Verwarde mensen en eenlingen vormen risico 221 and Tot 20% combinatiekorting Al Wilt u een betere nachtrust? Altijd en overal mobiel Moeite met traplopen? Steun nodig bij het lopen? dinsdag 27 juli 2010 www.moienaarwelzijn.nl Bij aanschaf van meerdere producten ontvangt u een forse korting! Kiest u voor het gemak van hulp middelen in en om huis? Wilt u gemakkelijk de trap op kunnen, moeiteloos op pad gaan én comfortabel liggen? Dan geeft Molenaar u een extra reden om deze handige hulpmiddelen tegelijk aan te schaffen. De combinatiekorting. Op het ie artikel io%, op het 2e artikel 15% en op het 3e artikel 20%. Tel uit uw winst! Bel 0341-27 40 40 voor een gratis brochure of een vrijblijvend Molenaar Thuisadvies. De Montreal is een verrassend compleet comfortbed met een ideale hoogte om in- en uit te stappen. Ook verkrijgbaar als 2-persoonsbed. van 1095,- De Capri is de kleinste opvouwbare scoot- mobiel ter wereld. Betaalbaar, wendbaar en veilig. Past in iedere kofferbak. Ook voor binnen. Van 599,- kwaliteit sinds 1999 j Ij,- >J!l Met de Picasso blijft u gewoon boven slapen! Laat u zonder moeite naar boven en beneden- brengen! Eenvoudige bedieningen zeer veilig. Vanaf Met de Ergo is het prettig wandelen. Deze rollator heeft vier royale wielen die extra steun bieden én wendbaar zijn. Geheel inklapbaar. Van 219,- BEVEILIGING VAN NATIONALE FEESTDAGEN Commissaris Jan Dalebout is benoemd tot deelproject leider voor het maken van een format voor de beveili ging van nationale feestda gen. Samen met andere korpsen en diensten kijkt hij hoe tijdens zulke feestda gen de beveiliging het best kan worden geregeld. Daar bij wordt ook gebruikge maakt van de kennis die hij opdeed tijdens Koninginne dag 2010 in Zeeland. door Emile Calon Tijdens Koninginnedag 2010 dook in Zeeland iemand op die een risi co vormde voor de ko ninklijke familie. Vol gens commissaris Jan Dalebout van de Zeeuwse politie is er direct voor gezorgd dat die persoon 'on der controle werd gehouden'. Dale bout wil geen nadere details geven maar hij verzekert dat er niet is ge arresteerd. „Want hij of zij had niets gedaan", zegt de politieman die verantwoordelijk was voor het goede verloop van Koninginnedag 2010 in Zeeland. Uit een recente brief van demissio nair minister van Justitie Ernst Hirsch Ballin aan de Tweede Ka mer blijkt dat die persoon, na her kenning door de politie, is aange sproken. Hoogstwaarschijnlijk is die persoon vervolgens gevolgd door enkele speciaal opgeleide agenten die opdracht hadden in te grijpen als die man of vrouw iets verdachts zou doen. Die persoon behoort tot een groep je van enkele tientallen Nederlan ders die in het verleden bedreigin gen hebben geuit aan het adres van het Koninklijk Huis. In de aan loop naar Koninginnedag in We- meidinge en Middelburg hebben gedragsdeskundigen van de politie Bepaald of deze mensen, die door heel Nederland wonen, het veilig en ongestoorde verloop van die dag in gevaar konden brengen. Da lebout spreekt niet alleen over ver dachten, maar ook over patiënten. Het gaat namelijk om mensen met een sociaal-maatschappelijk of psy chiatrisch probleem. Hun stoornis hoeft zich niet te uiten in de wens tot het toebrengen van geweld. Het kan ook gaan om mensen die bijvoorbeeld zo verliefd zijn op een lid van het Koninklijk Huis dat ze hem of haar te dicht willen benaderen. Dalebout: „De symboli sche waarde van het koningshuis roept bij sommigen bijzondere krachten op." Uit onderzoeken door de gedrags deskundigen bleek dat een tiental van die mensen tijdens Koningin nedag wel eens wat zou kunnen doen. Om dat te voorkomen heb ben ze extra medische zorg gekre gen of werd hen gevraagd zich die dag te melden bij hun psychiater of reclasseringsambtenaar. Op de ochtend van de 30e april is ook gekeken of die mensen thuis waren of zich hadden gemeld bij een hulpverlener, in een aantal ge vallen kon de politie niet achterha len waar ze waren. Op verschillen de manieren is vervolgens gepro beerd te voorkomen dat die men sen te dicht bij de koninklijke fami lie zouden komen. Wederom wil Dalebout geen details geven maar aangenomen mag worden dat de speciaal getrainde spotters van de politie de signalementen van die 'vermisten' bij hun briefing ontvin gen. Ook de agenten die de beel den van de beveiligingscamera's in de gaten hielden, waren geïnstru eerd. Vervolgens werd een van die 'vermisten' gesignaleerd en 'onder controle gebracht'. Daderschap en slachtofferschap Soms zitten die twee heel dicht bij elkaar, aldus commissaris Jan Dale bout van de Zeeuwse politie. Hij doelt op mensen die psychische problemen hebben en daardoor 'dingen doen' of 'dingen kunnen doen'. Uit een serie onderzoeken in op dracht van de Nationaal Coördina tor Terrorismebestrijding (NCTb) blijkt dat een gefrustreerde eenling gezien wordt als een zeer serieus te nemen iemand die over kan gaan tot actie tegen bekende per sonen. Strafrechtelijk optreden is volgens demissionair minister van Justitie Ernst Hirst Ballin niet altijd de bes te wijze om de dreiging van dat soort mensen weg te nemen. In een brief aan de Tweede Kamer schrijft hij dat veel bedreigingen worden geuit door volwassen' man nen die lijden aan een psychische ziekte of gebukt gaan onder so ciaal-maatschappelijke problemen. „Het verlenen van zorg aan hen zou het risico op herhaling of esca latie kunnen verkleinen." Hij meldt ook dat bij de voorberei ding van de viering van Koninginne dag 2010 het besef aanwezig was dat er extra gelet moest worden op het risico dat uitgaat van solisti sche d reigers. Erik Akerboom, NCTb, stelt in een onderliggend rapport bij die brief dat de onbekende eenling het ge- vaarlijkstjs. Maar ook grote zorg gaat volgens hem uit naar bedrei gers die 'verward' zijn. Om die re den wil minister Hirsch Ballin dat er een proef wordt gestart waarbij politie en justitie samenwerken met zorgverleners om psychiatri sche problemen bij bedreigers te behandelen. In Zweden en Enge land is daar al succes mee geboekt. Adres Plaats Telefoon I E-mail Zonder postzegel opsturen naar: Molenaar Welzijnsproducten, Antw. nr. 506,8070 VB Nunspeet Molenaar komt vrijblijvend naar u toe met de demonstratiebus. In uw eigen omgeving kunt u kennismaken met onze producten. En waarom zou u de scootmobiel of de rollator niet meteen uitproberen bij u in de straat? Bel 0341 - 27 4 0 40. QJ Mevr Q Bedden Scootmobielen Rollatoren Trapliften

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 56