Boekelman zet Topreizen voor topprijzen! stipreizen.nl Titelhouder Som meldt zich ziek af voor EK atletiek in Barcelona Atleten zweren ook bij balansbandje Sjevtsjenko in selectie oefenduel 22 Melissa Boekelman wordt veertiende bij het kogelstoten. De Wit-Russin Nadesja Ostaptsjuk pakt de Europese titel. Cruise Dubai de Emiraten***** Toscane-Umbrië-Rome Costa woensdag 28 juli 2010 door Wilko Voordouw BARCELONA - Atleet Bram Som heeft zich gisteren moeten afmel den voor de Europese kampioen schappen atletiek in Barcelona. De atleet uit Gaanderen (30) kwam met koorts in de Catalaanse stad aan. Vandaag zou hij in de eerste ronde van de 800 meter in actie komen. Maar met 39,6 graden koorts aan de vooravond van de competitie zou hij een gezond heidsrisico hebben genomen. „Dit is enorm balen. Ik was zo gefocust en in vorm. Ik zit op het randje en dan val je eraf', aldus de atleet. Som zou in Barcelona zijn Europe se titel verdedigen. Vier jaar gele den, op het EK in het Zweedse Göteborg, veroverde hij de titel. De atleet zag in een succesvolle ti- telprolongatie de eerste stap op weg naar zijn grote doel: goud op de 800 meter bij de Olympische Spelen van Londen in 2012. Volgens technisch directeur Peter Verlooy van de atletiekunie is de afzegging een grote teleurstelling, maar moet het toernooi met het wegvallen van de medaillekandi- Bram Som daat Som niet als verloren worden beschouwd. Ook is de sfeer in het Nederlandse kamp niet beneden peil. „We zijn nog maar net begon nen, we zitten hier niet naar de grond te staren. Iedereen is bezig met zijn eigen discipline, ook al vinden we het natuurlijk vreselijk voor Bram, die hier zijn titel wilde verdedigen." Tijdens de vijf uur durende trein reis van zijn laatste trainingskamp in Alicante werd de atleet ziek. Eenmaal in Barcelona bleek hij koorts te hebben. „Hij was bij aan komst lijkbleek en wilde twee din gen: de dokter zien en snel onder de wol", aldus Verlooy. Gisteren was de koorts niet gezakt, 's Mid dags werd - na overleg met de teamdokter, Verlooy en de begelei dingsstaf van Som - besloten zijn deelname in te trekken. Zijn condi tie was te zeer aangetast om in ac tie te komen op het EK. „Hij zou een gezondheidsrisico hebben ge lopen", aldus Verlooy. „Bram is een topsporter die tegen zijn top vorm aan zit. En dan ben je vat baar voor kleine dingen," aldus zijn manager Mark van Hoorn. Volgens hem blijft de atleet in het atletenhotel Confortel in Barcelo na, om daar uit te zieken. Hij be schouwt het seizoen van de atleet niet als verloren. „Er komen nog genoeg andere leuke wedstrijden." Het afzeggen van Som betekent dat er voor het Nederlandse team een goede kans op een medaille vervalt. Som stond bij het begin van het EK derde op de Europese ranglijst. Nederland heeft nog twee andere atleten die de 800 me ter lopen: Arnoud Okken en Ro bert Lathouwers. BARCELONA - Veel Nederlandse atle- ten die in Barcelona deelnemen aan het EK dragen een balansband je, de Power Balance. „Baat het niet, dan schaadt het niet. De test jes werkten echt", aldus kogelstoot ster Melissa Boekelman. Na een investering van 34,95 euro krijgt de koper de belofte dat je 'staat als een huis'. Het bandje is aan een ware opmars bezig. Begin juli waren er volgens de importeur in Nederland zo'n 10.000 ver kocht. In de atletiek werd er, in na volging van voetballer Wesley Sneijder en zijn Yolanthe, mee be gonnen door 8oo-meterloper Bram Som. Die zei anderhalve week geleden op het NK in Am sterdam er baat bij te hebben. Boe kelman, in de catacomben van het Estadi Olimpic: „Ik heb hem on langs met een vriendin in Den Bosch gekocht. Eerst wilde ik hem aan mijn moeder geven, maar we deden wat testjes en het bleek te werken. Sindsdien heb ik hem om en dat intrigeert andere atleten. Bij ons hotel is een apotheek. Denise Groot, Monique Jansen en Ar noud Okken zijn hem daar gaan kopen. En volgens mij hebben nog meer atleten zo'n ding gekocht." Het bandje moet de drager beter in balans brengen en houden. „We deden toen ik hem kocht een paar testjes. Dat werkte goed. En baat het niet dan schaadt het niet." Enige twijfel blijft de 21-jarige ko gelstootster toch houden. „Want mijn eerste twee pogingen bij de kwalificatie was ik allesbehalve in balans. Gelukkig ging het bij de derde beter. Misschien moet ik nog aan mijn bandje wennen." EK ATLETIEK door Wilko Voordouw BARCELONA - Wat goed is, komt snel. Maar soms moeten ook de grootste talenten rijpen. Als een goede wijn. Dan is er tijd en rust nodig om de belofte uit de jeugd tot een grand cru te maken. Dat is wat er op dit moment aan de hand is met Melissa Boekelman. De 21-jarige beroepsatlete uit Bre da heeft een druistig karakter. Ze is ongeduldig, expressief, wil voor uit. Maar ze weet dat het nog wel enige tijd zal duren, voordat ze ook bij de senioren in het kogelsto ten wereldtop zal zijn. „Ik weet dat ik tijd nodig heb. Ik moet gewoon veel sterker worden. Als kogelstootster ben je op je top rond je dertigste. Ik heb een goede techniek, ben één van de meest ex plosieve en snelste kogelstootsters. Wat ik nog niet heb, is de kracht. Die krijg je niet in één dag. Er zijn vrouwen, die hoeven maar naar het krachthonk te kijken en dan vliegen de spieren er aan, maar bij mij is dat niet het geval. Ik moet er echt aan werken." Toen ze in 2009 op het EK indoor- atletiek in Turijn voor het eerst bij de volwassen atleten doordrong tot de finale, stond daar een jonge meid in een rij met ongelooflijk grote en sterke vrouwen. Melissa Boekelman (1,76 meter en 85 kilo) keek zelf ook even opzij en conclu- - deerde, zoals ze zelf zegt, dat ze niet naast vrouwen stond maar naast exemplaren van het geslacht 'hef. „Het zijn monsters, reuzin nen. Wat die vrouwen doen, weet ik niet, ik kan niet bewijzen dat ze doping gebruiken. Maar zeker die Wit-Russinnen...", zegt ze met een veelzeggende glimlach. Boekelman is een atypische kogels tootster. Ze lakt haar nagels rood- wit-blauw, maakt zich voor de wedstrijd op. „Ik wil er gewoon goed uitzien." Daarnaast is ze een bloedfanatieke sporter, die alles uit haar carrière wil halen. „Maar het moet ook wel een beetje leuk zijn", zo geeft ze deels als verkla ring voor haar recente trainerswis seling. Boekelman zegde de samenwer king met bondscoach Gert Dam- kat op en koos voor het team rond de achtvoudige Nederlands kam pioen kogelstoten Ben Vet. Bij diens groep - veel werpers, maar ook de sprinter Guus Hoogmoed - ziet ze perspectief. „Met Gert ging het niet langer. Ik had behoefte aan meer coaching, wilde meer uit gedaagd worden. Gert is een pri ma trainer hoor, daar niet van, maar hij nam mijn stoten op, ana lyseerde ze en dat was het dan. Ik wil gecoacht worden. Heb het no dig om geprikkeld te worden en dat doet Gert niet", aldus Boekel man. „Ben doet dat wel." Zo snel mogelijk wil ze meedoen om de prijzen in de wereld van de grote vrouwen. „De overgang naar de senioren is me zwaarder geval len dan ik dacht", zegt ze nu. „Bij de jongere categorieën won ik al les. Kon ik ook voor de lol wel eens wat gaan discuswerpen of speerwerpen. Maar nu heb ik be sloten om me helemaal te concen treren op het kogelstoten. Daar ben ik goed in." KIEV - Bondscoach Miron Marke- vitsj van Oekraïne heeft zijn selec tie bekendgemaakt voor de oefen wedstrijd tegen het Nederlands elf tal op 11 augustus in Donetsk. Meest aansprekende naam is die van aanvaller Andrei Sjevtsjenko van Dinamo Kiev, die eerder bij AC Milan en Chelsea speelde. Doel: Andrei Pjatov (Sjachtar Donetsk), Andrei Dikan (Terek Grozni/Rus). Ver dediging: Dmitri Tsjigrinski (Sjachtar Donetsk), Jaroslav Rakitski (Sjachtar Do netsk), Vasili Kobin (Sjachtar Donetsk), Taras Michalik (Dinamo Kiev), Artem Fedetski (Karpati Lviv), Jevgeni Tsjebe- ritsjatsko (Djnepropetrovsk), Aleksan- der Romantsjoek (Metalist Charkiv). Middenveld: Anatoli Timostsjoek (Bayern München/Dui), Aleksander Aliev (Lokomotiv Moskou/Rus), Jevgeni Konoplijanka (Djnepropetrovsk), Denis Oleinik (Metalist Charkiv), Aleksander Jakovenko (Westerlo/Bel). Aanval: Ar tem Milevski (Dinamo Kiev), Andrei Sjevtsjenko (Dinamo Kiev), Andrei Voronin (Dinamo Moskou/Rus), Jevgeni Seleznov (Djnepropetrovsk). complete 9-daagse cruise j 10V. t/m mrt. Inclusief: vliegreis Amsterdam-Dubai v.v., rs, 8-daagse cruise per gloednieuwe 5-sterren Costa nosa o.b.v. volpension. Vaar mee langs Oman, de renigde Emiraten en Bahrein en geniet na de cruise nog van het fascinerende Dubai. Zie stipreizen.nl/crcdl CRUIMNC Vertrek aug. t/m okt. Inclusief: vliegreis Rotterdam-Genua* v.v. per eigen k charter van transavia.com, transfers, hotels inclusief ontbijt, rondreis j per bus en Ned.spr. reisleiding. Boek voordelig het uitgebreide^É excursiepakket bij en be2oek o.a. het Trasimeense Meer, Rome, Siena, San Gimignano, Pisa en Florence. I Italië"10;, ultverho0P Zie stipreizen.nl/ittur V ULL complete 8-daagse rondreis 'voorwaarden allerlaagste prijsgarantie zie www.stipreizen nl Prijzen p.p. o.b.v. 2 pers. per kamer/hul exd. Calamiteitenfonds/ boek online of bel 020 - 66 22 222 ;n allerlaagste prijsgarantie zie www.stipreizen.nl Prijzen p.p. o.b.v. 2 pers. per kamer/hut exd. Calamiteitenfonds/reserveringskosten. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 64