nazomer Dagelijks schone luier Verse mosselen eten op de Saeftinghefeesten Geen geld voor aanpak straat in Lamswaarde Oe zee Tan dia nazomerfestival.nl tel. 0900 - 33 000 33 té 24 aug t/m 4 sept 2010 almanak dinsdag 27 juli 2010 Ti editie festival PAAL - De Watersportvereniging Saeftinghe viert zaterdag 21 en zon dag 22 augustus de jaarlijkse Saef tinghefeesten. Op het haventerrein is twee dagen vermaak voor jong en oud. Zater dag staan binnen in de loods én buiten kraampjes met allerlei koopjes, streekproducten en verse mosselen. Liefhebbers kunnen een gratis rondvaart maken. Kinderen kunnen terecht op het springkus sen. 's Avonds is er vanaf 21.00 uur feest met de band Dexter en sfeer maker Mike. Zondagmorgen is de traditionele Heilige Misviering. Ook krijgt het zaterdagprogramma een vervolg met vanaf 12 uur ook een brocante markt. Verder is er opnieuw livemuziek. Het onder aan de dijk gelegen café Tip? redactie@pzc.nl Of ze haar vakantie een weekje kon verschuiven, vroeg de Middelburgse aan haar chef. Paar dagen eerder weg, paar dagen eerder weer begin nen. Dat laatste was uiteraard geen probleem en het eerste bleek na het tellen van de koppen ook te kunnen. De bestemming is Frankrijk. „Ja, weer Frankrijk", klonk het met een diepe zucht. „Leuk land hoor", zei ze. Maar de Franse taal, hè. „Ik kan er nog geen brood bestellen!" Met een onvervalst Frans 'Ou?', vroeg een belangstellende collega haar vervolgens naar de exacte be stemming van de reis in dat mooie, maar 0 zo grote Frankrijk. Mij heb je niet, dacht de Middelburgse, en diende hem meteen van repliek. „Oe? Nou gewoon, met de camper." REBORN BABY'S ZIEN LEVENSLICHT OP DE CRIETE Vooral Belgen zijn gek op de levensechte baby's van Nathalie Kinds uit buurtschap De Griete bij Terneuzen. Maar 'kopieën' van overleden baby's maakt ze niet. Dat gaat haar te ver. door Wout Bareman Laatst haalde haar man Eric nog een grapje uit met de buurman. Hij had één van de baby's in de Maxi-Cosi gezet. Toen de buurman met enig lawaai binnenstapte om iets te vra gen, beduidde hij hem - wijzend naar de slapende baby - stil te zijn. De buurman schrok zich werkelijk rot. „Ik wist niet dat jullie een klei ne hadden", stamelde hij. Nathalie Kinds (35) uit buurtschap De Griete bij Terneuzen vertelt het met een schaterlach. Haar ba by s zijn dan ook wel héél erg le vensecht. Dat wordt trouwens tot in Amerika onderkend. Laatst heeft ze nog een zogenoemde re born baby, luisterend naar de mooie naam Beau, verkocht aan een Amerikaanse. Nou ja, ver kocht, reborn baby's worden ge adopteerd. Haar unieke hobby is overigens overgewaaid uit Amerika, waar de 'herboren baby's' een heuse hype zijn. Nathalie: „Ik maakte kennis' met de poppen via Marktplaats.nl. Vorig najaar ben ik begonnen met een eigen webwinkel, waar belang stellenden een pop en allerlei ac cessoires kunnen bestellen. Er was direct veel belangstelling voor." Levensechte poppen zijn het. Zeker op de foto's in haar album zijn ze niet te onderscheiden van echte baby's. Ze zijn vooral in trek bij de zuiderburen. Nathalie: „Ik heb bijvoorbeeld een baby ver kocht aan een vrouw die een hele baby-poppenkamer heeft inge richt. Die vrouw verschoont de poppen ook en trekt ze iedere dag nieuwe kleertjes aan. Ja, je zal maar gek op poppen zijn..." Ze kreeg de afgelopen tijd verschillende verzoeken van mensen, die hun baby kort na de geboorte hadden verlo ren. „Die wilden dat ik aan de hand van foto's een goed gelijken de pop maakte, maar dat gaat me te ver. Dat heeft toch wel iets erg engs." Een reborn baby maken, neemt gemiddeld een week of vijf in beslag. Het is minutieus werk, zeker de haarinplant. Nathalie Kinds: „Daarvoor gebruik ik mo hair, dat ik met een fijn naaldje haartje voor haartje aanbreng. Het haar kan ook gewassen en gebor steld worden. Ik werk met real ef fect-verf, waarmee ik een niet van echt te onderscheiden babyhuidje kan creëren, compleet met aderen en geboortevlekjes." Wie een baby 'adopteert' (ze kosten gemiddeld 250 euro) krijgt er kleer tjes, een magneetspeen, een knuffel en een dekentje bij. Via de webwinkel (www.nathaliesreborn- babies.nl) kunnen ook luiers en dergelijke worden bijbesteld. Na thalie: „Laatst liep mijn moeder voor de grap met een pop in de Maxi-Cosi door de Noordstraat in Terneuzen. Ze kreeg direct compli mentjes. Dat de baby zo rustig lag te slapen. Leuk hè?" In 't Zicht der Schelde speelt on der meer met schietingen op de lig gende wip op de Saeftinghefeesten in. Die zijn zaterdag en maandag om 14.30 uur. Bij In het Zicht der Schelde is verder op vrijdag vanaf 21.30 uur een Stampersparty. De feestband Frontaal treedt er zater dag vanaf 22.00 uur op. Op zondag 22 augustus om 15.00 uur staat Jurgen Willems op het podium, met in de pauze een op treden van de band Flip 5. Feest- coverband React! verhoogt de stemming verder vanaf 20.00 uur. Belangstellenden voor een gratis stand op de rommelmarkt (zater dag) en de brocante markt (zon dag) kunnen zich aanmelden via bouwadviesml@zeelandnet.nl of via telefoonnummer 06-22387531. BABY-ONDERDELEN Het hoofd, de armen en de benen van de reborn baby's worden uit Duitsland geïmporteerd. Ze worden vastgezet op een stoffen romp, waarna de baby in wording wordt bewerkt met een speciale verf, waar mee de babyhuid wordt nagebootst, compleet met geboortevlekjes. BABY-KLEDING Wordt een baby geadopteerd, dan levert Nathalie er een aantal kleer tjes, een fopspeen en een dekentje bij. Via de webwinkel kunnen ook speciale luxe Engelse kledingstuk ken worden besteld. Maar in het as sortiment zitten natuurlijk ook sok jes, mutsjes, haarbandjes enzovoort. TWEELINGEN, JONGENS, MEISJES Nathalie is gespecialiseerd in baby poppen. Ze heeft op bestelling ook eens een kleuter vervaardigd, maar dat vond ze niet zo leuk. De twee ling Nate en Nathalie waren snel ver kocht. Ook de jongens en meis jes-baby's worden al snel geadop teerd. Met levenslange garantie. door Harold de Puysseleijr LAMSWAARDE - De gemeente Hulst heeft geen geld voor de re constructie van de Frederik Hen drikstraat in Lamswaarde. Die boodschap kreeg de dorpsraad te horen tijdens overleg met wet houders Clen de Kraker en Frank Van Driessche. Aanleiding voor dat onderhoud was de brief van de dorpsraad aan de gemeente over een aantal verkeersknelpun ten in het dorp. De gemeente laat de toestand van de straten en wegen elk jaar onder zoeken. Op basis van die inventari satie en het geld dat beschikbaar is, maakt de gemeente vervolgens een plan van aanpak. De Frederik Hendrikstraat komt nog niet op die lijst voor. Wel komt de gemeente tegemoet aan de wens om 'verdwaald' vrachtverkeer te weren uit het dorp. De gemeente plaatst binnen kort borden om vrachtrijders er op te wijzen dat alleen bestem mingsverkeer toegelaten is in Lamswaarde. Verder blijft de gemeente regelma tig matrixborden in de straten zet ten om weggebruikers te wijzen op de snelheid waarmee ze door het dorp rijden. MEEST GELEZEN 1Weer gewonden bij ongeval N61 2. Hitte nekt rode pinguïns 3. Toezichthouder discobus belaagd STELLING De stelling: Aanpak drugstoerisme sti muleert illegale verkoop. Uw mening op www.pzc.nl/zeeuws-vlaanderen STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 72