Serooskerke Kwel doet z'n naam eer aan Geopend voor publiek in hun tuin nabij Serooskerke op Schouwen-Duiveland. Hier en daar zijn kleine kunstwerkjes te vinden in De Praettuin. foto's Lex de Meester Dat de vijver in De Praettuin ongeveer een meter onder het maaiveld ligt, heeft een bijzondere reden. Hester Praet: „Wij wonen hier nu dertien jaar. Toen we na twee jaar klaar waren met de verbouwing van het huis, zijn we aan de tuin begon nen. Die bestond toen nog uit grasweiden en bosplantsoenen. Peter wil de graag een grote natuurlijke vijver, lijkend op een drinkput zoals je die hier in de buurt kunt zien. Van te voren hebben we een boring laten uit voeren. De resultaten wezen uit dat er geen zoute kwel zou zitten." De werkelijkheid bleek anders te zijn. „De vijver werd al snel brak, in dat wa ter wil niks groeien. Bovendien stinkt het enorm als het warm weer is." Reden om de vijver vier jaar later weer te dempen. Omdat Hester en Peter de heuvels, aangelegd met aarde uit de vijver, graag wilden behou den is de vijver slechts deels gedempt. In het diepste punt ligt nu een fo lievijver, die niet aangetast kan worden door zout water. De meerpaal komt uit de haven van Zierikzee, waar de mosselkotter van de familie ligt. Sinds 2007 is De Praettuin ook beperkt open voor publiek. Hester Praet: „Ik vind het leuk om andere mensen te laten genieten van de tuin. Daarnaast houdt het mij scherp; voordat er publiek komt, wil ik dat de tuin er zo mooi mogelijk uitziet." Dit jaar is de tuin twee weekends open geweest voor publiek. Met meer dan honderd bezoekers, is de belangstelling groot te noemen. Voor een bijdrage van 3,50 euro krijgen bezoekers een routebeschrijving mee en kunnen ze na afloop een kopje koffie of thee drinken. 'Onderweg' zijn di verse zitje gecreëerd om even uit te rusten of van het uitzicht te genieten. De route eindigt bij de verkoophoek. Voor een klein bedrag zijn is daar een selectie van de in totaal 900 verschillende soorten vaste planten en struiken die in de tuin voorkomen te koop. Het zijn zaailingen en spe ciaal gemaakte stekken. Buiten de open dagen is de tuin alleen te bezoeken op afspraak voor groe pen van tien personen of meer. Meer informatie op www.depraettuin.nl Overal in de tuin zijn stapelmuurtjes te vinden. Hier is er zelfs een 'donjon' van gemaakt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 45