Afspraken over voortgang mzi's intratuin SCHOUWEN-DUIVELAND 18 en 19 JL MJKJ 17 20 en 21 MOSSELZAADINVANCINSTALLATIES Recreatiesector en mosselvissers komen nader tot elkaar Hoogtepunt Brandje op schip a'"iana'< Niet meer doen I w ife §i Vervallen gemaal bij Viane wacht onzekere toekomst Woensdag 28 juli 2010 Jonge tong en schelpdieren groeien als kool Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl door Ali Pankow RENESSE - Recreatie-ondernemers, de mosselsector, de gemeente Schouwen-Duiveland en het Mi nisterie van LNV zijn het voorlo pig eens over de voortgang met mosselzaadinvanginstallaties (mzi's) voor het strandvak bij Ren- esse in de hoek van de Brouwers- dam, de zogeheten Schaar. De Recron was aanvankelijk niet blij met de mzi's zo. dicht voor de kust, maar volgens recreatieonder nemers Piet Fierens en Ed Troost zien recreanten geen bezwaar in die installaties. Een onderzoek naar de zogeheten beleving van mzi's achten de recreatieonderne mers dan ook geen zinvolle beste ding van het geld. De Recron vindt het veel nuttiger het geld te besteden aan promotie van het mosselproduct in samenwerking met de recreatie. Zo zouden beide sectoren baat kunnen hebben bij de mzi-locatie. Het college van B en W van Schou- wen-Duivland is blij dat mossel en recreatiesector er in deze onder ling zijn uitgekomen wat betreft de aanwezigheid van 30 hectare in de Schaar van Renesse. De ge meente zelf had grote bedenkin gen tegen de aanvankelijke plan nen van LNV de mzi-locatie tot 60 hectare uit te breiden. Het gemeen tebestuur zag daarmee de uitbrei dingsplannen voor recreatie aan de Brouwersdam in gevaar komen. Met LNV is nu overeen gekomen dat in de periode tot en met 2013 niet meer dan 30 hectare mzi's wordt neergelegd binnen de totale locatie van 60 hectare en dat de lo catie na 2013 ook beperkt blijft tot een oppervlakte van 60 hectare. Ook is de afspraak gemaakt dat de kosten voor het opruimen van mzi-afval op het strand voor reke ning komt van mzi-ondernemers. Verder doet LNV in 2011 onder zoek naar de landschappelijke in passing van mzi's. De resultaten hiervan worden gebruikt voor het maken van afspraken over de in passing van de installaties in de Schaar van Renesse. Wethouder Houtekamer windt er overigens geen doekjes om zelf gro te twijfels te hebben over de vraag of mzi's nu werkelijk het voortbe staan van de mosselsector kunnen bieden. Geldig van woensdag t/m zaterdag Max. 10 artikelen per klant Koopavond Intratuin Koudekerk© Gaigeweg 5■- www.intratuin.nl ZIERIKZEE - „Ik woon op vier hoog zonder wat anders!" Ze was niet de enige die even bij ren is letterlijk en figuurlijk het hoogtepunt het gemak nog eens kijken naar de monumen- lift", hijgt een Amsterdamse vrouw op leeftijd moest komen na de beklimming van de van de stadswandeling die in het seizoen elke ten zoals het stadhuis waar gids Corneel de wanneer ze eindelijk de top van de Dikke To- Sint-Lievensmonstertoren, zoals het bouw- dinsdag om 11.00 uur van start gaat bij de Oude (2e van links) ze eerder alles over heeft ren heeft bereikt, „maar dit is toch echt heel werk officieel heet. De zestig meter hoge to- WV. Eenmaal boven kunnen de toeristen op verteld. foto Dirk-Jan Gjeltema SE88#8S8®m8®8®885B^BBg@aamsi®mB^m88a«a8isi mmimmmmmmmmmsm m m Tip? redactie@pzc.nl Deze week: Solar steen verlichting. Van 4,99 NU PER STUK TERNEUZEN - Twee volwassenen, drie kinderen en een hond zijn gis termorgen in Terneuzen door om standers van boord van een bin nenvaartschip gehaald toen bleek dat de stuurhut van de boot in brand stond. Het schip lag in het Noorddok in Terneuzen. De leden van de schippersfamilie zijn door ambulancepersoneel on derzocht. Geen van hen raakte ge wond. De brand was binnen twin tig minuten geblust. Hoe het vuur is ontstaan, is nog niet bekend. Het was op één van die heerlijke avonden laatst, toen de temperatuur eindelijk naar behaaglijke waarden was gezakt. Dat paar ontspande zich, genietend van een glas op het terras, na een verhitte werkdag. De zwaluwen kwetterden in de avondzon, vlinders dwarrelden tus sen geurige bloemen, bij de buren spartelden kinderen opgewekt in het zwembad en - trrrringggg! -daar ging de telefoon. „Goedenavond! U spreekt met Bea van het Belmeniet-register! Ik wil graag bij u informeren of u op de hoogte bent van al onze mogelijkhe den!" Dat waren ze. Daarom immers be schikte de betreffende instantie over hun telefoonnummer. Opdat zij ge vrijwaard bleven van opdringerige onbekenden met ongevraagde voor stellen over ongewenste zaken. Daar was het register inderdaad voor, be vestigde Bea. Nou, niet meer doen dan, best Register. Bel ons niet.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 71