i8lzec Se„ndvfenra^ing Kinderen beleven onvergetelijke Ruim 30 vrijwilligers Gastenrijders zegevieren Biljarters nog even in de Molstraat Rotonde affichepiek voor evenementen woensdag 28 juli 2010 Uit een exploot van gerechtsdeur waarder B.J. Meijering d.d. 23-07- 2010 blijkt, dat t.v.v. Bojana Vasiljevic, wonende te Terneuzen, aan ANTON PRADIP CLINE FER NANDO PINGHE, zonder bekende woon- of verblijfplaats, is betekend een verzoekschrift tot echtscheiding, van 07-07-2010 met aanzegging dat uiterlijk 10-11-2010 een verweer schrift kan worden ingediend door een advocaat bij de rechtbank te Middelburg. Genoemde A.P.C.F. Pinghe kan een afschrift van dit exploot met bijlage verkrijgen op één van onderstaande adressen. GGN Zeeland Dam 2 Westsingel 132 4331 GJ Middelburg 4461 DR Goes 0118-633008 0113-250925 MELISKERKE - Elmy Oste en Jos Wisse wonnen gisteren de jaarlijk se sjezenwedstrijd in Meliskerke met 56 van de 57 ringen. Beide deelnemers komen niet uit Melis kerke maar gingen er wel met de hoofdprijs vandoor. De tweede plaats leverde een prachtige kamp op, die beslist werd op de kleinste ring van 10mm, en werd gewon nen door Ilona en Marcö Janse. De ze combinatie stak 55 ringen en versloeg regerend Zeeuws Kam pioen sjezenrijden Joyce Jobse, dit keer een duo vormend met Maar ten Roelse. Ook Joyce Spruijt en Michele Koch staken 55 ringen maar konden niet op tegen zowel Ilona als Joyce. De rode lantaarn, voor de combinatie met de minste ringen, ging naar Madeion en Mar cel Clarisse met 27 ringen. Agenda ZRV 28 juli Zeeuws Kampioenschap ringlo pen Stal de Pagter Grijpskerke 13.00-17.00 sjezenrijden Zoutelande 17.00-21.00 en ringrijden Kamphuis Weltevreden 18.30-21.00 SEROOSKERKE -J 11 1**1 Tachtig Zeeuwse kinderen van 7 tot en met 15 jaar bi vakkeren deze week op kampeerterrein 't Poldertje bij Veere tijdens het jaarlijkse kinder kamp van Humanitas. De huma nistische vrijwilligersorganisatie mag dit terrein gebruiken van scou ting Zeeland. De kampweek is za terdag begonnen en duurt tot en met vrijdag. De kinderen zijn afhankelijk van hun leeftijd onderverdeeld in drie subkampen die weer zijn verdeeld in groepjes van vijf Er zijn 25 kin deren in het kamp voor 7- tot en met 9-jarigen, 30 in het kamp voor 10- tot en met 12-jarigen en 25 kin deren in het kamp-voor 13- tot en met 15-jarigen. De kinderen komen uit heel Zee land. Ze worden begeleid door 31 vrijwilligers, voornamelijk uit Zee land. Elk groepje heeft één begeleider. Deze houdt zich alleen bezig met zijn of haar groepje. De begelei ders van de jongste groepen letten daarbij vooral ook op praktische zaken als wassen en eten. Bij de 7- tot en met 9-jarigen slaapt de leiding ook bij de kinde ren in de tent. Bij de grotere kinde ren (jongens en meisjes slapen in aparte tenten) slaapt de leiding in een andere tent in de buurt. 1Autobezitters woedend 2. Raad krijgt meer uitleg over na deelcompensatie Fonteyne STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl De oudere kinderen van het kamp gaan een dagje zeilen. Op de voorgrond Susan (I) uit Middelburg en Mariska uit Oost-Souburg. ders. „Maar we zijn hier ook niet met dertig accountmanagers", geeft vrijwilliger Sylvia de Bree uit Domburg aan. Een groot deel van de vrijwilligers heeft werkervaring met hulp aan kinderen en jonge ren. De Bree: „Er is hier genoeg ex pertise aanwezig." Voor sommige kinderen is zo'n kampweek zwaar, zegt vrijwilliger Wendy Meulmeester uit Vlissin- gen. Er komt veel op de kinderen af en sommigen kunnen daar niet goed mee omgaan. Het is mooi om te zien dat sommigen rust vin den bij de vier honden die vrijwil ligers hebben meegenomen en die de hele dag lekker voor de keuken tent liggen te luieren. Syivia de Bree is dit jaar voor de zesde keer vrijwilliger bij het Humanitaskamp. Elke keer is het weer een leuke en dank bare week, vindt de Domburgse. „We zeggen altijd: Wij hebben 52 weken per jaar vakantie, deze kin deren maar één week'." En daar handelen de vrijwilligers naar. Met veel inzet, liefde en geduld bezor gen ze de kinderen een onvergete lijke week. Het Humanitaskamp bij Veere wordt al ruim 25 jaar gehouden. In deze tijd van recessie wordt het volgens De Bree steeds moeilijker het benodigde geld bijeen te krij gen. Een week kamp met tachtig kinderen en zo'n dertig vrijwilli gers kost 18.000 euro. De Bree: „Het zou jammer zijn als dit kamp zou verdwijnen. Als je ook ziet hoe de kinderen aan het eind van de week weer weggaan... Met zoveel vreugde in hun ogen." kijk voor meer informatie over het kinderkamp in Veere op de website www.humanitaswalcheren.nl. Emanuel (rechts) uit Middelburg beschildert een klomp. Naast hem zit zijn Bij een aanrijding tussen vier au to's op de Vrouwenpolderseweg in Serooskerke zijn gistermiddag vier mensen licht gewond geraakt. De aanrijding ontstond doordat één van de auto's niet meer op tijd kon remmen voor een file die was ont staan door wegwerkzaamheden op de N57. Een man uit Vlissingen, een vrouw uit Amersfoort en haar bijrijder en een man uit Hulst zijn per ambu lance overgebracht naar het zieken huis in Vlissingen. MIDDELBURG Er kan nog tot eind dit jaar gebil jart worden in het voormalige SWM-pand aan de Molstraat. De Stichting Welzijn Middelburg be sloot dit jaar om de activiteiten uit het monumentale pand te verplaat sen. Reden: alleen als er voor veel geld verbouwd zou worden, zou het pand kunnen voldoen aan de ei sen van brandveiligheid. De mees te gebruikers hebben inmiddels een andere stek gevonden, maar de biljartgroep nog niet. Die krijgt nu een half jaar langer de tijd om el ders onderdak te vinden. MIDDELBURG De grote frames op de Mortierero tonde mogen worden gebruikt voor het aankondigen van grote evenementen op grote doeken. Dit gebeurde de afgelopen periode al voor de Giro en Koninginnedag. Maar ook bijvoorbeeld het Zeeland Nazomerfestival en het Internatio nal Tennis Tournament willen met grote doeken aan de entree van Middelburg de aandacht op zich vestigen. Het college wil op het ver zoek van de organisatoren ingaan. door Carla van de Merbel Emanuel (12) uit Middel burg is kort en bondig over wat hij tot nu toe vindt van het Humani- tas-kinderkamp bij Veere: „Het is heel leuk hier. Er zijn veel kinderen, veel spelletjes, de leiding is aardig maar soms ook streng, er is lekker eten en er zijn aardige honden." Punt. De kampweek van dit jaar is al weer over de helft en de stemming zit er nog goed in, ondanks het slaaptekort van sommigen. De kin deren worden op allerlei manieren vermaakt. De oudsten zijn net vertrokken voor een dagje zeilen op het Veer- se Meer; de middengroepen zijn aan het knutselen. In navolging van het thema van dit jaar - 'Ik hou van Holland' - storten ze ze zich enthousiast op het beschilderen van houten klom pen en het maken van Delftsblau we tegels met spreuken erop. 'Ik hou van jou', staat er in mooie let ters op het tegeltje dat een verle gen jongetje snel omdraait zodat de tekst niet meer te zien is. Op een andere tegel: 'Oost west, thuis best'. Helaas geldt dat laatste niet voor al le tachtig deelnemende kinderen aan het zomerkamp van Humani tas. Het kamp is dan ook bedoeld voor kinderen die door hun thuis situatie anders niet op vakantie zouden gaan of voor wie op vakan tie gaan moeilijk is. Sommigen hebben extra problemen waar door ze bijvoorbeeld speciaal on derwijs moeten volgen of niet thuis kunnen wonen. Geen standaardkinderen dus, en dat vergt ook veel van de begelei Vandaag heeft ABONNEE B mevr. P.M. Traas - de Vos, Wemeldinge VOORDEEL 4 Efteling entreekaarten gewonnen! Heeft u zich nog niet ingeschreven? Ga naarwww.pzc.nl/abonneevoor- deel en geef u op via het formulier. Via deze eenmalige inschrijving maakt u tot en met 4 september dagelijks kans op 4 gratis kaarten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 20