Sluiting vijf scholen voor 2025 dreigt f- SCHOUWEN-DUIVELAND 18 en 19 20 en 21 KRIMP Gemeente om tafel met eilandelijke schoolbesturen Propeller na 65 jaar uit de grond gehaald 115*31 Geldboete voor doodrijden fietsster almanak Oe gÉt I Dinsdag 27 juli 2010 Hoogaars Vrouw Adriana terug op werf in Arnemuiden 17 Team Litouwen wint wk-debatteren voor scholieren Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl door Esme Soesman ZIERIKZEE - Bij ongewijzigd beleid zullen op Schouwen-Duiveland in de periode tot 2025 vijf scholen de deur moeten sluiten. Dat voorspelt althans advies- en in genieursbureau DHV in de krimp- barometer. De gemeente Schou wen-Duiveland gaat in het najaar gesprekken aan met de verschillen de schoolbesturen. Van paniek is echter geen sprake, geeft onder wijswethouder Wim Stouten aan. „Maar we moeten onze ogen er ook niet voor sluiten." De gesprek ken met de verschillende schoolbe sturen zullen oriënterend van aard zijn. „Geen gesprekken met het mes op tafel, zo is het absoluut niet", benadrukt Stouten. Vorige week tijdens de raadsverga dering spraken onder meer de SGP en Christenunie hun zorg uit over de in de barometer opgeno men cijfers. Ga het gesprek aan met Radar, Obase, met de reforma torische schoolbesturen en Prisma - opperde bijvoorbeeld Cees van den Berge van de SGP. „Moeten er knopen doorgehakt, dan moet dat. Maar wel pas nadat de visie van de scholen is gehoord." Dat is precies de insteek van burge meester en wethouders, geeft de wethouder aan. „Het gaat om de vraag wat we kunnen doen om zo veel mogelijk scholen in stand te houden. En we gaan er van uit dat schoolbesturen daar zelf ook idee ën over hebben." Stouten is daar naast zo pessimistisch nog niet. „Van 1 januari 2010 tot 1 april 2010 hebben we er meer dan 300 inwo ners bijgekregen. Dat is een stijgen de lijn, dat is positief Al heeft ie dereen het steeds over krimp." Hoewel je mensen 'niet aan. hun haren hier naar toe kunt slepen', kan de verhuizing van tien gezin nen naar Schouwen-Duiveland bij wijze van spreken wel het verschil maken. „Het zijn en blijven aanna mes." Tijdens dezelfde vergadering maakte de politiek duidelijk vol doende kansen te zien. „Wij zijn nog altijd de achtertuin van de re gio Rijnmond en Antwerpen", wees Dick Meulblok (WD) op de potenties. Wel drong hij aan op het nadrukkelijker in de markt zet ten van Schouwen-Duiveland. De krimpbarometer van DHV is een instrument waarmee de.orga nisatie overheden ondersteunt bij het uitstippelen van beleid. Ande re voorspellingen zijn dat de regio in 2025 twee voetbalvelden en een tennisbaan minder nodig heeft. NIEUWDORP - Tijdens de sanering van het ter rein van transportbedrijf Boot en Buteijn in Nieuwdorp is gisteren de propeller van een Lancaster-vliegtuig gevonden. Hij komt ver moedelijk van het toestel dat daar op 20 maart 1945 neerstortte. Het bedrijf Wema- tech, dat de sanering uitvoert, wil de propel ler aanbieden aan het bevrijdingsmuseum in Nieuwdorp van vader en zoon Kees en Stef Traas. Beide zijn nu op vakantie, maar Lau Traas, de vader van Kees, laat weten zeer ver guld te zijn met de vondst. „Die propeller wil len we zeker hebben. Ik probeer Kees te berei ken om hem het goede nieuws te vertellen, maar dat is helaas nog niet gelukt. Hij zal het zeker een aanwinst vinden." foto Willem Mieras r Vandaag heeft ABONNEE VOORDEEL 4 Efteling entreekaarten gewonnen! Heeft u zich nog niet ingeschreven? Ga naarwww.pzc.nl/abonneevoor- deel en geef u op via het formulier. Via deze eenmalige inschrijving maakt u tot en met 4 september dagelijks kans op 4 gratis kaarten. MIDDELBURG Een 25-jarige vrouw uit Kortgene is veroordeeld tot een boete van 700 euro, omdat ze in februari een fiets ster doodreed op de Kortgeense- weg bij haar woonplaats. Ze kreeg ook een voorwaardelijke rijontzeg ging van drie maanden. De vrouw, die in haar auto reed, zag het slacht offer pas op het laatste moment op doemen in het donker en kon haar niet meer ontwijken. Er was een werkstraf en een onvoorwaardelij ke rijontzegging geëist. S 9 9 Of ze haar vakantie een weekje kon verschuiven, vroeg de Middelburgse aan haar chef. Paar dagen eerder weg, paar dagen eerder weer begin nen. Dat laatste was uiteraard geen probleem en het eerste bleek na het tellen van de koppen ook te kunnen. De bestemming deze zomer is Frank rijk. „Ja, weer Frankrijk", klonk het met een diepe zucht. „Leuk land hoor", zei ze. Maar de Franse taal, hè. „Ik kan er nog geen brood bestel- Tip? redactie@pzc.nl len!" In gedachten zag ze zichzelf al weer met handen en voeten bij 'le boulanger' bezig om duidelijk te ma ken wat ze wilde hebben. Met een onvervalst Frans 'Oü?', vroeg een belangstellende collega haar vervolgens naar de exacte be stemming van de reis in dat mooie, maar 0 zo grote Frankrijk. Mij heb je niet, dacht de Middelburgse, en diende hem meteen van repliek. „Oe? Nou gewoon, met de camper."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 51