ploeg de competitie in a Jp-: 25 Menner Provoost is na zes jaar terug op het hoogste podium Radioshack wacht sancties Pieters jongste winnaar ooit jjr jp* Yp Boom snelste in criterium Boxmeer dinsdag 27 juli 2010 4,, 'c. 'Misschien missen we af en toe wat ervaring. Maar jonge spelers hebben veel ambitie, dat straalt er vanaf.' Trainer Mario Been door Hans Leber rotterdam - Feyenoord anno 2010 is als de film 'Boys Town' uit 1938. Een club waar trainer Mario Been, zoals de priester Edward Fla nagan in zijn beroemde jongensin ternaat, ervan uitgaat dat in iedere knaap iets goeds schuilt. En dat ie dere jongen een eerlijke kans ver dient. Er worden bij de Rotterdamse club al grappen gemaakt over avondwedstrijden. Die moeten op tijd beginnen, omdat veel spelers op tijd in bed moeten liggen. Ma rio Beens 27-koppige selectie telt acht tieners en nog eens negen spe lers van 20 tot en met 23 jaar. De buschauffeur van de club keek raar op toen hij de groep voor het eerst vervoerde: „Echt, er kwamen er een paar op de scooter." Het is dat de 41-jarige doelman Rob van Dijk het gemiddelde behoorlijk om hoog haalt, en er altijd nog Kevin Hofland (31), Jon Dahl Tomasson (33) en Tim de Cler (32) zijn, an ders was nieuwkomer Ruben Scha ken met 28 jaar de oudste geweest en was de gemiddelde leeftijd 21,5 jaar. Met de vier 'oudjes' erbij wordt de 23,5 nét niet gehaald. Maar het woord opleidingsploeg wil Mario Been niet gebruiken. „Misschien missen we af en toe wat ervaring. Maar jonge spelers hebben veel ambitie, dat straalt er vanaf Ze willen ontzettend graag, dat zie je terug op het veld. En van iedere speler in deze selectie durf ik te zeggen dat die er staat omdat ie goed genoeg is." Feyenoord heeft geen geld. Dure, gearriveerde spelers kunnen niet worden ge kocht: Uit nood geboren moet de club het daarom doen met veel jonge talenten die uit de eigen 'rij ke' jeugdopleiding komen. De Feyenoorders zijn zwaar vertegen woordigd in de Nederlandse jeugd- elftallen. Er is veel talent op Var kenoord, het complex van de Feye- noord-amateurs. Been geniet zichtbaar van zijn rol. „Het is heerlijk werken met die gastjes. En ach, af en toe draai ik hun muziek wat zachter, dat wel. Klereherrie. Maar verder is het ge weldig, ook doordat ze zo veel ple zier onderling hebben. Dat werkt aanstekelijk. Maar een opleidings ploeg is het zeker niet, deze jon gens moeten het echt doen. En ze staan er omdat ze goed genoeg zijn." Of Van Dijk, De Cler en Hof land veel zullen spelen is de vraag. Tomasson misschien wel, en die moet dan samen met spelers als Ron Vlaar (25), André Bahij (26), Dani Fernandez (27), Sekou Cissé (25), Karim El Ahmadi (25) en nieuwkomer Schaken de ervaring inbrengen. Zij vormen de leeftijds categorie van 25 tot 30 jaar waar van wel eens wordt gezegd dat die het cement vormt in iedere selec tie van een profclub. Een blik op het waarschijnlijke middenveld is veelzeggend. Daar is El Ahmadi de ervaren man die wordt omgeven door jonkies als Georginio Wijnaldum (19), Leroy Fer (20), Luigi Bruins (23), Mokot- jo (19) en Adil Auassar (23). Om dat er in de punt van de aanval slechts een zeventienjarige jongen beschikbaar was, Luc Castaignos, zoekt technisch directeur Leo Beenhakker nog naar een (gratis of heel goedkope) tweede spits. Vooralsnog kwam hij thuis met een 20-jarige Russische scha duwspits, de 'stagiair' Fedor Smo- lov van Dinamo Moskou. En uit een ander deel van Rusland tover de Beenhakker een linksback te voorschijn, de Deen Lumb van Ze nit St-Petersburg. Maar ook deze speler trekt met zijn 22 levensjaren de gemiddelde leeftijd van de Feye- noord-selectie niet omhoog. Bas van Noortwijk, de voormalige Sparta-doelman die teammanager van Feyenoord is, vindt de jeugdig heid van de ploeg een genoegen. „Het is een geweldige groep. Het zijn jonge jongens, maar er wordt al wel veel van ze verwacht. Met sommige dingen moet je ze een beetje helpen. Materiaalkeuzes, niet de lucratiefste maar de beste voetbalschoen uitkiezen, is zoiets. En verstandig met blessures om gaan, daar hebben ze nog geen er varing mee." Routinier Kevin Hofland ziet naast alle voordelen van een jeug dige selectie ook een nadeel: „Je merkt namelijk dat je zelf oud wordt." Hij vindt het niet erg. De verdediger heeft het naar zijn zin bij Feyenoord. Door het succesvol le centrale verdedigingsduo Vlaar/Bahia zat er voor hem het af gelopen seizoen geen basisplaats in, maar dat accepteerde hij: „We spelen met zijn elven maar we zijn met zijn zesentwintigen. Voetbal is een teamsport." Samen met Van Noortwijk had Hofland tijdens het recente trai ningskamp in Zeeland een gesprek met 'de jeugd'. „Ze zaten veel op hun kamer. Computer, Hyves, Facebook, Nintendo, koptelefoon op... maar toen we ze vroegen wat ze op hun kamer samen deden, zeiden ze: 'kaarten!' Maar waarom doe je dat dan niet beneden, vroeg ik. Dus vanaf dat moment zaten die jonge jongens ook beneden, en dat is veel leuker. Ze hadden niet door dat ze zich een beetje afzon derden en dat wilden ze ook hele maal niet." Hofland en doelman van Dijk zijn nogal eens vraagbaak. „Over voet- baldingen en ook over andere za ken, zo hoort het ook. Ik ben be schikbaar als ze er om vragen, dring me niet op." door Roeland van Vliet middelburg - De Domburgse men ner Christiaan Provoost komt van af donderdag in actie op zijn eer ste wereldkampioenschap sinds 2004. Van de topper in de klasse enkelspan paarden hoeft er niet al te lang bij dat feit stilgestaan te worden. „Maar het voelt wel weer vertrouwd op zo'n groot toernooi te zijn", laat hij vanuit Pratoni del Vivaro, net onder Rome, weten. Provoost miste de WK's van 2006 en 2008. De eerste keer was zijn succespaard Hombre niet fit, de tweede keer werd hij tot zijn grote ontsteltenis niet geselecteerd door bondscoach Tjeerd Veldstra. In 1998 (vijfde plaats individueel), 2002 (26e) en 2004 (48e) was hij er wel bij, steeds met de in 2008 af gezwaaide Hombre. Sinds twee jaar is Umiro zijn eerste keus. De KWPN-ruin is nu negen jaar en heeft dus dezelfde leeftijd als Hom bre in 1998. Een nieuw topresul- taat behoort mede daardoor tot de mogelijkheden. „Umiro is een waardige opvolger van Hombre", stelt Provoost, die zijn vrouw Marina als bijrijdster heeft. „Er is één groot verschil: Hombre was gespecialiseerd in de marathon, terwijl Umiro de dres suur als beste onderdeel heeft," De 49-jarige Walchenaar maakt deel uit van een vijfkoppige Oran je-equipe. Waarschijnlijk komt hij in Italië alleen individueel in actie en zal hij niet opgesteld worden voor het WK voor teams. „De bondscoach maakt morgen pas be kend welke drie menners in de lan- denwedstrijd uitkomen. Ik ver wacht dat ik de vierde man ben en er dus niet bij zal zitten." Donderdag en vrijdag is de dres suur, zaterdag volgt de marathon en zondag sluit men het WK af met de vaardigheidsproef Pro voost mikt op een plaats in de top vijftien. „Gaat het heel goed, dan kan ik misschien nog wat opschui ven." In de landenwedstrijd moet Neder land een medaille kunnen halen. „Met een minder resultaat zullen we niet tevreden kunnen zijn", al dus Provoost. AICLE - De onaangekondigde ver kleedpartij bij RadioShack in de slotetappe van de Ronde van Frankrijk, krijgt mogelijk nog een vervelend staartje voor de Ameri kaanse wielerploeg en diens Bel gische ploegleider Johan Bruyneel. De internationale wielerunie UCI maakte gisteren bekend dat de zaak bij de disciplinaire commissie van de UCI wordt behandeld. De UCI is vooral verbolgen over het feit dat het initiatief - waar mee aandacht werd gevraagd voor de strijd tegen kanker - niet van te voren was besproken met de jury en tourorganisatie. De Radio- Shack-leden kwamen in hun ge bruikelijke rode kloffie de presen tielijst tekenen, maar droegen bij de start van de etappe plots zwar te shirts met daarop het cijfer 28. Dat stond symbool voor de 28 mil joen mensen die wereldwijd kan ker hebben. Het wisselen van kle ding tijdens een etappe is niet toe gestaan en de coureurs riskeerden daarmee uitsluiting van de Tour. Een rappe verkleedpartij voor kwam erger. Dat de disciplinaire commissie zich nu over de zaak gaat buigen, heeft waarschijnlijk ook te maken met de gebeurtenis sen na afloop van de slotetappe. De ploeg van RadioShack won het ploegenklassement en kwam bij de huldiging in Parijs wederom in de 'verboden' shirts opdraven. door Fred Rabout oostburg - Pierre Pieters liet vo rig jaar zijn toen achtjarige klein zoon Sven een aantal jonge duiven op zijn hok uitzoeken. Sven toon de immers al jaren interesse in de hobby van zijn opa. Hij woont dan weliswaar net over de grens in het Belgische Boekhoute, maar het hok van opa Pierre, die onder de combinatie Pieters&.Zn al jaren ac tief is in de Zeeuwse duivensport, staat in het Waterdijkbos in Philip pine. Sven is er regelmatig te vin den. Eén van de duiven die Sven vorig jaar uitzocht en op zijn naam (hij is officieel jeugdlid bij de Afdeling Zeeland) liet zetten was een blauw doffertje. Dat blauwe doffertje is nu dus jaarling. Juist die doffer kwam afgelopen zaterdag als snel ste van Zeeland naar huis op het dagfondconcours vanuit Blois. Het was één van de drie duiven, twee doffers en één duivin, die de com binatie Pieiers&Zn voor deze laat ste dagfondvlucht van het seizoen in de mand had gestopt. „Een prijs- vlieger", zo meldt de 63-jarige Pier re. Het was overigens de eerste keer dat er door de combinatie Pieters een provinciaal concours werd ge wonnen. Ook nationaal bereikte men het podium. Een man die de provinciale en na tionale zeges niet meer bij kan houden is Herman Calon uit Slijk- plaat. Er kwam dan afgelopen weekend wel geen nationale zege bij, maar zilver op Narbonne telt toch ook mee. Daarvoor zorgde een bont jaarling duivinnetje. Ook Frederik Leliaert was in Aar denburg weer knap bezig op het ZLU front. Hij was op Narbonne goed voor zeven en elf. Voor de 'jonge vogels' stond Morlincourt/ Noyon op de rol. Het was Renè van Hee die aan de Oostburgse Nieuwstraat de snelste van Zee land in de klok had. boxmeer - Andy Schleck (midden), Niki Terpstra (links) en Servais Knaven koersen in de straten van Boxmeer tijdens het eerste Nederlandse profcriterium dat na de Tour de France wordt verreden. De wedstrijd werd ge wonnen door Lars Boom, De renner van Rabobank was na honderd kilometer Terpstra en Schleck te snel af in de sprint. foto Vincent Jannink/ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 79