Superstips van de dag... stipreizen.nl Debat Schilderij Abe Lenstra te zien in Middelburgs Voetbal Experience brieven NMfl 2 boek online of bel 020 - 66 22 222 YOUTH FORUM Team Forse schade bij woningbrand dinsdag 27 juli 2010 MIDDELBURG - Kunstenares Jeanne Bieruma Oosting vereeuwigde in 1956 de legendarische Friese voet baller Abe Lenstra in het shirt van de Sportclub En schede waar Lenstra zijn indrukwekkende carrière besloot. Het schilderij, gemaakt in een tijd dat voet bal zelden een thema was in de beeldende kunst, is binnenkort te zien in de Voetbal Experience in Mid delburg. Het schilderij zal worden overgedragen aan het voet balmuseum in Middelburg. Abe Lenstra (1920 - 1985) was een van de grote sterren van het Neder landse voetbal in de jaren 1940 en 1950. Hij scoor de 33 keer voor Oranje. Lenstra speelde het grootste deel van zijn voetbal carrière bij Heerenveen. Buitenlandse aanbiedingen wees hij van de hand, die van de Sportclub Ensche de niet. Lenstra speelde in totaal zes seizoenen in Twente. Jeanne Bieruma Oosting (1898 - 1994), eveneens af komstig uit Friesland, was een van de grondleggers van het Henriëtte Polak Museum in Zutphen. 9 9 9 0 9 9 Brieven (max. 150 woorden) Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118434005 lezersredacteur@pzc.nl Parkeren Als er één ding is waar ik als auto bezitter een hekel aan heb (naast geflits op snelwegen) dan is het wel betaald parkeren. Zeker als er nog bij wordt gezegd dat betaald parkeren er gewoon bij hoort (krant, 24 juli). Dat gaat er bij mij niet in. In de loop der jaren heb ik wel op lossingen gevonden. Parkeren in Middelburg? Gewoon je auto bij het MCM neerzetten, daar een muntje halen en de auto staat er de hele dag. Of gebruikmaken van een (geleende) gehandicaptenkaart of parkeren en vrouwlief de bood schappen laten doen. Zelf wachten in de auto. Is het onmogelijk dan parkeer ik de auto gratis in de dichtstbijzijnde woonwijk of bij een bouwmarkt. Een stad die gra tis parkeergelegenheid aanbiedt is pas gastvrij! Hans Heijmans Torentrans 6, Middelburg Leerlingenvervoer Er is een overeenkomst tussen de drie Walcherse gemeenten om het leerlingenvervoer te bekostigen. Er is uiteraard niks tegen de bekosti ging met gemeenschapsgeld als het om speciaal onderwijs gaat. Echter als het om reformatorisch vervoer gaat dan wordt op de dorpen door deze ouders het leerlingental on dermijnd van de ene school (open baar of (niet) bijzonder (genoeg) waardoor men zelf de leefbaarheid door deze opheffing aantast. Nota bene met gemeenschapsgeld! Jaap den Hollander Deltaweg 17, Haamstede Sinds zaterdag weten we het: het tegen de afspraak in samenwerken van twee kranten is een twintig keer grotere overtreding dan het il legaal storten van gif in Afrika. Of moeten we de boetes tegen BN DeStem/PZC (20 miljoen) en Trafi- gura (1 miljoen) anders uitleggen? C. J. de Bruijne Scheldestraat 114, Vlissingen Studentenstad 2 Volgens de Dikke van Dale spelen in een studentstad 'studenten een grote rol'. Dit houdt in dat de stu dent de sfeer bepaalt en niet een di- ^airberlin 5® 'voorwaarden allerlaagste prijsgarantie zie www.stipreizen.nl. Prijzen p.p. o.b.v. 2 pers. per kamer/hut excl. Calamiteitenfond! Calamiteitenfonds/reserverlngskosten. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. door Cornelleke Blok MIDDELBURG - Litouwen won giste ren het wereldkampioenschap de batteren voor scholieren. In de fi nale versloegen de Litouwse jonge ren hun tegenstanders uit het Vere nigd Koninkrijk. De wedstrijd was'onderdeel van het Youth Forum, een jaarlijks in ternationaal debatevenement voor jongeren, dat tot 4 augustus in Zee land gehouden wordt. recteur. Ik ben na mijn diensttijd in 1986 aan de hts in Vlissingen werktuigbouwkunde gaan stude ren. Ik koos voor Vlissingen omdat de studie goed aangeschreven stond en omdat de studenten veel activiteiten organiseerden. Tijdens mijn werk in binnen- en buiten land kom ik oud-studenten tegen van de HZ en die zijnr nog steeds enthousiast over de studie en loca tie. Dit zijn stuk voor stuk goede ambassadeurs voor Vlissingen. Daarom is het stuitend dat een be stuurder zich zeer negatief uitlaat en zelfs een gestuurd onderzoek laat verrichten om zijn gelijk te ha len. De heer De Buck zoekt blijk baar excuses voor zijn eigen dis functioneren. Met dit soort be stuurders heb je geen concurreren de hogescholen meer nodig om van studenten af te komen. R. Kesteloo Schubertlaan 7, Vlissingen Scholier Joe Svodoba uit het Verenigd SINT JANSTEEN - Forse roet- en wa terschade was het gevolg van een felle brand in een woning aan de los Everaardstraat in Sint lansteen. De brand deed zich voor in de nacht van zondag op maandag. De bewoners waren niet aanwezig. De brandweer rukte kort voor half drie met twee blusvoertuigen en een hoogwerker uit om het vuur te blussen. Ruim een half uur later was de brand al onder controle en kon de brandweer het sein brand meester geven. Het schadebedrag is nog on bekend.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 64