schelpdieren groeien als kool Beland 121 Werkstraf geëist voor bezit kinderporno Colijnsplaat zijn bemoedigend Mededelingen van de waterschappen B ratuur onder 25 graden te blijven, maar de tong heeft er geen hinder van ondervonden." Juist in een warme periode is het van belang veel koud Oosterschel- dewater aan te voeren. Daar zat nu net een knelpunt. Dat water bevat zoveel zwevende stoffen dat de fil ters die het moet passeren voordat het in de vijvers komt, verstopt dreigen te raken. Er gaat dan ook veel aandacht uit naar andere fil ters. In de toekomst moeten de vijvers kunnen worden gekoeld - en 's winters opgewarmd - met grond water dat voor dit doel uit de bo dem wordt opgepompt. Nu gaat een voorraad opgewarmd water de grond in. Mondjesmaat welis waar, want het proefbedrijf be schikt alleen nog over een onthef fing voor de warmte- en koudeop- slag. Daardoor mag maximaal 10 kubieke meter water per uur wor den opgepompt, via een warmte wisselaar verwarmd en weer terug gepompt in de grond. Er is een ver gunning aangevraagd voor meer: 25 kubieke meter per uur. Terwijl Ruizeveld de Winter trots zijn tongen en tapijtschelpen laat zien, gaat een medewerker van de nabijgelegen proefboerderij De Rusthoeve aan de slag om de za gers te voeren. Daarvoor is een slim systeem ontwikkeld: een spuitkar die voorzien is van twee kunstmeststrooiers. Op die manier valt de juiste hoeveelheid voor egaal over de vijvers te versprei den. Het complex van De Zeeuwse Tong is niet voor niets een proefbe drijf. Ruizeveld de Winter: „We moeten nog op zoek naar metho den om vis en schelpen te oog sten. Er zijn ook dingen die moe ten worden uitgezocht. Waarom is het water in de ene vijver troebe ler dan in de andere, terwijl de om standigheden precies gelijk zijn? En we weten nu dat we zomerse temperaturen aankunnen. Maar hoe gaat het straks bij strenge vorst?" woensdag 28 juli 2010 door Frank de Klerk DEN HAAG - Een 6i-jarige Middel burger zei gisteren bij de Haagse rechtbank dat hij niet verslaafd was aan kinderporno, maar wel aan surfen op internet. Het zou hem niet te doen zijn om de por no maar om het oplossen van de cryptogrammen die toegang gaven tot de kinderporno. Op 8 december 2007 viel het doek voor de man. De politie had uit Duitsland doorgekregen dat via het IP-adres van de man actief kin derporno werd gedownload en viel het huis van de man in zijn toenmalige woonplaats Delft bin nen. De computer werd in beslag genomen en de rechercheurs von den 582 kinderpornografische af beeldingen. Daarop was onder meer te zien dat jonge kinderen door volwassenen seksueel wer den misbruikt. „Beseft u niet dat kinderen niet de vrolijkste dag van hun leven heb ben bij de opnamen?", vroeg offi cier van justitie, H. Talsma. De ver dachte antwoordde dat hij iedere gedachte daaraan had onderdrukt. De officier eiste een werkstraf van 180 uur en een halfjaar voorwaar delijke gevangenisstraf. „Die voor waardelijke straf is een doekje voor het bloeden van de rechtstaat dat u eigenlijk de gevangenis in moet", hield de officier de verdach te voor. De man zei dat hij drie jaar geleden in een moeilijke posi tie zat. Zijn vrouw verbleef de meeste tijd bij hun kinderen in Nieuw-Zeeland. Zelf reisde de man dagelijks tussen zijn werk in Vlissingen en toenmalige woon plaats Delft op en neer. Advocaat C. Berghout pleitte voor vrijspraak omdat bij de opsporing per ongeluk bij het verkeerde IP-adres de computer in beslag zou zijn genomen. Daardoor zou het bewijs onrechtmatig zijn. Uitspraak volgt over twee weken. om de boel draaiende te houden. Dat ZMf-directeur Tjeu van Mierlo zonder een zweem van schaamte deze idioterieën propageert, tekent het niveau waarop men in kringen van milieuactivisten te werk gaat. Als Van Mierlo zijn uitspraak dat 'goed milieubeleid veel meer dan vroeger is ingebakken bij overhe den en bedrijven' werkelijk serieus neemt, moet hij het initiatief ne men om de ZMf met onmiddellij ke ingang op te heffen. CM. Jansen Bakkersboogerd 14, Wemeldinge Goedkope vlag De coaster Janina (krant, 27 juli) kwam niet uit Kingston in Jamai ca, maar voer onder de goedkope vlag van Saint Vincent en de Gre nadines, een eilandenstaatje van de Kleine Antillen met als hoofd stad Kingstown. Jamaica behoort tot de Grote Antil len en is geen bekend 'goedkope vlag land', zoals bijvoorbeeld Pana ma, Liberia, Cyprus, Malta, de Ba- hama's, Marshall eilanden enzo voort. A. M. de Schipper Inkeloortstraat 6, Rilland Studentenstad 3 Adrie de Buck, lid van het college van bestuur van de Hogeschool Zeeland liet weten nooit op ka mers in Vlissingen te gaan. Dat komt dan goed uit, want Vlissin gen heeft behoefte aan creatieve in- sprirerende, ondernemende en kleurrijke mensen. Eigenschappen die de heer De Buck mist. Tijdens zijn slalommende leiderschap bij de HZ zijn die niet zichtbaar ge worden. De HZ verdient een echte bestuurder met visie. Dus raad van toezicht van de HZ; voorzie daarin en zet de heer De Buck weer voor de klas. J. de Nooijer Boulevard de Ruyter 122, Vlissingen Ontwerp-besluit Watervergunning WarmC02 Het waterschap heeft op grond van de Waterwet en de Keur waterschap Zeeuws-Vlaanderen 2009 het voornemen om een watervergunning te verlenen aan WarmC02 C.V. in Terneuzen voor de aanleg van een C02 leiding en twee restwarmteleidingen in de Autrichepolder in Westdorpe. De watervergunning betreft: het onttrekken van grondwater; het lozen van grondwater in een oppervlaktewaterlichaam; het dempen en van afmetingen veranderen van oppervlaktewaterlichamen; werken over, in of onder een oppervlaktewaterlichaam te hebben, te leggen, aan te brengen, te veranderen of op te ruimen. Waterschap Zeeuwse Eilanden Kanaalweg 1 Postbus 1000, 4330 ZW Middelburg Telefoon 088 - 246 1000 (lokaal tarief) Fax 088 - 246 1990 info@wze.iil www.wze.nl De aanvraag en het ontwerp-besluit liggen vanaf 26 juli 2010 tot en met 6 september 2010 ter inzage: - bij de receptie van waterschap Zeeuws-Vlaanderen, Kennedy- laan 1 in Terneuzen, elke werkdag van 8.00 tot 17.00 uur. Voor inzage op een ander tijdstip kunt u een afspraak maken; - bij de publieksbalie van de gemeente Terneuzen, Stadhuis Terneuzen, Stadhuisplein 1 in Terneuzen, elke werkdag van 8.30 tot 16.30 uur en op donderdag van 8.30 tot 20.30 uur. Gedurende deze termijn van terinzagelegging kunnen belanghebbenden schriftelijk hun zienswijze over de ontwerp- watervergunning naar voren brengen. Een zienswijze moet worden gericht aan het dagelijks bestuur van waterschap Zeeuws-Vlaanderen, Postbus 1000, 4330 ZW Middelburg. Waterschap^ Zeeuws - Vlaanderen Kennedylaan 1 4530 AB Terneuzen info@wszv.nl www.wszv.nl De Zeeuwse waterschappen fuseren (bestuurlijk) per 1 januari 2011 tot het nieuwe waterschap Scheldestromen. De verkiezingen voor het nieuwe bestuur vinden plaats vanaf 11 tot en met 23 november. Sinds januari 2010 werken de medewerkers al samen. De tong in het proefbedrijf groeit een gram per dag, zegt agrosysteemonderzoeker Sander Ruizeveld de Winter. foto's Willem Moeras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 51