PZCII7 Nieuw plan ouderenzorg Kloosterzande Talenten in de dop in Terneuzen intratuin Zeemanshoop redt zeiljachtje ZEEUWS-VLAANDEREh 18 en 19 20 en 21 ZORGVOORZIENINGEN Woonzorgcentrum in combinatie met gezondheidsvoorzieningen in hart van het dorp Avondmarkten maken Sluis nog stukken gezelliger Woensdag 28 juli 2010 Jonge tong en schelpdieren groeien als kool Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl door Harold de Puysseieijr kloosterzande - Er is een nieuw plan in de maak voor ouderenhuis vesting in Kloosterzande. Zorgstichting voor ouderen Cura- mus denkt aan de bouw van een woonzorgcentrum met vijftig tot zestig plaatsen en een of twee groepswoningen voor acht of zes tien dementerenden, in combina tie met andere gezondheidsvoor zieningen. Het gaat dan bijvoor beeld om een huisarts, fysiothera peut, apotheek en wijkgebouw. Lo catie voor dit nieuw te bouwen ouderen- en gezondheidscentrum is de omgeving van het Hof te Zan- deplein in het dorp. Directeuren Lex Janse en Stephan Buysse van Curamus weerspreken daarmee geruchten dat het de be doeling zou zijn de ouderenzorg in Kloosterzande op te doeken om de zorg volledig te concentreren rond het terrein van de Blaauwe Hoeve in Hulst. Hoewel het plan voor nieuwbouw van ouderencen- trum Antonius vorig jaar in de ijs kast is gezet in verband met finan cieringsproblemen, is in de tussen tijd toch naar andere opties geke ken. Daarbij is de conclusie getrok ken dat het huidige Antonius te geïsoleerd aan de rand van het dorp ligt. „Inmiddels ligt er ook een plan om Kloosterzande in de omgeving van het Hof te Zande- plein een geheel nieuw dorpshart te geven en wij zijn door de ge meente uitgenodigd om daar ook een rol in te spelen", aldus Janse. „Dat spreekt ons erg aan, maar we schatten in dat het toch nog min stens vijf jaar duurt voor we daar een eerste steen kunnen leggen. Door de discussie over nieuw bouw staat het onderhoud van An tonius echter al vele jaren op een laag pitje. Daarom hebben we nu ruim een half miljoen euro geïn vesteerd om de Antoniusgebou- wen aan te pakken, want de men sen daar moeten wel fatsoenlijk kunnen blijven wonen." Wethouder Frank van Driessche vindt inpassing van zorgvoorzie ningen in een plan van KZK Pro jectregisseurs uit Hilversum de. moeite van het uitzoeken waard. Persoonlijk zou Van Driessche graag zien, dat onderdeel van plan Kloosterzande Oost met voorrang uit te voeren. „Het is een gecompli ceerd vraagstuk, maar zorgwonin- gen geven absoluut meerwaarde aan Kloosterzande. We moeten be kijken of we alle plannen op el kaar kunnen afstemmen." door Frank van Cooten TERNEUZEN - De 8-jarige Kychanna wil graag fotomodel worden. Ze greep gisteren de gelegenheid aan tijdens de fotoshoot. Samen met onder anderen Ilse (10) en Manon (to). De fotoshoot van de Vlaamse orga nisatie Klutske was gisteren onder deel van een groot aantal activitei ten van Kids2Fttn, voor de eerste keer in samenwerking met Toon beeld in Terneuzen. Alle activiteiten, speciaal om de zo mervakantie in te luiden, speelden zich af in en rondom het gebouw aan de Bellamystraat. Anna Picavet (8) en Eva Boonsma (8) vonden het gisteren allemaal geweldig. „We doen zo mee aan de Speelneus. Lekker spelen. Kan ik thuis ook, maar hier leer ik veel nieuwe kinderen kennen", zegt Anna enthousiast. Haar vriendin Eva vult aan: „We hebben daarnet meegedaan aan streetdance. En zo doen we mee aan het kabaalverhaal. Lekker ka baal maken. Dat willen we alle maal. Altijd leuk." Kychanna, Ilse, Manon, Eva en An na waren uiteraard niet alleen. In totaal 150 kinderen waren in en rondom Toonbeeld te vinden. Fotomodel in de dop Kychanna (8) oefende gisteren met Ilse (10) en Manon (10) haar toekomstige werkzaamheden tijdens de fotoshoot in het kader van de zomervakantieactiviteiten van Kids2fun en Toonbeeld in Terneuzen. foto Peter Nicolai Intratuin Koudekerke GaSgewsg 5 www.intratuin.nl Deze week: Solar steen- verlichting. Van 4,99 NU PER STUK al teveel moeite van de plaat. Na overleg met de eigenaar bleek dat de motor niet naar behoren werk te en leek het beter het jachtje mee naar Breskens te nemen. Eenmaal op sleep bleek, dat er wa ter binnen kwam in het jachtje. Met behulp van pompen werd het water weer uit het scheepje ge pompt en werd de sleeptocht her vat. Onderweg moest er af en toe nog wat water uit het vaartuig worden gepompt. Bij aankomst in de ha ven van Breskens werd het jachtje door een kraan uit het water geta keld en bij een werf gelijk op het droge gezet om te kijken waar het water vandaan kwam. Het bleek, dat er een gaatje in de kiel zat. Bovendien was het roer van het vaartuig uit de hak gepikt, zoals dat in vaktermen wordt ge noemd. Door dat euvel kwam er tijdens het slepen van de Zooey tij dens het slepen nog steeds water binnen via de roerkoning van het jachtje. BRESKENS - De Koninklijke Neder landse Redding Maatschappij heeft afgelopen maandag aan het eind van de middag hulp verleend aan een zeiljachtje met averij. De bemanning van de Zeemans hoop voer vanuit Breskens uit naar het Duitse zeiljachtje 'Zooey', dat met één persoon aan boord aan de grond was gelopen op de Bol, een zandplaat in de Wester- schelde. Met een sleepverbinding trok de Zeemanshoop het jachtje zonder

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 59