Shortgolfen is mix van elitair De rust zorgt op De Griete juist voor flinke 2 Gastvrij in... woensdag 28 juli 2010 foto's Peter Nicolai Veel mensen zonder glinsterende golfclubs onder de kapstok staan voor een barrière. Golfen? Ja, dat lijkt hen erg leuk. Maar de vooroordelen die over de mensen van de green bestaan houden hen vaak tegen. Dat dilemma is de kop ingedrukt met shortgolfen. Zonder golfdiploma, tegen een betaalbare prijs golfen op de green. door Tom Vennink De green is de hangplek van de kapitaalkrachtigen. Golfen staat bekend om zijn hoge contributie en het strenge toelatingsexamen. )a, de sport van het achteruitgestoken kontje is elitair. Dat vooroordeel wordt van de baan gesla gen bij de Petrus Paulushoeve. Shortgol fen verlaagt de drempel naar de golfbaan omdat je zonder het moeilijk haalbare golf- examen toegang hebt tot de holes. Shortgolfen is voortgekomen uit urban golf; Britse ongeregelde studenten die de straat aanzagen voor een golfbaan sloegen ruiten aan diggelen en bezorgden auto's ongevraagd ventilatiegaten. Inmiddels is de juiste combinatie gevonden tussen eli tair en ordinair. De golfer in spe speelt op banen van dertig tot maximaal zeventig meter. Een eigen set golfclubs is niet nodig en speciaal golfschoeisel is overbodig. Al leen naaldhakken zijn verboden, omdat achttien gaatjes in het strakke gras genoeg zijn. De kunst van de swing leer je op de over dekte driving range. De keuze voor de juis te golfclub baseer je op de afstand die je wilt overbruggen. Club met twee handen vasthouden, duimen naar beneden laten Het terras op De Griete is nooit leeg. door Raymond de Frel Je moet het weten. En ik weet het. Dus is er geen ontkomen aan; we gaan hier de dijk op. Weg van de Westerschelde, de polder in. Een keer of dertig stevig trap pen is helemaal geen straf, als je weet wat er komen gaat: een heerlijk koele en stevi ge tripel. Tenminste, als er plek is op het terras. Nietsvermoedende fietsliefhebbers laten buurtschap De Griete links liggen. Aan de andere kant van de dijk is het immers veel mooier trappen. Voor natuur- en waterlief hebbers is een ritje naar het oosten van Zeeuws-Vlaanderen ronduit heerlijk. En voor mensen, die vanuit tegengestelde rich ting komen, ligt Terneuzen in het ver schiet. Ook een prima vooruitzicht, want daar zal vast wel een dorstlesser of stevige versnapering te halen zijn. Maar dat kan dus ook al wat eerder, aan de andere kant van de dijk. De uitspanning van Jessica Bareman brengt in de buurt schap leven in de brouwerij. En niet zo'n beetje ook. Op zaterdag en zondag heeft geen enkele boom rust: tegen elke stam staan wel fietsen geparkeerd. En cabrio's? Die zijn hier ook hartstikke hip. Ja, op De Griete wil je graag gezien worden. De Grie te hoort bij Zaamslag, maar ligt vooral dichtbij Terneuzen. Bij het café ligt een speeltuintje. Dat is er mede gekomen door dat er in De Griete sinds het begin van de ze eeuw meer gezinnen met kinderen kwa men te wonen. Overigens wemelt het in de buurtschap ook van de nep-baby's. In woonster Nathalie Kinds gooit vooral in België hoge ogen met het fabriceren van

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 38