61 binnenland Kinderen asielzoeker niet op straat BUSVAKANTIES Ambulance al eerder bij baby Bredase woning Trein op ponton Eyeworks rood 'Alle schoolkinderen zwemdiploma ABC' Student overleden na val uit raam Vliegtuig draait om na vogel in motor Aanpak Antillianen werkt onvoldoende Vrouw steekt vriend neer Toch giftige stoffen in tuinen na grote brand 12 dgn DALMATISCHE KUST waarom zou je meer betalen woensdag 28 juli 2010 BREDA - Naar de woning in Breda, waar zondag een baby lijkje is aan getroffen, is al op zaterdagochtend een ambulance uitgerukt. Dat blijkt, uit gegevens uit het systeem P2000 waarin alle alarmeringen van onder meer ambulances zijn vastgelegd. Uit die gegevens blijkt dat zaterdag om 9.54 uur is ge vraagd om een ambulance voor het betreffende huis. Ambulance personeel trof ter plekke een net geboren, onderkoelde baby aan. Een deel van het gezin was in ie der geval aanwezig en naar verluid verrast door de bevalling. Wat er is gebeurd tussen zaterdagmorgen en zondagmiddag, toen een babylijk je door de vader van het gezin in een tas in de woning is aangetrof fen, is onduidelijk. Een 19-jarige vrouw is aangehou den. AMSTERDAM - De tv-producent Eyeworks van Reinout Oerlemans is in de rode cijfers geraakt door de ingestorte advertentiemarkt van de commerciële zenders. Het bedrijf leed in 2009 6,9 miljoen eu ro verlies. Het is voor het eerst sinds de oprichting in 2001 dat Eye works verlies lijdt. In 2008 werd nog 7,9 miljoen euro winst be haald. STAVOREN - De locomotief van de verongelukte onderhoudstrein van het Italiaanse bedrijf Speno International is gisteren in Stavoren op een ponton gehesen. De trein reed zondag dwars door een stootblok heen en daarna door een watersportwinkel waardoor een grote ravage ontstond. Volgens DEN HAAG - Het hof in Den Haag heeft gisteren bepaald dat de staat de kinderen van een uitgeproce deerde Angolese asielzoekster niet op straat mag zetten. De drie kin deren verblijven met hun moeder in het asielzoekerscentrum (azc) in Ter Apel, waar ze weg moeten. Het hof vindt dat de Nederlandse staat volgens internationale verdra gen verplicht is de kinderen te beschermen. Ze mogen daarom niet uit het azc worden gezet, voor huisvesting en geld voor levensonderhoud en scholing zijn geregeld. De moeder mag volgens het ge rechtshof wel uit het azc worden gezet. Zij is uitgeprocedeerd en weigert volgens het gerechtshof mee te werken aan terugkeer naar Angola. „Deze beslissing van de moeder kan de kinderen niet aan gerekend worden", aldus het hof De staat moet van het hof inzichte lijk maken hoe in woonruimte en financiële middelen voor de kinde ren wordt voorzien. Eerder dit jaar bepaalde de rechtbank in Den Haag nog dat de staat de moeder met kinderen geen verdere opvang hoefde te ver schaffen. De moeder kwam in 2001 met haar oudste kind in Ne derland aan. Kort daarna werd het tweede kind geboren en in novem ber 2008 het derde kind. T\vee keer is toelating als vluchteling tot in hoogste instantie afgewezen. OOSTERBEEK Alle kinderen moeten aan het ein de van de basisschool een zwemdi ploma A, B en C hebben. Daarvoor pleit de Vereniging Sport en Ge meenten (VSG). Volgens de VSG is het nu niet duidelijk hoeveel kinde ren met een zwemdiploma de ba sisschool verlaten. Daarom gaat de vereniging registreren in hoeverre kinderen de zwemdiploma's heb ben behaald. GRONINGEN In het centrum van de stad Gronin gen is gisterochtend een 20-jarige student om het leven gekomen na dat hij uit het raam was gevallen. De politie spreekt van een noodlot tig ongeval. Ze sluit een misdrijf of zèlfdoding uit. Volgens de politie zat of stond de man bij een open staand raam op de bovenverdie ping toen hij uit balans raakte. BEEK Een groot vliegtuig heeft gisteren direct na het opstijgen van Maas tricht Aachen Airport rechtsom keert moeten maken omdat een vo gel in de motor was terechtgeko men. Het vliegtuig is vervolgens veilig geland. Dat heeft de brand weer gemeld. Er zaten 180 passa giers in het vliegtuig. Die zijn alle maal ongedeerd, zo liet de brand weer weten. DEN HAAG Speciale projecten hebben nog niet geleid tot de beoogde landelijke da ling van het aantal Antilliaanse schoolverlaters, werklozen en wets overtreders. Dat blijkt uit een on derzoek naar de effecten in de 21 ge meenten met de meeste Antillia nen, over de periode 2005- 2008. Rijk en gemeenten proberen al jaren de problemen op te lossen. DEN HAAG Een 21-jarige man uit Den Haag is gisteren in een ziekenhuis overle den, nadat hij maandag was neerge stoken door zijn 20-jarige vriendin uit Tiel. De vriendin meldde zich maandag op een politiebureau in haar woonplaats met het verhaal dat zij in Den Haag haar vriend had gestoken met een mes. De vrouw is aangehouden en zit nog vast voor verhoor. VALKENSWAARD In tuinen in de omgeving van de kunststofafvalverwerker in Val- kenswaard die vorige week door een zeer grote brand werd ver woest, zijn toch verhoogde concen traties giftige stoffen gevonden. De gemeente heeft dat gisteren be kendgemaakt. De gemeente advi seert mensen om geen zelfgeteelde gewassen uit de tuinen te eten. indeerde ■rtrekdata! 8 dgn TIROL Zie www.kras.nl/35502 Zie www.kras.nl/35537 Zie www.kras.nl/35507 17 dgn SPAANSE COSTA TROPICAL Zie www.kras.nl/35593 Zie www.kras.nl/35526 Zie www.kras.nl/39215 Zie www.kras.nl/35554 BOEK ONLINE of bel 0900-9697 tijn p.p. tenzij anders vermt ief resen Een busvakantie van KRAS.NL is een absolute aanrader! Onze reizen worden veelal uitgevoerd per Comfort Class bus, met méér beenruimte. Ook is het ontbijt en meestal het diner inclusief en zijn er vele excursies naar de mooiste plekjes van Europa inbegrepen. Lees snel verder voor een greep uit ons aanbod of kijk op www.kras.nl/bus voor meer dan 150 aanbiedingen! Vertrek: 21-28 augustus en 4 september vertrekgarantie op 4 september prachtige natuur, bergen, gastvrijheid en gezelligheid vindt u allemaal in Tirol. We bezoeken o.a. Mariastein en de Achensee incl. Comfort Class busreis, verblijf in een 3-sterren hotel, 7 x ontbijt en diner Vertrek: 27 september en 18 oktober met bezoek aan diverse plechtigheden in het unieke bedevaartsoort Lourdes en het bekende Pyreneeëndorp Gavarnie incl. Comfort Class busreis, tussen- overnachtingen, verblijf in een 3-sterren hotel, 6 x ontbijt en diner vanaf Vertrek: 28 aug., 4-18 sep. en 2-9-16 okt. vertrekgarantie op 28 aug. en 4-18 sep. In het oude hertogdom Saksen bezoeken we o.a. Chemnitz, Meissen en de indruk wekkende cultuursteden Leipzig en Dresden incl. Comfort Class busreis, verblijf in een 4-sterren hotel, 7 x ontbijt en diner Vertrek: 10 sep. (100% vertrekgarantie) geniet van zon, zee en strand in Spanje tip: boek het excursiepakket met Ronda, Malaga, Marbella en de grotten van Nerja! incl. Comfort Class busreis, verblijf in een 3-sterren hotel, 16 x ontbijt en diner, entree voor het Alhambra in Granada Vertrek: 30 augustus de Dalmatische kust is rijk aan cultuur en natuurschoon. We zien o.a. Krk National Park, Rovinj, Porec, Zagreb en Split incl. Comfort Class busreis, tussen- overnachtingen, verblijf in toeristenklasse hotels, 11 x ontbijt en diner Vertrek: 20 augustus en 3-17 september vertrekgarantie op 20 augustus rondreis door het mooiste van de Balkan met o.a. Belgrado, Skopje, Zagreb, Novi Sad, Bitola en Sarajevo incl. Comfort Class busreis, verblijf in toeristenklasse hotels, 16 x ontbijt en diner Vertrek: 9 augustus (100% vertrekgarantie) deze prachtige rondreis laat u kennismaken met deze indrukwekkende streken, waar de roerige geschiedenis in praktisch elke steen is terug te vinden •incl. Comfort Class busreis, verblijf, 11 x ontbijt en diner, alle overtochten

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 6