PZCIz Veel klachten over te hard rijden intratuin tm wm sêhë sin1 B E V E L A N D E N -T H O L E N 18 en 19 20 en 21 MELDPUNT Nieuwe Goese kliklijn krijgt in een maand tijd 24 meldingen over hufterig rijgedrag Klaar voor de uitbreiding Groot kamp voor Zeeuwse koters almanak Niet meer doen Mr Woensdag 28 juli 2010 Goesenaar Tom Meijer maakt muziek voor draaiorgel Jonge tong en schelpdieren groeien als kool Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl door Frank Balkenende GOES - Het Goese meldpunt 'agres sief rijgedrag' heeft in ruim een maand tijd 24 meldingen gekre gen. Het meldpunt opende in juni. De meeste burgers die een klacht bij het meldpunt deponeren, erge ren zich aan te hard rijden. Daar over zijn dertien meldingen bin nengekomen. Opmerkelijk vaak wijzen melders naar scheurneu- zen op de A58, de afslag A58 en de A256 in de richting van de afslag Goes-Zuid. „Dikwijls betreft het een combinatie van klachten: te hard rijden, bumperkleven en ris kant inhaalgedrag", zegt Jan d'Hae- ns van de afdeling verkeer van de gemeente Goes. Dat over het genoemde traject rela tief veel wordt geklaagd, is niet zo vreemd, omdat tijdens spitsuren veel bestuurders op dat wegvak zit ten. Een deel van het verkeer wil invoegen op de A256 (Deltaweg) en een deel wil uitvoegen om de afslag Goes-Zuid te pakken. Dat leidt tot verkeersconflicten, zoals met hoge snelheid voor een ande re auto invoegen en vervolgens hard op de rem trappen. Met stip op twee staat bumperkle ven, gevolgd door bestuurders die door rood licht rijden. De overige klachten zijn divers, van geen voor rang krijgen bij het oversteken tot parkeerproblemen bij een school. d'Haens vindt de 'oogst' best wel groot. „We zijn nog maar een maand in bedrijf en hebben nau welijks ruchtbaarheid gegeven aan het meldpunt." Daarnaast moet een melder een uitgebreid formulier invullen, met naam, adres, datum en tijdstip, aard van de klacht, de locatie en het kenteken van de verkeersover- treder. d'Haens merkt uit de reacties dat mensen blij zijn dat ze hun ver- keersergernissen bij een meldpunt kwijt kunnen. In Zeeland bestaat wel een meldpunt verkeersveilig heid, maar dat besteedt weinig aan dacht aan agressief rijgedrag. De meldingen bespreekt de gemeente met de politie. Overigens zal die niet na elke melding actie onderne men. „Maar", zegt d'Haens, „die meldingen komen wel in een dos sier terecht en kunnen tegen de overtreder worden gebruikt op een moment dat de politie hem of haar een keer betrapt of aanhoudt. Ook kunnen ze aanleiding zijn voor verkeerscontroles." Meldpunt op www.goes.nl onder het kopje 'verkeersveiligheid'. WOLPHAARTSDIJK - In het dorp Wolphaarts- dijk staat een flink aantal huizen te koop, waarbij sommige panden een verpauperde in druk maken. De Vereniging Gemeenschap Wolfaartsdijk maakt zich er ernstig zorgen over. Tegelijker tijd wacht aan de oostrand van het dorp een perceel op de bouw van nieuwe huizen. De wijk telt over enkele jaren 35 woningen met citaten uit grootmoeders tijd. Het wordt een ratjetoe aan soorten huizen: vrijstaande land huizen, woonboerderijen, herenhuizen, voor straatwoningen, voorstraatboerderijen en hof woningen. In het plan Wolphaartsdijk-Oost zit ten ook drie starterswoningen. Wie er een huis wil (laten) bouwen, moet rekening houden met zeer gedetailleerde bouwvoorschriften. Om de beeldkwaliteit te bewaken, wordt alles voorgeschreven, van dakgoot tot type kozijn. foto Willem Mieras VEERE - Tachtig Zeeuwse kinderen tussen de zeven en vijftien jaar lo geren deze week op kampeerter rein 't Poldertje bij Veere in het jaarlijkse vakantiekamp van Hum- anitas. Ze zijn te gast op het terrein van Scouting Zeeland en wonen in ten ten van de Nationale Reserve. De reservisten hielpen bij het opzet ten. De kampweek duurt tot vrij dag. De kinderen en hun 31 vrijwil lige begeleiders komen uit heel Zeeland. Het was op één van die heerlijke avonden laatst, toen de temperatuur eindelijk naar behaaglijke waarden was gezakt. Dat paar ontspande zich, genietend van een glas op het terras, na een verhitte werkdag. De zwaluwen kwetterden in de avondzon, vlinders dwarrelden tus sen geurige bloemen, bij de buren spartelden kinderen opgewekt in het zwembad en - trrningggg! - daar ging de telefoon. „Goedenavond! U spreekt met Bea Tip? redactie@pzc.nl van het Belmeniet-register! Ik wil graag bij u informeren of u op de hoogte bent van al onze mogelijkhe den!" Dat waren ze. Daarom immers be schikte de betreffende instantie over hun telefoonnummer. Opdat zij ge vrijwaard bleven van opdringerige onbekenden met ongevraagde voor stellen over ongewenste zaken. Daar was het register inderdaad voor, be vestigde Bea. Nou, niet meer doen dan, best Register. Bel ons niet. Geldig van woensdag t/m zaterdag. Max 10 artikelen per klant. Koopavond donderdag en vrijdag Intratuin Koudekerke - Galgeweg 5 - www.intratuin.nl Deze week: Solar steen- verlichting. Van 4,99 NU PER STUK

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 47