sport 125 van WK Schouws elftal komt er niet aan te pas in duel met Excelsior: 0-7 Supercross in Aagtekerke viert vrijdag een onofficieel feestje Mangnus laat Rabout zijn hielen zien woensdag 28 juli 2010 „We hebben keihard getraind met de selectie van Jong Oranje. Daarnaast waren we de laatste weken vier keer per week te vinden in Breda." Beachvolleyballer Dirk Boehlé door René van Stee hulst - Beachvolleyballer Dirk Boehlé doet vanaf vandaag voor de tweede keer op rij mee aan het WK beachvolleybal voor spelers tot negentien jaar. In Porto hoopt de Hulstenaar samen met zijn part ner Erik Nijland de slechte smaak van de mondiale titelstrijd van vo rig jaar weg te spoelen. In het Turk se Alanya eindigde het duo toen op de 29e plaats. „Dat was toch wel een kleine dom per. Aan de. andere kant was het ook een mooie ervaring. We wis ten dat het heel moeilijk zou zijn om het hoofdtoernooi te halen. Want van de 24 ploegen in het kwalificatietoernooi stroomden er maar vier door naar de volgende ronde. Dat zal dit keer ook zo zijn. We zullen dus onze absolute top moeten halen om langer mee te kunnen blijven doen", vertelt de 17-jarige Zeeuws-Vlaming. Boehlé en de één jaar oudere Nij land (Etten-Leur) hebben een be vredigend seizoen achter de rug. In de landelijke eerste divisie wa ren er regelmatig fraaie resultaten, zoals een derde plaats in Arnhem en een vierde plaats in Renesse. Aan de Brouwersdam won het jeugdige duo het toernooi in de tweede divisie. De kans is groot dat het tweetal daardoor mee mag doen aan het 'echte' NK in Scheve- ningen. Afgelopen weekeinde waren ze ook actief in Vlissingen. Daar ein digden Boehlé en Nijland op de ge deelde vijfde en zesde plaats. „Een mooi resultaat", zegt Boehlé daar over. „We begonnen met een ver- liespartij tegen de als nummer twee geplaatsten Bas Hoeberigs en Bastiaan Kerpel. Die haalden ook de finale. We wonnen daarna van een Australisch koppel dat we ook in Porto kunnen tegenkomen. Een mooie opsteker natuurlijk, omdat het om het eerste Australische team ging. Die jongens hebben we toch wel enig huiswerk bezorgd." Hoewel Boehlé en Nijland met een goed gevoel naar Porto zijn vertrokken, zag het daar enkele we ken geleden niet naar uit. Want op het NK onder twintig jaar vlogen ze er in Scheveningen in de kwart finale roemloos uit tegen Nathan Mulder en Tom van Eekelen, een koppel waarvan ze normaal gespro ken niet verliezen. De nederlaag was des te pijnlijker omdat de drievoudige kampioe nen (twee keer onder achttien en één keer onder twintig) als eersten waren geplaatst en huizenhoog fa voriet waren. Boehlé: „Dat het dan toch niet gebeurt, is natuurlijk een heel bittere pil. Heel het strand was er heilig van overtuigd dat we het zouden halen. Ook wijzelf wa ren vol vertrouwen. Waarom het dan niet lukte, valt lastig te verkla ren. Onbewust hebben we er waar schijnlijk te veel druk op gelegd. En dat deed ons beslist geen goed." Ondanks de domper op het NK za ten Boehlé en Nijland niet al te lang bij de pakken neer. „Zo veel vertrouwen hebben we nu ook wel weer in onszelf. Het blijft na tuurlijk jammer dat we niet kon den pieken op het NK, maar aan de andere kant is het ook wel eens goed dat je een dergelijke teleurstel ling meemaakt. Al moet dat na tuurlijk niet te vaak voorkomen", vertelt Boehlé, die er aan toevoegt dat het aan de voorbereiding op het WK in Porto niet heeft gele gen. „We hebben keihard getraind met de selectie van Jong Oranje. Daarnaast waren we de laatste we ken vier keer per week te vinden in Breda. Daar trainden we ook twee per dag. We zijn er klaar voor." door Klaas Verspoor burch-haamstede - Eerstedivisio- nist Excelsior kon vorig jaar niet winnen, maar eredivisionist Excel sior maakte gisteravond korte met ten met het Schouwen-Duivelands elftal. Op het veld van DFS bleef zelfs een eretreffer voor de thuis ploeg uit: 0-7. Tussen het Excelsior van toen en nu zat een wereld van verschil. Werd het vorig jaar nog 1-1, nu kwamen de eilandelijke voetbal lers in het stuk niet voor. „We heb ben geen kans gehad. Excelsior ver dedigde goed vooruit, fel op de bal en ze hadden veel diepgang. Deze groep is al fit en dan is zo'n uitslag een logisch gevolg", reageerde trai ner Edwin Kriens dan ook. In het veld kreeg Gert-Jan Tierie (Goes) hetzelfde gevoel. „Je hoopt natuurlijk op een herhaling van vo rig jaar, maar het was lastig om dat te evenaren. Eigenlijk konden wij vanavond alleen maar verliezen. Het is alleen jammer dat we in de omschakeling vaak net verkeerd stonden. Want dat zijn de momen ten waarop je ze kunt pakken." Excelsior greep de tegenstander van meet af aan bij de keel en al na tien minuten scoorde de bedrij vige Tim Vincken de 0-1. Leon Weeda greep daarna twee keer goed in voordat hij bij de 0-2 in de fout ging. De kersverse Duiveland- keeper ging onder een voorzet door en stond zo aan de basis van Adnan Alisic' treffer. Kriens: „Leon was op een paar momenten ongeluk- kig." Na de 0-2 leken de bezoekers gas te geven, maar Freek Torensma voorkwam de 0-3. Via een omhaal van Pieter de Munnik (DFS) kwam de 'thuisploeg' in de 36e mi nuut aan de eerste doelpoging toe. Zes minuten later schoot de behen dige Guyon Fernandez de 0-3 ach ter Weeda. In de rust wisselde Kriens een vier tal spelers, maar het veranderde niets aan het spelbeeld. In de 54e minuut verzond Alisic een pass over veertig meter en schoot Fer nandez zijn tweede treffer van de avond binnen. De vijfde treffer had een hoog Rob ben-gehalte. Excelsior-invaller Nayib Lagouireh kwam van rechts naar binnen en schoot met links in de uiterste hoek raak. In de slot fase moest Leander Rouw (DFS), die bij een 0-4-stand was ingeval len, nog twee keer vissen. Eerst leidde een vrije trap van Jerson Ro- beiro tot de 0-6. „Ik schampte de bal nog", claimde Leen van Steen- sel de goal. Een minuut later schoot Robeiro zelf met links een bal stijf in het kruis. Excelsior-trainer Alex Pastoor liet zijn basiself zeventig minuten lang staan. „Wij hebben dit gezien als een training. En de jongens heb ben goed getraind." Schouwen-Duivelands elftal - Excel sior 0-7 (0-4). 10. Tim Vincken 0-1 25. Adnan Alisic 0-2, 41. Guyon Fernan dez 0-3, 54. Guyon Fernandez 0-4, 68. Nayib Lagouireh 0-5, 87. Leen van Steensel 0-6, 88. jerson Ribeiro 0-7. Scheidsrechter: A.J.A Simonse (Hein- kenszand). Aantal toeschouwers: 575. door Fred Rabout zuidzande - Marcel Mangnus uit Hulst en Frederique Versluijs uit Zuidzande wonnen gisteravond de tien kilometer lange Dorpsloop van Zuidzande. Versluijs, die dit seizoen al alles won waar ze aan de start verscheen, finishte op am per vijftig meter van haar eigen voordeur. Ze liep opnieuw een per fecte race ver voor de concurren tie, vele mannen achter zich la tend. Bij die mannen was de winst voor de 24-jarige Marcel Mangnus uit Hulst. Mangnus, die voor het eerst dit seizoen in een stratenloop in actie kwam, liep bij het ingaan van de tweede van de drie af te leg gen rondjes weg bij Theo Rabout en haalde het vervolgens met een halve minuut voorsprong. „Ik heb tot nu toe een uitstekend baansei- zoen afgewerkt", vertelde Mang nus. „Op vrijwel alle nummers waarop ik in actie kwam verbeter de ik mijn persoonlijke records. Het kriebelde toch om het een keer op de weg te proberen en die test is formidabel verlopen. Samen met Theo heb ik het eerste rondje gelopen. En toen we voor de twee de keer het water bij de drinkpost hadden aangenomen, keek ik ach terom en was ik alleen. Toch was ik er niet gerust op. Maar toen het gat een paar honderd meter werd wist ik dat het goed zat." Rabout, die al veertien keer in Zuidzande had gewonnen, moet dus nog wachten op zijn vijftien de zege. „Marcel was gewoon be ter. Dat gevoel had ik na een paar kilometer al. Brutaal heb ik in het eerste rondje nog wel wat op kop gelopen maar dat was alleen met de bedoeling hem te ontmoedi gen", zei Rabout, die wel zijn par koersrecord (32 minuten en 54 se conden gelopen in 2000) in zijn bezit hield. Magnus finishte na 34 minuten en 57 seconden. Op de middenaf stand, de 6,8 kilometer, spurtte Benjamin Gerrits uit Axel naar de winst, voor Francois van de Broecke uit Breskens. De Duitse Sarah Schieffer was de snelste op deze afstand bij de vrouwen. De korte afstand ging opnieuw naar Dewi Kareis uit Breskens. Zij won tot nu toe alle Zomerlopen op de korte afstand, terwijl Stefaan Bon te uit Eeklo bij de mannen de winst pakte. Volgende week wor den de Zomerlopen, georgani seerd door AV de Wielingen, afge sloten in Cadzand-Bad. door René van Stee aagtekerke - De Supercross in Aagtekerke beleeft vrijdag zijn twintigste editie. Het motorcross evenement was meteen een schot in de roos. Van oudsher wordt de wei op de hoek van de Aagtekerk- seweg en de Pekelingseweg met be hulp van ettelijke honderden ku bieke meters grond omgetoverd in een crossterrein. En daarop vindt bijna iedereen zijn weg. „Ik denk ook dat dit de kracht is van de Supercross. Naast grote ka nonnen komen ook de jeugd, brommerrijders, veteranen en de zogenaamde local heroes aan de start. Die laagdrempeligheid zorgt ervoor dat het evenement onver minderd populair is", zegt secreta ris Freddy Blaas van organisator Stichting MC De Pekelinge. Hij voegt er meteen aan toe dat een grote groep enthousiaste me dewerkers onontbeerlijk is om er een succes van te maken. „Over zo'n groep beschikken we al een heel lange tijd. Er wordt niet al leen keihard gewerkt, maar ook de saamhorigheid is groot. Het is al tijd stikgezellig." In vroeger jaren waren de trekker- trekwedstrijd en de Supercross in Aagtekerke heel nauw met elkaar verweven. De organisatoren wer ken nog altijd intensief met elkaar samen, maar mede om praktische redenen zit er tegenwoordig een kleine week tussen beide evene menten. De Pekelinge houdt het niet alleen bij de Supercross, Want in mei organiseert de motorclub ook altijd de Strandcross in Zoute- lande. In december staat traditiege trouw de Aagtekerke Run op het programma. Hoewel de Supercross vrijdag een niet-officieel jubileum viert, wor den de festiviteiten groots aange pakt. Als afsluiting zijn er muziek in de feesttent en vuurwerk. Ook Henny Kroeze maakt zijn opwach ting. Hij is een bekende steilewand- rijder. In totaal komen in Aagtekerke een kleine tweehonderd rijders aan de start. De trainingen beginnen vrij dag om 12.00 uur. De eerste man ches zijn vanaf 13.40 uur. De series van de MX2 beginnen om 14.30 uur, terwijl de rijders in de MX1-3 vanaf 15.00 uur hun opwachting maken. De finale van de MX2, waarin on der anderen Kevin Spruijt (Melis- kerke), Mark Boot (Burgh-Haam- stede) en Jeffrey van Kempen (Oost-Souburg) hoge ogen zouden moeten gooien, begint om 19.30 uur. De finale MX1-3, met favorie ten zoals Roy Gijsel (Heikant) en Adriaan de Visser uit Westkapelle in actie tijdens de Supercross in Aagte kerke van 2009. archieffoto Ruben Oreel Casper Ovaa (Oost-Souburg), start om 19.50 uur. De superfinale wordt verreden vanaf 20.50 uur. Meer informatie over de Super cross in Aagtekerke is te vinden op www.mx.mcdepekelinge.nl.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 67