Bootjes pesten in Middelburg Zomergasten ty. De complete agenda is ook te vinden op de website van de VW: www.vwzeeland.nl Demonstratie met werkende trekpaarden. archieffoto Wiilèm Mieras Brouwershaven Rondvaart Grevelingenmeer, het grootste zoutwa- termeer van Europa. Rederij Zeeland, nabij Brou wershaven, vanuit Haven den Osse. Vertrek 13.30 uur. Kaarten via VW kantoren op Schouwen-Duive- land, 0900-2020233 (met korting), en aan boord. Bruinisse Snuffelmarkt, Kerkplein, 08.30 tot 13.00 uur. Burgh-Haamstede Diavoorstelling met toelichting, in de Ridderzaal, Noordstraat toegangshek, Slot Haamstede. Van 11.30 tot 12.45 uur. Geschiedenis Slot Haamstede, Diaserie over de historie kasteel met aansluiten be zoek ridderzaal, duur 45 minuten. Aanmelden al leen bij het hek van het kasteel op betreffende datum/tijdstip! Kosten 2.20 volwassenen en kinde ren tot 12 jaar 1.20 per persoon. Avondwandeling 'Van Haamstede naar Burgh'. Kaar ten zijn a €4,75 verkrijgbaar bij alle VW's in Zee land. WV-kantoor Burgh-Haamstede, Noordstraat 45, vanaf 19.00 tot 20.30 uur. Cadzand Rondleidingen op fuchsiatuin Zomerweelde. Nostal gisch boerenerf, tevens welkomboerderij. Groot as sortiment fuchsia's in alle kleuren en vormen. Ver der vele kleine boerderijdieren. Van 10.00 tot 12.00 uur. Herenweg 2. Zomeravondconcert in de Hervormde kerk. Revue Blanche. Harp, altviool en dwarsfluit. Aanvang: 20.00 uur. Entree: 8,- euro p.p. Kinderen tot 12 jaar, onder begeleiding, gratis. Domburg Mondriaan Rondwandeling. De rondwandeling duurt ongeveer anderhalfuur en daarna heb je nog tijd om op eigen gelegenheid het Marie Tak van Poortvlietmuseum te bezoeken (entree is inbegre pen). Tickets kosten €8,00 per persoon voor vol wassenen en €4,00 per persoon voor kinderen t/m 12 jaar. Vertrek bij de VW-vestiging in Domburg, Schuitvlotstraat 32, om 13.00 uur. Dreischor Rondleiding en proeverij op Wijnhoeve 'de Kleine Schorre', Zuiddijk 4. Kosten: €5,50 (incl. 1 glas wijn), €3,50 (kind. t/m 15 jaar). Reserveren ver plicht via VW Ouddorp aan Zee, 0187-681789. Van 15 tot 17 uur. Grijpskerke Zeeuws Kampioenschap Ringlo pen bij Stal de Pagter voor kinde ren tot en met 12 jaar. Hogeland- seweg, 13.00 tot 17.00 uur. Kamperland Maak Kennis met Kamperland. Op woensdagen in het zomerseizoen heet Kamperland u extra wel kom met activiteiten in het centrum zoals markt- kraampjes, oud ambachtdemonstraties en ringrij- den op de fiets. Van 13.00 tot 20.00. Demonstraties van de reddingsbrigade op het Ban- jaardstrand. Strandpaviljoen De Banjaard, Banjaard- strand, vanaf 19.00 uur. Meliskerke Zomerbraderie van 13.00 tot 21.00 uur. Van 21.00 tot 23.45 uur is er livemuziek op het terras van ca fé Boone, onder meer van het Scheldeloodsenkoor en Ons Boerengoed. Middelburg Stadswandeling Middelburg 'In de voetsporen van de Koningin'. We nemen je mee naar de koninklij ke hoogtepunten van onze hoofdstad en laten je beleven hoe het voelt om net als de koningin op 30 april door Middelburg te wandelen. Kaarten a 9,75 zijn verkrijgbaar bij alle VW's en het Zeeuws Museum, Abdij 3-4. Van 14.30 tot 16.30 uur. Avondwandeling Magisch Middelburg. Tickets zijn a €6,00 verkrijgbaar bij alle VW's en bij het Zeeuws Museum, Abdij 3-4, 19.00 tot 20.30 uur. Neeitje Jans Excursies te Neeitje Jans, een duingebied, inge klemd tussen de Noordzee en de Oosterschelde. De kosten zijn 2 euro per volwassene en 1 euro per kind onder de 16 jaar. Het startpunt is bij de vlaggen van Het Zeeuwse Landschap en Natuurmo numenten, op de hoek van de parkeerplaats van Deltapark Neeitje Jans. Vanaf 19.00 uur. Nieuw-Mamen Open excursie Verdronken Land van Seafthinge. Duur ca. 3 uur. Zorg voor droge kleren voor na de tocht. Knieho ge laarzen is aan te raden. Deelna me: 5 euro p.p. kinderen 10-16 jaar 2,50 p.p. Kin deren jonger dan 10 jaar en mensen die niet al te gezond of slecht ter been zijn worden niet toegela ten. Aanmelden bij de balie van het bezoekerscen trum, Emmaweg 4. Voor informatie en aanmelden: 0114-633110 ofj.neve@hetzeeuwselandschap.nl Emmaweg 4, vanaf 10.00 uur. Nieuwv!iet-Bad Open excursie Verdronken Zwarte Polder. Dit sluftergebied is in 1802 ontstaan als gevolg van een dijkdoorbraak. De Verdronken Zwarte Polder heeft een gevarieerde plantengroei. Naast de be kende schorplanten als lamsoor, zulte en zeekraal is er een keur aan zeldzaamheden te vinden. Ver trek vanaf het parkeerterrein aan de Zeedijk, tegen over fritura 't Gemaal, om 19.30 uur. Kosten: 2,00 euro p.p./ kinderen tot 16 jaar 1,- euro p.p. Oostburg Demonstratie werkende Trekpaarden: Tijdens de open dag op de paardenmelkerij zijn er extra demonstraties met werkende trekpaarden. 'Lees eerdere afleveringen van Zomergasten op www.pzc.nl/zomer' Cees, Mieke en Casper Tromp. PASPOORT Naam: Cees, Mieke en Casper Tromp. Woonplaats: Castricum. Gezien in: Middelburg. door Jessie Scheele Hun boot is vrijwel net zo oud als hun jongste zoon, 22 jaar. Met drie kinderen werd het vorige vaartuig toch echt te klein, dus besloten ze om naar een groter exemplaar uit te kijken. In de 32 jaar dat Mieke en Cees samen varen, heb ben ze Zeeland al een aantal keer aange daan. Mieke komt hier al van kinds af aan. „Ik kwam vroeger heel vaak naar Schou- wen-Duiveland", vertelt ze. „De donderdag se markt in Middelburg was dan ook altijd vaste prik." En nog steeds komt ze graag in de Zeeuwse hoofdstad, hoewel de bedie ning van de bruggen hier wel eens wat te wensen overlaat. 'Bootjes pesten' noemt het echtpaar van een naburige boot dit fe nomeen. De 'buurvrouw' vertelt: „Soms moeten we wel drie kwartier wachten voor dat de brug opengaat. Of we krijgen geen antwoord op de vraag wanneer deze open gaat. Alsof ze expres geen antwoord willen geven." De familie Tromp voer van Scheve- ningen naar Breskens, een tocht van elf uur, en vanuit daar verder naar Middel burg. Eens in de paar jaar maakt het echt paar de oversteek naar Engeland. Dat hangt deels af van de wind en regen. „Een beetje regen deert ons niet, maar het moet natuur lijk wel een plezierige tocht blijven."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 40