intig stukjes sport 25 Schouws elftal komt er niet aan te pas in duel met Excelsior: 0-7 Pauwels naar halve finale in Yerseke Supercross in Aagtekerke viert vrijdag een onofficieel feestje woensdag 28 juli 2010 „Ik heb een groep van twintig jongens. Ik moet daar nu één geheel van maken. Dat is behoorlijk wat werk." Jean-Paul van Gastel, trainer van Feyenoord Al door Roeland van Vliet SINT PHILIPSLAND - Jean Paul van Gastel heeft een paar weken tijd om een puzzel van twintig stukjes te leggen. Hij moet een compleet nieuw Feyenoord Ai in elkaar zet ten. „Normaal is het grootste ge deelte van zo'n team al van jongs af aan bij elkaar. Nu is het een sa menraapsel van vijf verschillende ploegen." Van Gastel is bezig aan zijn vierde jaar bij het Rotterdamse talenten team. Niet eerder stond hij voor zo'n opgave. „Ik heb een groep van twintig jongens. Die speelden vorig jaar in Feyenoord Ai, Feye noord onder achttien, Feyenoord Bi, Excelsior Ai of de jeugd van ADO Den Haag. Ik moet daar nu één geheel van maken. Dat is be hoorlijk wat werk." Vorige week begonnen de Rotter dammers met trainen. In Sint-Phi- lipsland speelden ze hun eerste wedstrijd na de zomerstop. „We komen nu al drie jaar naar Noad en mij bevalt het prima", zei Van Gastel. „Ik heb op de dinsdag in de tweede week een voetbal-techni sche training op mijn schema staan. Zo'n training kun je prima vervangen door een wedstrijd. Als opdracht had ik ze meegegeven in een hoog tempo te spelen, vooral na balverlies." Die taak werd pri ma uitgevoerd. Van Gastel had niet te klagen over de druk die zijn ploeg de zaterdag-derdeklasser op legde. De thuisspelers konden twee, hooguit drie keer overspelen en dan waren ze de bal al weer kwijt. En ze moesten dan ook met een vrezen voor een tegengoal. Zo gretig als de Feyenoorders wa ren in het afpakken van de bal, zo gretig waren ze namelijk ook in het vijandelijke strafschopgebied. Vooral in de eerste helft werd bijna elke kans tot een doelpunt gepromoveerd. Na drie minuten was het 0-1, na iets meer dan êen kwartier lagen er vijf in en net voorbij het halfuur keek Noad'67 al tegen een 8-o-achterstand aan. Die score stond vorig jaar pas na negentig minuten op het bord. In de tweede helft trok Van Gastel nog een blik Feyenoorders open. Die jongens wilden zich ook wel bewijzen voor de trainer, maar wa ren minder efficiënt. In het laatste kwartier werd er zelfs helemaal niet meer gescoord. Dat kwam ook door een paar goede reddin gen van doelman Jan van Duuren, die na een langdurige blessure voor het eerst weer onder de lat stond. John Sulkers, de nieuwe trainer in Flipland, feliciteerde Jean Paul van Gastel na afloop met zijn mooie ploeg. Hij had graag gezien dat zijn eigen elftal wat meer tegen stand had geboden. „Van de eerste negen tegengoals waren er vijf of zes niet echt nodig geweest." Hoewel het van de Noad-spelers niet per se hoeft, komen de junio ren uit de Maasstad waarschijnlijk volgend jaar weer. „Meestal zeg gen beide partijen na afloop: tot volgend jaar", zei Theo Gorissen, die namens de club de banden on derhoudt met Feyenoord. „Zo'n avond is natuurlijk vooral leuk voor Feyenoord en het publiek. En voor ons is zo'n grote uitslag toch helemaal niet erg. Het is een prach tige avond voor de club." Noad'67-Feyenoord A1 0-12 (0-9). 3. Kevin Jansen 0-1, 8. Nygel Velder 0-2, 10. Osam Rachid 0-3, 15. Kevin Jansen 0-4, 17. Elvis Manu 0-5, 26. Mats van Huijgevoort 0-6, 32. Mich van Buren 0-7, 33. Kevin Jansen 0-8, 37. Mick van Buren 0-9, 46. Tim Schoonheijm 0-10, 55. Tim Schoonheijm 0-11, 75. Mat thew Morais 0-12. Scheidsrechter: A. van Loon (Oudenbosch). Aantal toe schouwers: 450. door Klaas Verspoor BÜRGH-HAAMSTEDE - Eerstedivisio- nist Excelsior kon vorig jaar niet winnen, maar eredivisionist Excel sior maakte gisteravond korte met ten met het Schouwen-Duivelands elftal. Op het veld van DFS bleef zelfs een eretreffer voor de thuis ploeg uit: 0-7. Tussen het Excelsior van toen en nu zat een wereld van verschil. Werd het vorig jaar nog 1-1, nu kwamen de eilandelijke voetbal lers in het stuk niet voor. „We heb ben geen kans gehad. Excelsior ver dedigde goed vooruit, fel op de bal en ze hadden veel diepgang. Deze groep is al fit en dan is zo'n uitslag een logisch gevolg", reageerde trai ner Edwin Kriens dan ook. In het veld kreeg Gert-Jan Tierie (Goes) hetzelfde gevoel. „Je hoopt natuurlijk op een herhaling van vo rig jaar, maar het was lastig om dat te evenaren. Eigenlijk konden wij vanavond alleen maar verliezen. Het is alleen jammer dat we in de omschakeling vaak net verkeerd stonden. Want dat zijn de momen- door Sven Bakker YERSEKE - Bij het ABN Amro Yerse ke Open heeft Stephanie Pauwels de halve finales bereikt. De 22-jari- ge Vlissingse rekende gisteren in haar partij af met Nadine Hille- brand uit 's-Gravenpolder (24). Het werd 7-6 6-3. Pauwels ontmoet in de halve eind strijd Jantien Bruijnzeel. Bruijn- zeel speelt bij MLTC uit Middel burg en staat als tweede geplaatst in Yerseke. De torenhoge favoriete is Silvana Jansen, beter bekend als Silvana Bauer. Zij speelt morgen te gen de winnares van de partij tus sen Esmee Vleugel en Laurelle van Tilburg. Pauwels en Jansen dubbe len samen en wonnen hun eerste wedstrijd al met tweemaal 6-4 van Corine Davidse en Ingrid Weegels. ten waarop je ze kunt pakken." Ex celsior greep de tegenstander van meet af aan bij de keel en al na tien minuten scoorde de bedrijvi ge Tim Vincken de 0-1. Leon Wee- da greep daarna twee keer goed in voordat hij bij de 0-2 in de fout ging. De kersverse Duiveland- keeper ging onder een voorzet door en stond zo aan de basis van Adnan Alisic' treffer. Kriens: „Leon was op een paar momenten ongelukkig." Na de 0-2 leken de bezoekers gas te geven, maar Freek Torensma voorkwam de 0-3. Via een omhaal van Pieter de Munnik (DFS) kwam de 'thuisploeg' in de 36e mi nuut aan de eerste doelpoging toe. Zes minuten later schoot de behen dige Guyon Fernandez de 0-3 ach ter Weeda. In de rust wisselde Kriens een viertal spelers, maar het veranderde niets aan het spel- beeld. In de 54e minuut verzond Alisic een pass over veertig meter en schoot Fernandez zijn tweede treffer van de avond binnen. De vijfde treffer had een hoog Rob ben-gehalte. Excelsior-invaller In de 4-categorie bij de mannen maakte Mathijs Suykerbuyk een einde aan de aspiraties van Paul van Hoeve. Suykerbuyk, als twee de geplaatst en afkomstig uit het Noord-Brabantse Hoeven, won met 6-1 6-2 van Van Hoeve. Suy kerbuyk ontmoet in de halve eind strijd Eddy Sprinkhuizen uit Nis- se, die met 6-0 6-4 won van Mario van Gastel. De zestienjarige Van Hoeve uit Kloetinge werd eerder ook al uitgeschakeld in de 3-catego- rie. Hij verloor in drie sets van Mats Vermeulen: 6-4 4-6 4-6. In de 3-categorie van het dubbel spel vochten Jens de Koster en Ri chard de Witte zich naar de halve eindstrijd. De thuisspelers won nen in drie sets van de broers Ni- gel en Wesley de Marco, beiden van tennisclub 't Halve Maantje Nayib Lagouireh kwam van rechts naar binnen en schoot met links in de uiterste hoek raak. In de slot fase moest Leander Rouw (DFS), die bij een 0-4-stand was ingeval len, nog twee keer vissen. Eerst leidde een vrije trap van Jerson Ro- beiro tot de 0-6. „Ik schampte de bal nog", claimde Leen van Steen- sel de goal. Een minuut later schoot Robeiro zelf met links een bal stijf in het kruis. Excelsior-trainer Alex Pastoor: „Wij hebben dit gezien als een trai ning. En de jongens hebben goed getraind." Excelsior speelt niet al te veel oefenwedstrijden in de voorbereiding. Pastoor: „Ik heb veel jonge jongens en je moet een balans zien te vinden tussen belas ting en belastbaarheid. Iedereen komt straks toch aan spelen toe." Schouwen-Duivelands elftal - Excel sior 0-7 (0-4). 10. Tim Vincken 0-1 25. Adnan Alisic 0-2, 41. Guyon Fernan dez 0-3, 54. Guyon Fernandez 0-4, 68. Nayib Lagouireh 0-5, 87. Leen van Steensel 0-6, 88. Jerson Ribeiro 0-7. Scheidsrechter: A.J.A Simonse (Heïn- kenszand). Aantal toeschouwers; 575. uit Goes. Het werd 6-1 5-7 6-2. Als eerste geplaatst in de 3 staat het MLTC-koppel Dmitri van Hoof en Raymond Barten. In de vijfde cate gorie wonnen Tim Kleppe en Ar jan Pijnen ('t Halve Maantje) met 6-16-4 van Rinze Back en Willem Veldhoen. Ze spelen vandaag om een plek bij de laatste vier tegen de als tweede ingeschaalden Riche Anbeek en Remco Paauwe. In de 5-categorie van het gemengd- dubbelspel bereikten Dirk-Jan van der Meij en Helen Clausing de hal ve eindstrijd. Met 6-4 6-2 werd er gewonnen van Jim Remijn en Dia na van den Dries. De volgende par tij staat voor morgen gepland te gen Kees van den Engel en Carla Dagevos. Van den Engel en Dage vos klopten Pieterjan Blaauw en Joke Ganseman met 6-0 6-4. door René van Stee AAGTEKERKE - De Supercross in Aagtekerke beleeft vrijdag zijn twintigste editie. Het motorcross evenement was meteen een schot in de roos. Van oudsher wordt de wei op de hoek van de AagtekerkT seweg en de Pekelingseweg met be hulp van ettelijke honderden ku bieke meters grond omgetoverd in een crossterrein. En daarop vindt bijna iedereen zijn weg. „Ik denk ook dat dit de kracht is van de Supercross. Naast grote ka nonnen komen ook de jeugd, brommerrijders, veteranen en de zogenaamde local heroes aan de start. Die laagdrempeligheid zorgt ervoor dat het evenement onver minderd populair is", zegt secreta ris Freddy Blaas van organisator Stichting MC De Pekelinge. Hij voegt er meteen aan toe dat een grote groep enthousiaste me dewerkers onontbeerlijk is om er een succes van te maken. „Over zo'n groep beschikken we al een heel lange tijd. Er wordt niet al leen keihard gewerkt, maar ook de saamhorigheid is groot. Het is al tijd stikgezellig." In vroeger jaren waren de trekker- trekwedstrijd en de Supercross in Aagtekerke heel nauw met elkaar verweven. De organisatoren wer ken nog altijd intensief met elkaar samen, maar mede om praktische redenen zit er tegenwoordig een kleine week tussen beide evene menten. De Pekelinge houdt het niet alleen bij de Supercross, want in mei organiseert de motorclub ook altijd de Strandcross in Zoute- lande. In december staat traditiege trouw de Aagtekerke Run op het programma. Hoewel de Supercross vrijdag een niet-officieel jubileum viert, wor den de festiviteiten groots aange pakt. Als afsluiting zijn er muziek in de feesttent en vuurwerk. Ook Henny Kroeze maakt zijn opwach ting. Hij is een bekende steilewand- rijder. In totaal komen in Aagtekerke een kleine tweehonderd rijders aan de start. De trainingen beginnen vrij dag om 12.00 uur. De eerste man ches zijn vanaf 13.40 uur. De series van de MX2 beginnen om 14.30 uur, terwijl de rijders in de MX1-3 vanaf 15.00 uur hun opwachting maken. De finale van de MX2, waarin on der anderen Kevin Spruijt (Melis- kerke), Mark Boot (Burgh-Haam- stede) en Jeffrey van Kempen (Oost-Souburg) hoge ogen zouden moeten gooien, begint om 19.30 uur. De finale MX1-3, met favorie ten zoals Roy Gijsel (Heikant) en Adriaan de Visser uit Westkapelle in actie tijdens de Supercross in Aagte kerke van 2009. archieffoto Ruben Oreell Casper Ovaa (Oost-Souburg), start Meer informatie over de Super- om 19.50 uur. De superfinale cross in Aagtekerke is te vinden op wordt verreden vanaf 20.50 uur. www.mx.mcdepekelinge.nl.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 55