meter en schoot Fernandez zijn tweede treffer binnen. De vijfde treffer had een hoog Rob ben-gehalte. Excelsior-invaller Nayib Lagouireh kwam van rechts naar binnen en schoot met links in de uiterste hoek raak. In de slot fase moest Leander Rouw (DFS), die bij een 0-4-stand was ingeval len, nog twee keer vissen. Eerst leidde een vrije trap van Jerson Ro- beiro tot de 0-6. „Ik schampte de bal nog", claimde Leen van Steen- sel de goal. Een minuut later schoot Robeiro zelf met links een bal stijf in het kruis. Excelsior-trainer Alex Pastoor liet zijn basiself zeventig minuten lang staan. „Wij hebben dit gezien als een training. En de jongens heb ben goed getraind." Excelsior speelt niet al te veel oefenwedstrij den in de voorbereiding. Pastoor: „Een bewuste keuze. Ik heb veel jonge jongens en je moet een ba lans zien te vinden tussen belas ting en belastbaarheid. Iedereen komt straks toch aan spelen toe." In hoeverre de spelers van het Schouwen-Duivelands elftal aan spelen toekomen is mede afhanke lijk van de beschikbaarheid van de velden, want de gemeente heeft enkele trainingsvelden al gesloten. Voor Kriens en consorten waren de druiven gisteravond al zuur. „Volgend jaar beter", besloot de nieuwe trainer van DFS. Schoimweim-DiLiióvelancls elftal - Excel sior 0-7 (0-4). 10. Tim Vincken 0-1 25. Adnan Alisic 0-2, 41. Guyon Fernan dez 0-3, 54. Guyon Fernandez 0-4, 68. Nayib Lagouireh 0-5, 87. Leen van Steensel 0-6, 88. Jerson Ribeiro 0-7. Scheidsrechter: A.J.A Simonse (Hein- kenszand). Aantal toeschouwers: 575. SINT PHILIPSLAND - Jean Paul van Gastel heeft enkele weken tijd om een puzzel van twintig stukjes te leggen. Hij moet een compleet nieuw Feyenoord Ai in elkaar zet ten. „Normaal is het grootste deel van zo'n team al van jongs af aan samen. Nu is het een samenraap sel van vijf verschillende ploegen." Van Gastel is bezig aan zijn vierde jaar bij het Rotterdamse talenten- team. Niet eerder stond hij voor zo'n opgave. „Ik heb een groep van twintig jongens. Die speelden vorig jaar in Feyenoord Ai, Feye noord onder achttien, Feyenoord Bi, Excelsior Ai of de jeugd van ADO Den Haag. Ik moet daar nu één geheel van maken. Dat is be hoorlijk wat werk." Vorige week begonnen de Rotter dammers met trainen. In Sint-Phi- lipsland speelden ze hun eerste wedstrijd na de zomerstop. Van Gastel: „Ik heb op de dinsdag in de tweede week een voetbal-techni sche training op mijn schema staan. Zo'n training kun je prima vervangen door een wedstrijd. Als opdracht had ik ze meegegeven in een hoog tempo te spelen, vooral na balverlies." Die taak werd pri ma uitgevoerd. Van Gastel had niet te klagen over de druk die zijn ploeg de zaterdag-derdeklasser op legde. De thuisspelers konden twee, hooguit drie keer overspelen door Sven Bakker BURGH-HAAMSTEDE - Op de tennis banen van Westerschouwen is de ze week het Westhoekdubbeltoer- nooi begonnen. Het toernooi heeft traditioneel het gemengddub- belspel in de samengevoegde 3- en 4-categorie als uithangbord van het toernooi en daarin zijn de plaatselijke favorieten Johnny Quaak en Danielle Dettingmeijer als eerste geplaatst. en dan waren ze de bal al weer kwijt. En ze moesten dan ook met een vrezen voor een tegengoal. Zo gretig als de Feyenoorders wa ren in het afpakken van de bal, zo gretig waren ze namelijk ook in het vijandelijke strafschopgebied. Na drie minuten was het 0-1, na iets meer dan een kwartier lagen er vijf in en net voorbij het half uur keek Noad'67 al tegen een 8-o-achterstand aan. Die score stond vorig jaar pas na negentig minuten op het bord. In de tweede helft trok Van Gastel In de 5-categorie bereikten de als eerste ingeschaalden Brenda Boek houd en Rogier Slotboom de hal ve finales dankzij een 6-2 6-2-over- winning op Joke Vermeulen en Paul van Burg. Ook Bianca van Burg en Jan van der Linden schaarden zich als tweede geplaatsten bij de laatste vier, door met 7-6 4-6 6-3 te win nen van Linda en Frans van der Leer. Van Burg en Van der Linden spelen om een finaleplek tegen nog een blik Feyenoorders open, die echter minder efficiënt waren. In het laatste kwartier werd er zelfs helemaal niet meer gescoord. Noad'67-Feyeïiiooird A1 0-12 (0-9). 3. Kevin Jansen 0-1, 8. Nygel Velder 0-2, 10. Osam Rachid 0-3, 15. Kevin Jansen 0-4, 17. Elvis Manu 0-5, 26. Mats van Huijgevoort 0-6, 32. Mich van Buren 0-7, 33. Kevin Jansen 0-8, 37. Mick van Buren 0-9, 46. Tim Schoonheijm 0-10, 55. Tjm Schoonheijm 0-11, 75. Mat thew Morais 0-12. Scheidsrechter: A. van Loon (Oudenbosch). Aantal toe schouwers: 450. Vanessa Verhage en John van der Linden, die met 6-1 6-2 wonnen van Meike en Felix Sartorius. In het vrouwendubbelspel 6 zijn Corine Lekkerkerk en Birgit Stig- ter de outsiders na hun eerste zege in de poule op Sarina van Sint maartensdijk en Edith Taaie: 6-3 6-4. De als eerste geplaatsten Da nielle Dettingmeijer en Annema- rie Heijboer wonnen al met 6-0 6-3 van Rianne Geluk en Nicole Slager. door Remé van Stee AAGTEKERKE - De Supercross in Aagtekerke beleeft vrijdag zijn twintigste editie. Het motorcross evenement was meteen een schot in de roos. Van oudsher wordt de wei op de hoek van de Aagtekerk- seweg en de Pekelingseweg met be hulp van ettelijke honderden ku bieke meters grond omgetoverd in een crossterrein. En daarop vindt bijna iedereen zijn weg. „Ik denk ook dat dit de kracht is van de Supercross. Naast grote ka nonnen komen ook de jeugd, brommerrijders, veteranen en de zogenaamde local heroes aan de start. Die laagdrempeligheid zorgt ervoor dat het evenement onver minderd populair is", zegt secreta ris Freddy Blaas 'van organisator Stichting MC De Pekelinge. Hij voegt er meteen aan toe dat een grote groep enthousiaste me dewerkers onontbeerlijk is om er een succes van te maken. „Over zo'n groep beschikken we al een heel lange tijd. Er wordt niet al leen keihard gewerkt, maar ook de saamhorigheid is groot. Het is al tijd stikgezellig." In vroeger jaren waren de trekker- trekwedstrijd en de Supercross in Aagtekerke heel nauw met elkaar verweven. De organisatoren wer ken nog altijd intensief met elkaar samen, maar mede om praktische redenen zit er tegenwoordig een kleine week tussen beide evene menten. De Pekelinge houdt het niet alleen bij de Supercross, want in mei organiseert de motorclub ook altijd de Strandcross in Zoute- lande. In december staat traditiege trouw de Aagtekerke Run op het programma. Hoewel de Supercross vrijdag een niet-officieel jubileum viert, wor den de festiviteiten groots aange pakt. Als afsluiting zijn er muziek in de feesttent en vuurwerk. Ook Henny Kroeze maakt zijn opwach ting. Hij is een bekende steilewand- rijder. In totaal komen in Aagtekerke een kleine tweehonderd rijders aan de start. De trainingen beginnen vrij dag om 12.00 uur. De eerste man ches zijn vanaf 13.40 uur. De series van de MX2 beginnen om 14.30 uur, terwijl de rijders in de MX1-3 vanaf 15.00 uur hun opwachting maken. De finale van de MX2, waarin on der anderen Kevin Spruijt (Melis- kerke), Mark Boot (Burgh-Haam- stede) en Jeffrey van Kempen (Oost-Souburg) hoge ogen zouden moeten gooien, begint om 19.30 uur. De finale MX1-3, met favorie ten zoals Roy Gijsel (Heikant) en Casper Ovaa (Oost-Souburg), start Meer informatie over de Super- om 19.50 uur. De superfinale cross in Aagtekerke is te vinden op wordt verreden vanaf 20.50 uur. www.mx.mcdepekelinge.nl. Adriaan de Visser uit Westkapelle in actie tijdens de Supercross in Aagte- - kerke van 2009. archieffoto Ruben Oreell

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 81