Mensen ontzien bij korting op WMO lEta r £J\J 17 PZC 18 en 19 20 en 21 MAATSCHAPPELIJKE ONDERSTEUNING Veel Goese raadsfracties willen rijksbezuiniging niet (helemaal) doorberekenen Propeller na 65 jaar uit de grond gehaald Geldboete voor dodelijk ongeluk almanak Oe Marianne Velthuis ruilt Thoolse pluche voor armoe in Afrika Dinsdag 27 juli 2010 Team Litouwen wint wk-debatteren voor scholieren Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl door Framk Balkenende GOES - De zes ton die de rijksover heid kort op het Goese budget voor de Wet Maatschappelijke On dersteuning (WMO) mag er niet toe leiden dat mensen minder zorg krijgen. Zo luiden reacties van woordvoer ders van de meeste Goese raads fracties. Ook de voorzitter Wim van Eijck van de Goese Raad voor Maatschappelijke Ontwikkeling (RMO), die de uitvoering van het WMO-beleid controleert, vindt dat kwetsbare groepen niet de du pe mogen worden van de rijksbe zuiniging. Wat hem betreft wordt er niet gesneden in de huishoude lijke hulp. Zes ton is bijna eenvijfde van het Goese WMO-budget. Wethouder Loes Meeuwisse (WD, financiën) liet eerder weten dat de gemeente die rijkskorting (deels) zal moeten doorberekenen naar het WMO-budget. Ze voorziet 'pijnlij ke bezuinigingen'. Van Eek is be nieuwd waar het college van B 8c W dit najaar mee komt. Bezuini gen op de WMO is voor hem geen taboe, als 'je maar mensen de zorg blijft geven die ze nodig hebben'. „Je moet alleen kijken binnen wel ke prestatievelden je wilt bespa ren, als je mensen de zorg blijft ge ven." Binnen de WMO hebben gemeen ten negen taken: huishoudelijke hulp, opvoedingsondersteuning, ondersteunen van mantelzorgers en vrijwilligers, mensen met psy chische problemen bewegen om aan de maatschappij deel te ne men, maatschappelijke opvang (bijvoorbeeld voor vrouwen), be vorderen van openbare geestelijke gezondheidszorg, verslavingspre ventie en zorgen voor sociale sa menhang in wijken en dorpen. SP-fractievoorzitter Floor van La moen (en ook D66 zit wel op de lijn) vindt dat de WMO zoveel mo gelijk moet worden ontzien. „Kwetsbare groepen zijn de laatste jaren al financieel behoorlijk zwaar getroffen. Eigen risico om hoog, afschaffing van de aftrek van bijzondere ziektekosten, enzo voort. Ik zoek liever de bezuinigin gen in de harde sector." Ook PvdA-raadslid Marian van Heugten vindt dat 'mensen voor stenen gaan'. WD-kopman Dick van der Velde wil de WMO-bezui- niging bezien in het licht van het totale pakket aan bezuinigingen (structureel 8 miljoen euro) waar mee het college dit najaar komt. NIEUWDORP - Tijdens de sanering van het ter rein van transportbedrijf Boot en Buteijn in Nieuwdorp is gisteren de propeller van een Lancaster-vliegtuig gevonden. Hij komt ver moedelijk van het toestel dat daar op 20 maart 1945 neerstortte. Het bedrijf Wema- tech, dat de sanering uitvoert, wil de propel ler aanbieden aan het bevrijdingsmuseum iri Nieuwdorp van vader en zoon Kees en Stef Traas. Beide zijn nu op vakantie, maar Lau Traas, de vader van Kees, laat weten zeer ver guld te zijn met de vondst. „Die propeller wil len we zeker hebben. Ik probeer Kees te berei ken om hem het goede nieuws te vertellen, maar dat is helaas nog niet gelukt. Hij zal het zeker een aanwinst vinden." foto Willem Mieras ABONNEE VOORDEEL Vandaag heeft dhr. L.C. Mol, Sint Annaland 4 Efteling entreekaarten gewonnen! Heeft u zich nog niet ingeschreven? Ga naarwww.pzc.nl/abonneevoor- deel en geef u op via het formulier. Via deze eenmalige inschrijving maakt u tot en met 4 september dagelijks kans op 4 gratis kaarten. MIDDELBURG - Een 25-jarige vrouw uit Kortgene is veroordeeld tot een boete van 700 euro, omdat ze in fe bruari een fietsster doodreed op de Kortgeenseweg bij haar woon plaats. Ze kreeg ook een voorwaar delijke rijontzegging van drie maanden. De vrouw, die in haar auto reed, zag het slachtoffer pas op het laatste moment opdoemen in het donker en kon haar niet meer ontwijken. Er was een werk straf en een onvoorwaardelijke rij ontzegging geëist. Tip? redactie@pzc.nl Of ze haar vakantie een weekje kon verschuiven, vroeg de Middelburgse aan haar chef. Paar dagen eerder weg, paar dagen eerder weer begin nen. Dat laatste was uiteraard geen probleem en het eerste bleek na het tellen van de koppen ook te kunnen. De bestemming deze zomer is Frank rijk. „Ja, weer Frankrijk", klonk het met een diepe zucht. „Leuk vakantie land hoor", zei ze. Maar de Franse taal, hè. Erg lastig. Ik kan er nog geen brood bestellen!" In gedachten zag ze zichzelf al weer met handen en voeten bij 'le boulan- ger' bezig om duidelijk te maken wat ze wilde hebben. Met een onvervalst Frans 'Oü?\ vroeg een belangstellende collega haar vervolgens naar de exacte be stemming van de reis in dat mooie, maar 0 zo grote Frankrijk. Mij heb je niet, dacht de Middelburg se, en diende hem meteen van re pliek. „Oe? Nou gewoon, met de cam per."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 61