Net echt 250 euro voor levensechte poppen traédTop'in^rhe Westkade Sas van Cent krijgt Bounty Breskens scanpooftesi voor vrachtverkeer eeland 119 Zomerse bustrip naar Breda via Antwerpen Begin reeks concerten in het Heldenpark Wijwaterbakjes te zien in de kerk Expositie schelpen ire de bibliotheek Veel activiteiten op jaarmarkt Nathalie's moeder nam op een warme dag een 'baby' mee in de auto. Ze Wie een reborn baby 'adopteert' is gemiddeld 250 euro kwijt. Een liet de levensechte pop achter in de Maxi-Cosi en besefte pas later dat pop vervaardigen vergt een week of vijf. De poppenmaakster levert omstanders de politie hadden kunnen waarschuwen. Zo'n arm kind... er een geboorte-certificaat bij plus een mandje met babyspulletjes. BRESKENS - Uitbater Martm Corne lius van café The Bounty in Bres kens is een groot muziekliefheb ber. Cornelius wil de bezoekers van zijn café van die liefhebberij mee laten genieten. Hij heeft de Canadese band Cou sin Harley met frontman Paul Pi- gat weten te strikken voor een con cert. De band treedt morgenavond op van 21 uur tot middernacht. Pi- gat kreeg vorig jaar tijdens één van de grootste rockabilly-evenemen- ten in Las Vegas een volwaardig platencontract aangeboden en wordt nu in één adem genoemd met fameuze grootheden als Brian Setzer (Stray Cats), Carl Perkins en Chet Atkins. door Frank van Cooten SAS VAN GENT - Op de Westkade in Sas van Gent komen zogenaamde scanpoorten te staan voor het doorgaande vrachtverkeer. De ge meente Terneuzen wil op deze ma nier vaststellen welke truckers echt in Sas van Gent moeten zijn en welke vrachtwagens de Westka de alleen maar gebruiken als sluiproute. „We plaatsen de poorten op bij voorbeeld achthonderd nieter van elkaar. De vrachtwagen wordt in de eerste poort gescand. Als die truck binnen een bepaalde tijd de tweede poort passeert, weten we dat de Westkade door die chauf feur alleen als sluiproute wordt ge bruikt", zegt wethouder Co van' Schaik. „Want dat is nu nog eèn probleem. Er staan wel borden ver boden voor doorgaand vrachtver keer maar de politie kan nauwe lijks optreden. Een chauffeur kan immers zeggen dat hij even bij Wim van de ijzergieterij moet zijn als de politie hem aanhoudt. En dan sta je als overheid nergens." De scanpoorten zijn volgens Van Schaik wel een redelijk waterdicht systeem omdat de chauffeur dan geen smoesjes meer kan verzin nen. Dit systeem is als proef al werkzaam in de Belgische buurge meente Zelzate. Terneuzen zal de apparatuur ook als proef gebrui ken in Sas van Gent. Terneuzen maakt aanspraak op Europese sub sidie omdat het om een grensover schrijdend project gaat. De proef met de scanpoorten begint waar schijnlijk iri januari. De discussie over het weren van het doorgaande sluipverkeer door Sas van Gent is in een stroomver snelling gekomen door het dode lijk ongeval van een paar weken ge leden. Er is een gesprek gepland tussen de gemeenten Terneuzen en Zelzate om de problematiek sa men aan te pakken, maar een con crete afspraak is nog niet gemaakt. dinsdag 27 juli 2010 ANTWERPEN Tot en met 4 september kunnen buspassagiers goedkoop vanuit Hulst naar Antwerpen of Breda rei zen, kondigde Veolia vorige week aan. Het busbedrijf vergiste zich echter in de tarieven. Volwassen buspassagiers kunnen voor vijf eu ro van Hulst naar Antwerpen (ze ven euro retour) en voor acht euro (tien retour) van Antwerpen naar Breda. Voor die bedragen mogen per volwassene ook nog twee kin deren tot 12 jaar gratis mee. EEKLO De zestiende editie van de Helden concerten begint donderdag 29 juli. Vier weken na elkaar treden op de donderdagavonden twee (eenmaal zelfs drie) groepen op het podium in het Heldenpark, Oosterveld- straat in Eeklo op. De toegang is gratis. Op de eerste avond zorgen Smo kestack Lightnin' uit Duitsland en The Seatsniffers uit België voor veel sfeer. De optredens beginnen om 20.00 en 21.30 uur. OSSENISSE Vera de Bakker heeft een grote ver zameling wijwaterbakjes. En waar komt die collectie beter tot zijn recht dan in een kerk. Van zaterdag 7 tot en met zondag 29 augustus zijn de bakjes voor gezegend water te bekijken in de rooms-katholieke kerk van Ossenisse. De kerk aan Dorpsstraat 12 is zaterdag- en zon dagmiddagen open van 14 uur tot 17 uur. Andere dagen op afspraak: telefoonnummer 0114-681142. VOGELWAARDE Paula Dobbelaar uit Vogelwaarde exposeert schelpen in de biblio theek in haar woonplaats. In de vi trinekast van de bibliotheek is een prachtige verzameling schelpen, zeepaardjes, zeesterren, koraal en lavagesteente uit Vanuatu te zien. Vanuatu is een langgerekte archi pel met 83 eilanden, die ten oosten van Australië in de Stille Zuidzee liggen. De tentoonstelling is tot eind september te bewonderen. GROEDE - De 27e editie van de jaar markt in Groede, de grootste in de regio, is komende vrijdag. Van 10 tot 17 uur is op de Markt en diverse straten daaromheen rom melmarkt met ongeveer honderd vijftig kramen en tweehonderd 'kleedjes'. Er is ook muziek te ho ren en theater te zien. Het Daklo- zentheater uit Breda speelt bijvoor beeld van 11 tot 16 uur en artiest Stephan Wust speelt diverse typetjes. Vanaf 16 uur speelt op ini tiatief van café-restaurant De Drie Koningen een band op de Markt. Stichting Zwerfkat haakt ook aan bij de jaarmarkt. Kunstschilder Ai- me Verhoeven uit Blankenberge maakt schilderijen in de tuin aan de Slijkstraat. ■TT'-/ Poppenmaakster Nathalie met twee levensechte baby's in de armen. In afwachting van de komst van liefhebbende 'adoptie-ouders' sieren ze de zitbank in de woonkamer. foto's Mark Neelemans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 73