binnenland 17 'Snel uitleg Wikileaks' E ad Praia da Rocha Cascais Albufeira Quarteira oad.nl/portugal Algarve X Nederland: 620 miljoen euro hulp Belaagster van Geert Wilders op vrije voeten Costa de Lisboa X Algarve X Algarve X (Qj (''T 0900-8482 (0,15pm) of ga naar uw ANVR-reisbureau. TURISMO DE PORTUGAL REIZEN woensdag 28 juli 2010 Voor een zeer scherpe prijs kunt u al genieten van een heerlijke vakantie in het altijd bruisende Praia da Rocha met haar fraaie zandstranden, vele restaurants en terrasjes binnen handbereik. Appartement*** o.b.v. logies, Vertrek in augustus en september. Réisn u mmètV LPT 01-27 AFGHANISTAN Kabinet moet klaarheid geven over burgerdoden in op de informatie die het kabi net aan de Kamer heeft gegeven over de inzet van Apache-gevechts helikopters bij gevechten bij Chen- artu in 2007. Defensie is in de pu bliciteit niet duidelijk geweest over burgerdoden bij Chenartu, blijkt uit de documenten op Wikileaks. Ook wil Pechtold een reactie op de Vermeende pro-actieve pr-cam- pagne' om politieke schade in Ne derland en Afghanistan te voorko men. De PvdA en de SP hadden ook al vragen gesteld over Wiki leaks. Die zijn bij het verzoek van Pechtold gevoegd dat vervolgens steun kreeg van een ruime Kamer meerderheid van WD, PvdA, CDA, SP, D66 en PvdD. De frac ties willen ook duidelijkheid over het optreden van de Amerikaanse taskforce 373, die jaagt op kopstuk ken van Taliban en Al Qaeda. Ka merleden willen weten of Neder landse militairen betrokken zijn ge weest bij acties van taskforce 373. DEN HAAG - Nederland heeft sinds de verdrijving van de Taliban in 2002, ruim 620 miljoen gestoken in hulp aan Afghanistan. Daarvan ging 485 miljoen naar landelijke programma's, bijna 129 miljoen naar Uruzgan en ruim 6 miljoen naar Baghlan, aldus Buitenlandse Zaken. De kosten van vier jaar mili taire inzet bedragen 1,4 miljard eu ro. De komende jaren is 169 mil joen ontwikkelingsgeld toegezegd. De Portugéese hoofdstad Lissabon, gesierd door allerlei fascinerende bezienswaardigheden, verdient absoluut een bezoek. En dat wordt u vanuit Cascais wel heef gemakkelijk gemaakt! Appartement**** o.b.v. logies. Vertrek in augustus en september. Reisnummer: VLPT04-02 Geniet van zon, zee en strand in de bekendste badplaats van de Algarve. Op loopafstand van het oude centrum en het schitterende zandstrand met de typisch rood gekleurde zandsteenkliffen, vindt u dit complete hotel. DEN HAAG - Een Kamermeerder heid wil zo snel mogelijk maar ui terlijk volgende week woensdag een reactie van het demissionaire kabinet op de 90.000 documenten over de oorlog in Afghanistan die de klokkenluider website Wiki leaks openbaar heeft gemaakt. Het verzoek is een initiatief van D66-leider Pechtold. Wat hem betreft gaan de ministers Verhagen (Buitenlandse Zaken) en Van Middelkoop (Defensie) vooral de NOS mogen treinen van Speno voorlopig niet meer in Nederland rijden. Dat zou de Inspectie Verkeer en Waterstaat hebben besloten. De treinen worden toegelaten als de veiligheid is gewaarborgd. foto Marco de Swart/ANP BREDA - De Tilburgse vrouw-(36), die eerder werd veroordeeld voor het belagen van PW-fractievoor- zitter Geert Wilders, komt per di rect op vrije voeten. Dat heeft de rechtbank in Breda gisteren be paald. Het Openbaar Ministerie had tbs met dwangverpleging geëist, maar die vordering is afgewezen. De vrouw moet zich wel zonder ge dwongen opname laten behande len aan haar waanstoornissen. De vrouw werd anderhalfjaar gele den gearresteerd, nadat ze ruim honderd dreigmails had verstuurd Kamer roept ministers op mat je nadat klokkenluiderssite be kendmaakte dat informatiever strekking over burgerdoden niet duidelijk was. Ook vragen over mogelijke in zet Nederlanders bij jacht op kopstukken Taliban. aan Wilders. Ze kreeg een jaar cel. Daarna moest ze zich laten behan delen aan haar stoornis. Tijdens die behandeling ging ze in de fout. Zo bedreigde ze een rechter-com- missaris van de rechtbank in Bre da. Volgens deskundigen is er geen kans op herhaling of escalatie. Een prima bestemming voor een ontspannen vakantie! Verblijf in deze leuke appartementen voor een zeer scherpe prijs mét hét zandstrand en de gezellige boulevard met restaurants, terrasjes en bars op loopafstand, Appartement*** o.b.v. logies. Vertrek in augustus en september. Reisnummer: VLPT01-A7 Vertrek mogelijk vanaf Amsterdam en/of de regionale luchthavens. Ga voor meer informatie en de voorwaarden naaroad.nl/portugal.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 7