in Barcelona een nieuwe stap Ajax zonder nieuwe spits tegen Paok 23 Overgang De Guzman naar Mallorca is rond Schuld van Barcelona nog verder opgelopen Bondscoach Senegal wacht op zijn geld Ten Dam keert terug in het wielerpeloton Petacchi van start in Draai van de Kaai Eerste goud is voor Emeljanov woensdag 28 juli 2010 De beste poging van Melissa Boekelman leverde gisteravond een afstand van 17,32 meter op. Ze eindigde daarmee als laatste. Melissa Boekelman laat haar nagels zien, die ze speciaal voor het EK rood-wit-blauw heeft gelakt. Een paar uur later (foto rechts) komt ze tijdens de finale van het kogelstoten niet verder dan de veertiende plaats. foto's Olaf Kraak door Noor Tonkens AMSTERDAM - De overgang van Mounir El Hamdaoui naar Ajax is nog niet rond. Dat zei Ajax-trainer Martin Jol gisteren tijdens de pers conferentie voorafgaand aan het duel met Paok Saloniki van van avond. Ajax begint dus zonder de door Jol gewenste nieuwe spits aan het seizoen. „We zijn er niet uit met Mounir en maken nu een pas op de plaats," zei Jol. „Misschien dat het de komende dagen lukt. Mounir is een goede jongen, het is nu aan hem om een besluit te nemen." Voor Ajax is het teleurstellend dat de transfer niet rond is gekomen vóór de belangrijke duels met Paok Saloniki in de derde voorron de van de Champions League. Ook als Ajax en El Hamdaoui er een dezer dagen nog uitkomen, zal de spits - die tot 2012 onder con tract staat bij AZ - niet speelgerech tigd zijn voor de return volgende week in Thessaloniki. Volgens Jol zijn 'er nog een paar kleine dingetjes' die een overeen komst tot op heden in de weg staan. Die 'kleine dingetjes' gaan vooral over het salaris van El Ham daoui, aangezien Ajax en AZ al eer der tot overeenstemming kwa men. El Hamdaoui gaf echter ook te kennen dat hij nog niet beschik baar zou zijn tegen Paok. Ook de komst van Ahmed 'Mido' Hossam (Middlesbrough) en Da niël de Ridder (Wigan Athletic) is nog verre van rond. Jol: „Mido komt waarschijnlijk een dezer da gen en dan gaan we eens met hem zitten." Over De Ridder zei Jol dat het voor Ajax een buitenkansje is als spelers voor weinig geld te huur worden aangeboden, „maar dan moet zo'n speler wel een ver sterking zijn voor Ajax." Beide spe lers en Jol hebben dezelfde zaak waarnemer, Mino Raiola. Voor Ajax is het zaak om van avond in de eigen Arena een goed resultaat te behalen. Jol: „Er wordt vaak gezegd dat uit beginnen een voordeel is, maar in dit geval niet. Paok is met name thuis een sterke ploeg en als we hier een goed resul taat neerzetten, kunnen we het in Thessaloniki afmaken." Ajax zal thuis niet op veel publiek kunnen rekenen. Gisteren waren er pas 18.500 kaarten verkocht. Dat een aantal spelers vanwege het WK pas een paar dagen gele den is teruggekeerd, maakt de voorbereiding volgens Jol 'onrusti ger en nerveuzer'. Zijn eigen po ging om naar Fulham te vertrek ken zal daar overigens ook toe heb ben bijgedragen. Jol: „Ze zijn er al lemaal bij en ze zijn gefocust en Martin Jol dat is belangrijk voor ons. Maar het is niet ideaal om zo vroeg in het seizoen zo'n belangrijke wed strijd te moeten spelen." Paok eindigde vorig seizoen onder leiding van de Portugees Fernando Santos als derde in de Griekse com petitie. Santos vertrok in de zomer om Otto Rehhagel op te volgen als bondscoach van Griekenland.. De Italiaan Mario Beretta verving hem, maar die werd vorige week al weer ontslagen. Beretta had het succesvolle 4-2-3-1-systeem van Santos overboord gegooid en de ploeg in twee maanden tijd met een 4-4-2-opstelling in een vorm crisis geholpen. De nieuwe coach, voormalig Paok- speler Pavlos Dermitzakis, staat vanavond voor het eerst langs de lijn. Onder hem zal Paok weer te rugkeren naar het beproefde 4-2-3-1-systeem. Net als voor Ajax is het duel van vanavond voor Paok de eerste wedstrijd van het seizoen. Volgens de meegereisde Paok-volgers beschouwt de dub zichzelf als de underdog tegen Ajax en is het voor de Griekse club vooral zaak om de vorm van vorig seizoen zo snel mogelijk te hervin den. PALMA DE MALLORCA Jonathan de Guzman verruilt Feye- noord voor het Spaanse Real Mal lorca. De geboren Canadees heeft een contract getekend tot medio 2013. De Guzman (22) vertrekt transfervrij uit Rotterdam. Kevin Hofland vertrekt mogelijk op korte termijn ook bij Feye- noord. De centrale verdediger, die vorig seizoen nauwelijks aan bod kwam, is gisteren niet meegegaan op trainingskamp naar Portugal. De zaakwaarnemer van Hofland hoopt een dezer dagen een transfer af te ronden. BARCELONA FC Barcelona heeft over afgelopen seizoen een groter verlies geleden dan aanvankelijk werd aangeno men. De inkomsten bedroegen 408,9 miljoen euro, ten opzichte van 477,9 miljoen aan uitgaven. Oud-voorzitter Joan Laporta pre senteerde in juni nog heel andere cijfers. „De sportieve topprestaties van de afgelopen jaren zijn niet te rug te vinden in de financiële cij fers", zei vice-voorzitter Javier Faus. De schuld van Bar^a zou zijn opgelopen tot 442 miljoen euro. DAKAR Amara Traore, bondscoach van de nationale voetbalploeg van Sene gal, wacht al acht maanden op zijn salaris. Traore heeft de regering ge vraagd iets aan het probleem te doen. Ook zijn assistenten Abdou- laye Sarr en Mayacine Mar krijgen al langere tijd geen geld van de na tionale voetbalbond. Senegal, dat zich niet wist te kwalificeren voor het WK in Zuid-Afrika, is voor de kwalificatie van de Afrika Cup van 2012 ingedeeld in een groep met Ka meroen, Congo en Mauritius. RIJSWIJK Laurens ten Dam maakt deze week al zijn rentree in het wielerpelo ton. Hij doet zaterdag mee in de Classica San Sebastian en komt donderdag in actie bij het crite rium in Wateringen. De Nederland se renner brak half juni bij een val in de Ronde van Zwitserland zijn linkerpols en twee zogenoemde doornuitsteeksels van zijn onder ste ruggenwervels. Hij miste daar door de Tour. Ten Dam heeft net een twee weken durende hoogte stage op de Zwitserse Berninapas afgesloten. ROOSENDAAL De Italiaanse wielrenner Ales- sandro Petacchi heeft toegezegd maandag naar de Draai van de Kaai in Roosendaal te komen. De organi satie van het criterium heeft een contract met de winnaar van de groene trui in de Tour de France af gesloten. Petacchi neemt zijn ploeg genoot Danilo Hondo mee. In Roosendaal zijn ook de Luxembur ger Andy Schleck (de nummer twee van de Tour), Robert Gesink (zesde), Koos Moerenhout en Ser- vais Knaven te bewonderen. De eerste gouden medaille op het EK atletiek ging gisteren naar Stanislav Emeljanov. De Rus pakte de titel op het onder deel twintig kilometer snelwandelen. De pas negentienjarige atleet troefde favoriet Alex Schwazer af. De Italiaan moest dertig seconden toegeven en genoegen nemen met zilver.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 25