Boulevard kan leuker en levendiger intratuin Brandje op schip almanak snel geblust Niet meer doen Knooppunt 20 en 21 18 en 19 VISIE Kuiper Compagnons mag plan maken voor kwaliteitsverbetering tot 2020 MIDDELBURG - Nog ruim vier maanden en de nieuwe N57 bij Middelburg gaat open voor het verkeer. Links gaat het via de tunnel on der het kanaal naar de A58, rechts in de rich ting van Serooskerke. Vanuit de lucht is het halve klaverblad met de op- en afritten te zien. Die sluiten met rotondes aan op de Kro- nenveldweg, die al eerder dit jaar in gebruik is genomen. De Kronenveldweg gaat met een tunneltje onder de N57 door en is de nieuwe route voor het autoverkeer van en naar Veere. foto Rijkswaterstaat/Joop van Houdt Tip? redactie@pzc.nl TERNEUZEN - Twee volwassenen, drie kinderen en een hond zijn gis termorgen door omstanders van boord van een binnenvaartschip gehaald, dat in het Noorddok in Terneuzen lag. De stuurhut stond in brand. De schippersfamilie is door ambu lancepersoneel onderzocht maar niemand raakte gewond. De brand was binnen twintig minu ten geblust. Hoe het vuur is ontstaan, is nog niet bekend. Het was op één van die heerlijke avonden laatst, toen de temperatuur eindelijk naar behaaglijke waarden was gezakt. Dat paar ontspande zich, genietend van een glas op het terras, na een verhitte werkdag. De zwaluwen kwetterden in de avondzon, vlinders dwarrelden tus sen geurige bloemen, bij de buren spartelden kinderen opgewekt in het zwembad en - trrrringggg! - daar ging de telefoon. „Goedenavond! U spreekt met Bea van het Belmeniet-register! Ik wil graag bij u informeren of u op de hoogte bent van al onze mogelijkhe den!" Dat waren ze. Daarom immers be schikte de betreffende instantie over hun telefoonnummer. Opdat zij ge vrijwaard bleven van opdringerige onbekenden met ongevraagde voor stellen over ongewenste zaken. Daar was het register inderdaad voor, be vestigde Bea. Nou, niet meer doen dan, best Register. Bel ons niet. door Maurits Sep VLISSINGEN - Met een paar vrij klei ne ingrepen is van de Vlissingse boulevard een betere en leukere plek te maken voor inwoners en toeristen. Dat is de overtuiging van Kuiper Compagnons en met die opdracht is het stedenbouw kundig bureau dan ook aan het werk gezet door het gemeentebe stuur. 'Behouden wat er is en dat dan nog een beetje verfraaien' is sa mengevat de kern van de visie die het bureau gaat maken voor de ja ren tot 2020. „We willen beginnen de boulevard levendiger te maken. Ook moeten we kijken naar een manier om de verbinding tussen de boulevard en het gebied erach ter, de Spuikom en de binnenstad, te verbeteren. Zo'n verbinding mis sen we nu echt. Pas tussen 2020 en 2050 moeten we ingrijpend gaan kijken naar de kustveiligheid van de boulevard. Maar zover is het nog niet", verduidelijkt ge meentewoordvoerster Mirjam Jon- gejan. Anderzijds is het juist van wege die grote klus die er nog aan zit te komen niet verstandig om nu al te drastisch aan de slag te gaan, vindt de gemeente. „Tel daar bij op dat we ook moeten bezuini gen", vult Jongejan aan. In het voorjaar van 2011 moet de toekomstvisie tot 2020 klaar zijn. Vlissingers krijgen - ook al lijkt er gezien de beperkte opdracht mis schien weinig noodzaak toe - vol op de kans mee te denken en te praten over hoe de boulevard een opkikker kan krijgen, benadrukt Jongejan. „Natuurlijk gaan we het opstellen van de visie interactief aanpakken en moeten mensen hun ideeën indienen. Ze moeten vooral kijken naar de kwaliteit van wat er is en hoe we die kunnen verbeteren. Die creativiteit kun nen we goed gebruiken." Kuiper Compagnons is gekozen uit vier bureaus. De andere drie waren Urhahn, BUUR en Meca- noo. Zij hebben alle een visie inge diend bij het gemeentebestuur en de wethouders Piet Polderman (PvdA) en Rob van Dooren (LPV) hebben gesprekken met de bu reaus gevoerd. Daarna is voor het Rotterdamse bureau gekozen. Kui per Compagnons is al jarenlang be trokken bij stedenbouwkundige ontwikkelingen in Vlissingen. jonge tong en schelpdieren groeien als kool Tip? walcheren@pzc.nl Kinderen beleven onvergetelijke week op kamp in Veere Woensdag 28 juli 2010 M 1 mill 1Mb FT xsm. Geldig van woensdag t/m zaierdag Max. 10 artikelen per Want. Koopavond donderdag en vrijdag Intratuin Koudekerke - Galgeweg 5 - www.intratuin.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 19