ligt weer in handen ouders zeeland 13 beschermd, maar dan wel op gepaste afstand Zeilmeisje FAMILIE Laura heeft een zusje: Kim Haar ouders zijn gescheiden toen Laura zes jaar was. Sindsdien woont ze bij haar vader Dick Dekker. ZEILEN Zeilen is Laura met de paplepel in gegoten. Ze is geboren in Nieuw-Zeeland, tijdens de wereldreis van haar ouders, die zeven jaar duurde. De eerste vier jaar van haar leven reisde ze samen met haar ouders de wereld rond. Op haar vierde stond Laura voor het eerst zelfstandig aan het roer. Op haar tiende zeilde ze zes weken solo op het IJsselmeer en in Friesland. Een jaar later deed ze dat weer. Ook voer ze zeven weken over de Waddenzee en de Noordzee. Op haar dertiende zeilde ze in haar eentje naar Engeland. commentaar Zeilmeisje Wat is nou je punt? Kamervragen van SCP over Westerschelde woensdag 28 juli 2010 18 december 2009 23 december 2009 begin februari 2010 maart2010 4mei2010 17juni2010 20 juli 2010 Vermissing Laura, ze wordt enkele dagen later op Sint Maarten teruggevonden. Kinderrechter bepaalt dat Laura bij haarvader mag blijven wonen. Laura gaat in hoger beroep tegen haar OTS. Laura verhuist met vader naar Brouwersha ven. Gerechtshof Arnhem handhaaft OTS tot 1 juli. Rechtbank Middelburg verlengt OTS met een maand tot 1 augustus. Raad voor Kinderbe- Het laatste nieuws verslagen met de scherming wil nog 1 jaar toezicht, Bureau Jeugdzorg Utrecht wil OTS beëindigen. Uitspraak gisteren. frisse blik van Zeeuwse jongeren op www.watisnouje.nl STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto Haar moeder, Babs Muller, woont met haar zusje apart en was het aanvankelijk niet eens met Laura's plannen, maar liet eerder deze maand weten dat ze vindt dat Laura haar dromen moet kunnen waarmaken. Bron: www.lauradekker.nl Laura Dekker (14) mag in haar eentje rond de wereld zeilen. Zo oor deelt in navolging van haar vader, haar moeder en Bu reau leugdzorg Utrecht nu ook de rechter in Middelburg. Het voornemen van de tiener leid de tot veel commotie en een slepende juridische procedure. In het publieke debat over deze kwestie ging het vooral over de vraag wie er verantwoordelijk is voor het wel en wee van Lau ra: zijzelf, haar ouders of de kin derbescherming? En of regels in een speciaal geval mogen wijken voor ambities. Die vra gen kwamen in de rechtbank ook aan de orde. De uitspraak il lustreert dat de verantwoorde lijkheid van de overheid ergens ophoudt. In dit geval in de ha ven van Brouwershaven. Het ge volg van de juridische procedu re is dat diverse aspecten van de tocht de revue zijn gepas seerd en dat Laura mede als ge volg daarvan goed voorbereid aan de lange reis kan beginnen. Los van de vraag of het wense lijk is dat een puber zo'n avon tuur onderneemt, is dat winst. nale verdragen. Het uitgangspunt is dat kinderen door hun ouders worden opgevoed en beschermd. Ontstaan er gedrags- of ontwikke lingsproblemen, dan is dat het mo ment waarop instanties als Jeugd zorg en de Raad voor de Kinderbe scherming kunnen ingrijpen. Dat begint met een beperkte ondertoe zichtstelling tot aan een uithuis plaatsing. Nu het Bureau Jeugd zorg Utrecht vindt dat de 14-jarige Laura aan alle gestelde voorwaar den voor een solo-zeilreis rond de wereld voldoet en ook de recht bank in Middelburg geen reden ziet voor verdere ondertoezichtstel ling, ligt de verantwoordelijkheid voor het welzijn van Laura weer volledig in handen van haar ouders. Hinfelaar: „In het hypothe tische geval dat er straks iets mis mocht gaan, kun je dat dan niet te rugleggen bij de rechtbank. De rechtbank beoordeelt puur of ze op dit moment in haar ontwikke ling wordt bedreigd of niet. Je kunt geen uitspraak doen over iets in de toekomst." Ook ziet de kinderrechter geen di recte gevolgen in het kader van ju risprudentie die ontstaat. „Ik kan me heel goed voorstellen dat de uitspraak in de zaak van Laura wordt gepubliceerd. Dat betekent dat je in precies vergelijkbare geval len aan die uitspraak zou kunnen refereren. Maar dat is het nu juist, er zijn nooit precies vergelijkbare gevallen." Laura Dekker mag eindelijk op we reldreis. Hoe kwam het zo ver? Kijk op www.pzc.nl/specials/lauradekker Laura's advocaat Peter de Lange geeft voor de binnen- en buitenlandse pers zijn eerste reactie op de uitspraak van de rechtbank. foto Rolf de Feijter 3 of 4 daags arrangement in de Achterhoek Landgoederenarrangement Welkomst kopje koffie of thee 2 overnachtingen met ontbijtbuffet 2e avond een 3-gangen dinerbuffet 99,00 p.p. n het diner op de 3de dag, krijgt u de 3de overnachting gratis! een 2-persoonskamer excl. Boekingskosten en Milieu en verblijfstoeslag. Gratis overnachting is excl. ontbijt a 9,50 p.p. Best Western Hotel Landgoed Ehzerwold - Ehzerallee 14 - 7218 BS Almen 0575 - 431143 - receptie@ehzerwold.nl - www.ehzerwold.nl OEN HAAG - SGP-Kamerlid Elbert Dijkgraaf heeft demissionair minis ter Gerda Verburg (Natuur, CDA) vragen gesteld over de wijze waar op de Westerschelde en het land Van Saeftinghe in Brussel zijn aan gemeld als Natura 2000-gebied. De Westerschelde is aangewezen als een Europees beschermd na tuurgebied. Omschreven is welke soorten en leefomgevingen in de Westerschelde beschermd of her steld moeten worden. Ook staat er in hoeveel er van moet voorko men en wat de kwaliteit moet zijn. Maar de SGP zet grote vraagte kens bij de wijze waarop het ge bied is aangewezen. Interieur Paan we ruimt op. 'Te veel' gaat voor 'te u/einicj' weg. Stoelen, tafels, kasten, uerlichting en fauteuils. Kom of kijk op de site: www.interieur-paauwe.nl o1Tiaol318 o Zomieinaire litjt ulakbij Zierikzee; 50 autominuten uan Rotterdam, Roosendaal en Terneuzen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 3