Regio krijgt meest adequate heli-hulp Sluisdeur A laat zich koesteren PZC UWS-VLAANDEREN 18 en 19 A ëJVJ 17 20 en 21 BESTUURDER ZORCSAAM 'Belang van de patiënt staat altijd voorop bij inzet traumahelikopter' ^ft^ïng Schade na felle brand Lagere lasten door in keuken van woning waterschapsfusie Feest Studio Brussel Evenementenstrand Levensechte poppen van Nathalie Kinds worden verschoond Dinsdag 27 juli 2010 Team Litouwen wint wk-debatteren voor scholieren Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl door René Hoonhorst TERNEUZEN - Bij calamiteiten is een traumahelikopter of ambulan ce altijd binnen een half uur ter plaatse in Zeeuws-Vlaanderen. De drie burgemeesters maakten zich er al sterk voor dat een heli in de regio binnen dezelfde tijd aanwe zig is als in de rest van Nederland. De Terneuzense burgemeester Jan Lonink benadrukt dat de zorgvoor ziening in Zeeuws-Vlaanderen er op vooruit is gegaan, omdat er ook 's nachts een traumahelikopter lean worden ingezet. „Rotterdam heeft een snellere helikopter en kan nu ook Zeeuws-Vlaanderen bedienen. Wij verzetten ons in het verleden tegen Nijmegen als achtervang, omdat helikopters uit het oosten van het land nooit bin nen het, landelijk afgesproken, half uur ter plaatse kunnen zijn. Wij pleitten toen voor de inzet van helikopters uit Brugge en Rot terdam is daar mee akkoord ge gaan." Lonink voegt er 'om alle misverstanden weg te nemen' aan toe dat de Brugse helikopter van de Mobiele Urgentie Groepen (MUG) nog steeds wordt ingescha keld als het om minuten gaat. Joep Paulides, lid Raad van Be stuur van Zorgsaam Terneuzen, onderschrijft de woorden van de burgemeester. Hij vult aan dat 'het belang van de patiënt te allen tijde voorop staat'. Het traumacentrum Rotterdam is verantwoordelijk voor de zorg in Zeeuws-Vlaande ren. Tot voor kort werd altijd een beroep gedaan op een MUG-heli kopter, omdat 'Rotterdam' niet binnen een half uur ter plaatse kon zijn. Aanschaf van een snelle helikopter, die ook 's nachts de lucht in kan, vergrootte de actiera dius sterk. De vrees bij onder anderen raadsle den uit Sluis (Francois Babijn) en Hulst (Jos van Eek) dat de regio er qua zorgvoorziening op achteruit gaat, is onterecht, stellen zowel Lo nink als Paulides. Het traumacen trum Rotterdam is verantwoorde lijk voor de eerste behandeling van slachtoffers van ongelukken. Maar ook de Rotterdamse helikop ter brengt slachtoffers naar een zie kenhuis in België of Terneuzen als dat in het belang van de patiënt is. Dat 'Rotterdam' geen sluitende af spraken met Brugge zou hebben 'gemaakt, verbaast Paulides. Hij kon gisteren (door vakanties) niet achterhalen waar de schoen knelt, maar hoopt binnenkort eventuele misverstanden op te lossen. TERNEUZEN - Nog zo'n twee weken wachten en sluisdeur A van de Ter neuzense Westsluis kan terug in haar element. Rijkswaterstaat laat groot onder houd aan de sluisdeur uitvoeren. •Dat moet eens in de zestien jaar ge beuren. De Westsluis, de grootste van Terneuzen, telt vijf deuren. Twee aan de noordzijde, één in het midden en twee aan de zuid kant. Van de vijf krijgen er drie de ze periode een grote onder houdsbeurt. Sluisdeur C, de mid delste, is al onder handen geno men. D, de op één na zuidelijkste deur, volgt nog. Die moet in okto ber klaar zijn. Sluisroldeur A staat sinds enkele weken op het droge in het deur dok, waarin die normaal staat als schepen passeren.-Het gevaarte is een paar meter opgevijzeld. Evr hing eerst een ondraaglijke stank van slib en afstervende zeedieren. Zo'n vijftig vrachtwagens slib zijn inmiddels verwijderd. Dat moet één a twee keer per jaar gebeuren, omdat de Westerschelde veel slib aanvoert. De roldeur wordt civiel- en elektrotechnisch helemaal bin nenstebuiten gekeerd, geschilderd en geconserveerd. Zodat die er, ijs en weder dienende, weer zestien 133T tPCrpn k^n ABONNEE VOORDEEL Vandaag heeft dhr. L.C. Mol, Sint Annaland 4 Efteling entreekaarten gewonnen! Heeft u zich nog niet ingeschreven? Ga naar www.pzc.nl/abonneevoor- deel en geef u op via het formulier. SINT JANSTEEN TERNEUZEN Via deze eenmalige inschrijving maakt u tot en met 4 september dagelijks kans op 4 gratis kaarten. Forse roet- en waterschade was het gevolg van een felle brand in een woning aan de Jos Everaardstraat in Sint Jansteen. De brand deed zich voor in de nacht van zondag op maandag. De bewoners waren niet aanwezig. De brandweer rukte kort voor half drie met twee blus- voertuigen en een hoogwerker uit om het vuur te blussen. Ruim een half uur later was de brand al on der controle en kon de brandweer het sein brand meester geven. Het schadebedrag is nog onbekend. De fusie van de twee waterschap pen tot het nieuwe waterschap Scheldestromen pakt voordelig uit voor de Zeeuws-Vlaamse belasting betalers. Na de fusie in 2011, die het waterschap volgend jaar ruim zes miljoen euro oplevert, gelden voor alle Zeeuwse inwoners, huiseigena ren en grondeigenaren dezelfde be lastingtarieven. Uitgangspunt is dat de lastendruk voor tot Zeeuw se Eilanden behorende ingelanden niet stijgt. De tarieven in Zeeuws- Vlaanderen kunnen dan fors dalen. WESTKAPELLE Of dj Thomas Desoete, Sam De Bruyn of Sofïe Lemaire draait, blijkt zaterdag pas op de zomerfuif van W Westkapelle. Op het evene mentenstrand van Knokke-Heist, ter hoogte van het Willemspark, zijn de meest dansbare platen van de laatste drie decennia te horen. De populaire (jongerenzender Stu dio Brussel boekte vijftien jaar te rug succes met knalfuiven rond het thema 'was het nu '70 of '80 The ma op het Vlaamse strand is nu: 'Was het nu 80, 90 of 2000?' Onder de opgevijzelde en drooggezetfce sluisdeur A van de grote Westsluis bij Terneuzen zijn technici op ongeveer twintig meter diepte bezig met het vernieuwen van de balgen, de rubberen afdichtingen, van de onderrolwagen van de sluisdeur. foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 71