El Hamdaoui kiest toch voor Ajax 23 TRANSFERS Ook Mido en Daniël de Ridder zullen waarschijnlijk bij Amsterdammers tekenen NAC Breda begint seizoen met punt minder Popovics alweer vertrokken bij RBC Emotionele Raul zegt Real vaarwel Romero traint gewoon bij AZ Contador nummer één op UCI-ranglijst Fifa bezoekt Nederland voor WK Engelse voetballer voor 25 jaar de cel in Devolder definitief naar Vacansoleil dinsdag 27 juli 2010 AMSTERDAM - Mounir El Ham daoui (26) werd gistermorgen me disch gekeurd door Ajax, waarna hij een vierjarig contract kan teke nen bij de Amsterdamse club. Ajax betaalt AZ naar verluidt vijf mil joen euro voor El Hamdaoui. De clubs hadden vrijdag al overeen stemming bereikt over de transfers om, maar de salariseisen van de Marokkaanse aanvaller waren Ajax te gortig. De Marokkaanse aanval ler zou water bij de wijn hebben gedaan. Als El Hamdaoui voor Ajax tekent, kan hij woensdag meespelen tegen Paok Saloniki. Ajax heeft de spe lerslijst voor dat duel in de voor ronde van de Champions League vorige week al ingeleverd bij de Ue- fa, maar de Amsterdamse club mag tot vandaag twaalf uur nog een extra arbeidskracht opgeven. Trainer Martin Jol werkte eerder met El Hamdaoui. In 2005 haalde de toenmalige trainer van Totten- ham Hotspur de speler van Excel sior naar Engeland. Hij brak daar mede vanwege een ernstige knie blessure niet door. De 26-jarige Rotterdammer had nog een contract tot medio 2012 in Alkmaar. El Hamdaoui leidde AZ in het seizoen 2008-2009 met 23 doelpunten naar de tweede lands titel uit de historie. Afgelopen seizoen was de spits twintig keer trefzeker. El Hamdaoui komt binnen als ver vanger van Marko Pantelic, maar hij is een ander type voetballer dan de kaatsende Serviër. Net als de weer in Amsterdam aanwezige Luis Suarez (hij was vorige week bij zijn zwangere vrouw in Barcelo na) beleefde El Hamdauoi in Alk maar zijn sterkste seizoenen als zwervende spits in een tweespit- sensysteem. AZ-aanvaller Moussa Dembélé (23) heeft meer weg van Pantelic, maar de Belg van AZ wil alleen naar een buitenlandse club vertrekken. Mogelijk kan Ajax komend sei zoen ook over Ahmed Hossam be schikken. De 27-jarige Egyptenaar die onder de voetbalnaam Mido Mounir El Hamdaoui hier nog in actie voor AZ. De aanvaller tekent waarschijnlijk vandaag een contract bij Ajax. tussen 2001 en 2003 ook al in de Arena speelde, is overbodig bij Middlesbrough. Als Ajax hem voor een laag bedrag kan huren maakt Mido de overstap naar Am sterdam. Ook oud-Ajacied Daniël de Ridder (Wigan Athletic) is in beeld. Hij komt in aanmerking voor de positie van rechterspits. Als naast El Hamdaoui ook Mido en De Ridder naar Amsterdam ko men, wordt de toekomst voor Mi- foto Paul Vreeker/ANP ralem Sulejmani alsmaar somber der. De duurste aankoop van Ajax leeft in onmin met Jol en hij wil worden verhuurd. BREDA - NAC begint het voetbalsei zoen met het puntenaantal van -r. Interim-directeur Bernard Ouwer- kerk van NAC zegt blij te zijn dat de sanctie voor de te late afdracht van gelden aan het spelerspen sioenfonds CFK, beperkt is geble ven tot één punt in mindering. De straf voor het elftal van Robert Maaskant is een unicum in de ere divisie. De aanvankelijke eis van de afdeling licentiezaken van de KNVB was twee verliespunten. De beroepscommissie was echter deels gevoelig voor de argumenten van NAC. „De straf blijft teleurstellend, maar is volgens de reglementen wel te recht", aldus Ouwerkerk, kort na dat de fax vanuit Zeist was binnen gekomen. Ouwerkerk noemt het wel 'vreemd' dat het eerste elftal van NAC bestraft wordt voor een fout van de directie. Raul pinkt een traantje weg. ROOSENDAAL Het dienstverband van Sandor Po povics bij RBC Roosendaal was van korte duur. De Brabantse club meldde gisteren dat de Hongaarse trainer na een week alweer ver trekt. Op verzoek van Popovics (71) maakt RBC niet bekend waarom de coach zijn eenjarige contract heeft ingeleverd. Peter van Vossen is assistent-trainer bij RBC. MADRID Clubicoon Raul beleefde gisteren een emotioneel afscheid van zijn Real Madrid. De aanvaller verlaat 'De Koninklijke' na zestien seizoe nen. Raul is in gesprek met Schalke 04, maar het is nog niet zeker dat zijn toekomst in Duitsland ligt. „Ik zal jullie nooit vergeten. Real Madrid was mijn thuis", sprak de geëmotioneerde publiekslieveling de menigte toe. ALKMAAR Sergio Romero heeft gisteren voor het eerst na zijn deelname aan het WK voetbal weer getraind bij AZ. De Argentijnse doelman was deze zomer dicht bij een transfer naar het Italiaanse Genua, maar de over gang ketste op het laatste moment af. Romero heeft aangegeven te wil len vertrekken uit Alkmaar. AIGLE Alberto Contador is na zijn eindze ge in de Ronde van Frankrijk ook de nummer één op de wereldrang lijst. De Spanjaard neemt die plek op de rangschikking van de inter nationale wielrenunie UCI over van wereldkampioen Cadel Evans uit Australië die nu derde staat. Joaquim Rodriguez, landgenoot van Contador, steeg van plaats drie naar twee. ZEIST De inspectiecommissie van de Fifa komt over twee weken naar Neder land en België. Beide landen willen in 2018 of 2022 het wereldkampi oenschap voetbal organiseren. De commissie van de Fifa zal zich van 9 tot en met 12 augustus bezig houden met de controle van sta dions, accommodaties en infra structuur. LONDEN Oud-profvoetballer Gavin Grant gaat voor minstens 25 jaar de gevan genis in. De 26-jarige Engelsman, die afgelopen seizoen nog voor Bradford speelde, is gisteren veroor deeld voor betrokkenheid bij moord. De moord op de 21-jarige Leon Labastide vond plaats in 2004, bij het ouderlijk huis van Grant. Twee andere betrokkenen kregen ook een gevangenisstraf. RIJSWIJK Stijn Devolder rijdt vanaf komend wielerseizoen voor Vacansoleil. Dat heeft de Belgische wielrenner gisteren in enkele Belgische kran ten gezegd. Vacansoleil, de Nederlandse ploeg van ploegleider Hilaire Van der Schueren en renner Johnny Hoo- gerland, was al langere tijd dicht bij een akkoord met Devolder.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 77