week op kamp actief land! 19 Geen woningen Arduin in Nieuwlands pand CDA stuurt college op hogeschool af Groen $5 woensdag 28 juli 2010 vakantievriend Jeroen uit Oost-Souburg. foto's Lex de Meester door Theo Ciele NIEUW- EN SINT JOOSLAND - Er ko men geen woningen voor cliënten van Arduin aan de Langeweg in Nieuw- en Sint Joosland. De loca tie lig te dicht bij de snelweg en een agrarisch bedrijf, zodat proble men dreigen door geluidsoverlast en andere hinder, aldus het Mid delburgse college van burgemees ter en wethouders. Het bestuur van Arduin wilde het woonhuis en de schuur op het adres Langeweg 1 ombouwen tot individuele appartementen voor zes of zeven bewoners. Het huidi ge bestemmingsplan staat slechts de vestiging van één huishouden op die plaats toe. Om de plannen te verwezenlijken had Arduin een wijziging van het bestemmings plan nodig. Het college is dus niet van plan dit te doen. Het pand ligt in de buurt van auto snelweg A58 en aan de doorgaan de Langeweg. Het verkeer op bei de wegen maakt meer lawaai dat de wettelijke voorkeurswaarde. Het aanleggen van een geluidswal zou het probleem kunnen verhel pen, maar het is niet reëel te ver wachten dat dit gebeurt. Niet al leen vanwege de kosten, maar ook omdat de provincie zeer terughou dend is met het verlenen van toe stemming voor de aanleg van ge luidswallen of -schermen in het open landschap. Verder komen na verbouwing bur gerwoningen nog dichter op het nabijgelegen agrarisch bedrijf te lig gen. Dit kan overlast voor de nieu we bewoners betekenen en de boer zou in zijn bedrijfsvoering be lemmerd kunnen worden. Ook dit vinden B en W niet wenselijk. Een derde argument is de cultuur historische waarde van Langeweg 1. Die wordt volgens het college mogelijk door de verbouwing aan getast. Voor het kamp zijn twintig tenten gratis geleverd door de Nationale Reserve. De reservisten hebben de vrijwilligers van het kamp gehol pen met het opzetten ervan. De tenten worden gebruikt om in te slapen, maar ook voor dagactivitei ten en als keuken. Behalve de elf vaste begeleiders per groepje zijn er nog twintig vrij willigers die het kamp helpen lei den. Zij vormen het serviceteam, bestaande uit de technische dienst en de kookstaf In twee grote leger tenten wordt elke dag voor ruim honderd mensen eten bereid. Ie der kind eet met zijn eigen groepje en begeleider. Vrijwilliger Jonas de Koning uit Vlissingen roert in de keukentent in een enorme pan tomatensoep. W door Maurits Sep VLISSINGEN - Het CDA in Vlissin gen verbaast zich over de 'negatie ve houding' van de Hogeschool Zeeland over Vlissingen en de Ken niswerk Volgens de partij wordt het tijd dat het college van B en W van Vlissingen daar eens ophelde ring over vraagt bij de raad van be stuur van de hogeschool. En als dat .gesprek dan toch plaats vindt, kan het college ook wel vra gen waarom de directie van de HZ die negatieve uitlatingen heeft ge daan via deze krant. In schriftelij ke vragen aan het college van B en W oppert het CDA ook een ander aandachtspunt voor zo'n gesprek: 'wil het college aan de HZ-directie vragen of de directie van mening is dat door een gezamenlijke aan pak de Kenniswerf een succes kan worden voor onderwijs, bedrijfsle ven en overheid?' Want het CDA vindt het vreemd dat de HZ 'nog steeds geen conve nant heeft ondertekend' voor de ontwikkeling van de Kenniswerf in Vlissingen. Ook zijn de chris ten-democraten benieuwd naar de reactie van de HZ op de plannen voor de bouw van een studenten campus als onderdeel van de Ken niswerf aan de Edisonweg. De Hogeschool Zeeland onder zoekt momenteel welke huisves ting het beste past bij het onder wijs dat de school aanbiedt. Boven dien liet de bestuursvoorzitter zich negatief uit over Vlissingen als studentenstad. Ma t/m vrij 10:00 - 21:00 uur Za 09:00 - 17:00 uur 1e Zon v.d. maand 12:00 - 17:00 uur GroenRijk Middelburg Mortiereboulevard 2 Middelburg 0118-470400 www.groenrijk.nl /■Oeet joAt er leeft Aster Summer Surprise® van 4-,29 VOOr Diverse kleuren. Potmaat14cm,Perstuk Hibiscus Hibiscus syriacus. Diverse soorten. Potmaat 19 cm. Per stuk van 6^5 voor Rocklight Gemaakt van Polyresin. Dit is een combinatie van natuursteen met kunststofhars. 12 volt. 20 Watt. Per stuk 6,49 3 voor Pool power Diverse soorten. Per stuk

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 21