PZC blik £®I®J i Zee- en dijkdag in en rond Westkapelle www.pzc.nl/webwinkel PC-spellen voor iedereen dinsdag 27 juli 2010 trek 12.00 uur. Ontdek de geheimen van het Gre- velingenmeer met de MPS Denick. Wij nemen u mee op een ruime vaartocht van plusminus 2 uur. Informatie en reserveren via 06-53206436. Sint Annaland Dagtocht Zierikzee met Frisia, van uit Sint Annaland naar Zierikzee v.v. We vertrekken vanuit de haven van Sint Annaland, en varen door de Krabbenkreek het Nationaal Park de Oosterschelde op. Onderweg vertelt de ka pitein u over de bezienswaardigheden op dit Natio naal Park. Vertrek Bronsgeestweg 16, vanaf 09.00 Sluis Rondleiding in Sluis met bezoek aan enige Belfort van Nederland. Naast mooie plekjes en de beziens waardigheden maak je kennis met Napoleon, 'De Dikke van Dale', de klokkenist Jantje van Sluis en natuurlijk Prins Maurits. Na het bezoek aan het Bel fort volgt een korte wandeling over de oude ves tingwerken van Sluis. Deze wandeling duurt circa twee uur. Kaarten a €4,00 per persoon (inclusief entree Belfort) zijn verkrijgbaar bij alle VW's in Zee land. VW Kantoor Sluis, Sint-Annastraat 15, van 10.30 tot 12.30 uur. Avondmarkten Sluis. De winkels zijn geopend tot 22.00 uur. Vanaf 17:00 uur markt, volop entertain ment, terrasjés en live muziek. Veere Staatscircus Moskou, Bastion in Veere. Historische markt. Streekproducten, schapen sche ren, paarden beslaan, wol spinnen, Walcherse kle derdracht en tevens rommel- en curiosamarkt in de Oudestraat 9. Vandaag schapen scheren. Markt, vanaf 10:00 tot 17:00 Anna van Borsele-wandeling. Anna van Borsele, vrouwe van Veere (in Middel eeuwse kleding), neemt je mee voor een wandeling door het schilderachtige middeleeuwse stadje met haar gigantische kerk, haar ommuurde tuinen en haar haven. Onderweg breng je een bezoek aan het stadhuis op de Markt en aan een museum over de Schotse wolhandel, die is ondergebracht in twee koopmanshuizen aan de Kaai. Deelname kost €8,00 per persoon voor volwasse nen en €4,00 per persoon voor kinderen t/m 12 jaar. Kaarten zijn verkrijgbaar bij alle WV's in Zee land. Vertrek Oudestraat 28, de wandeling duurt van 13.30 tot 15.00 uur. Vrouwenpolder Excursies te Oranjezon. Oranjezon is een prachtig geva rieerd duingebied, met loofbos, naaldbos, struwelen en duinen. De kanalen herinneren aan de vroegere functie van waterwinning. Er is kans op een ontmoeting met reeën of damherten. De excur sie door natuurgebied Oranjezon start aan het eind van de doodlopende weg die aan de Kon. Emma- weg ligt. Honden zijn niet toegestaan. Deelname voor volwassenen is 2,00 euro en voor kinderen t/m 16 jaar 1,00 euro. Vertrek om 19.00 uur. Westenschouwen Klutenroute op skelters. Tocht die op een éénge- zinsskelter en /of éénpersoonsskelters gemaakt kan worden naar een plek waar kluten te zien zijn. Start vanaf 11.00 uur bij Natuurinformatiepunt en Tram polinecentrum "Westerschouwen", op het grote parkeerterrein bij de Rotonde. Staatsbosbeheer avondexcursie Boswachterij Excur- sieschuur, Kraaijensteinweg 140, aanvang 19.00 uur. Rondleiding door de boswachterij. Een deskun dige gids van Staatsbosbeheer geeft uitleg over de historie en het beheer van dit duinbos en de plan ten en dieren die er leven. Prijs 2.00 per persoon en 1.00 kind t/m 12 jaar. Reserveren via VW Schou- wen-Duiveland, kantoor Burgh-Haamstede, 0900-2020233. Duur van de wandeling is 2 uur. Wissemkerke Bezoek wijngaard de Druivengaerde. De wijngaard is open van 13.00 tot 17.00 uur. Dorpsdijk 2a. Yerseke Natuurvaartocht Nationaalpark Oosterschelde met M.p.s. Adriana. Prinses Beatrixhaven, vanaf 10 uur. Zierikzee Zierikzeese dagen, toeristische markt, Centrum, van 10.00 tot 16.00 uur. Stadswandeling Zierikzee met beklimming van de Dikke Toren. Kaarten a €6,50 zijn verkrijgbaar bij alle VW's in Zeeland. Vertrek bij VW Zierikzee, Nieuwe Haven 7, de wandeling duurt van 11.00 tot 13.00 uur. Bezichtiging Molen 'De Haas, Bolwerk, 12.00 tot 17.00 uur. Rondvaart Zeelandbrug, boot 'Frisia', haven 't Luit je, Zierikzee, van 13.00 tot 15.00 uur. De Zeeland- brug is de langste brug van Nederland. Deze brug is kaarsrecht, de pijlers zijn 3-hoekig. Dit geeft bij het onderdoorvaren een mooi tunneleffect. Tevens is er kans dat we op deze tocht bruinvissen en zee honden te zien krijgen. Prijs 10.50 euro, kinderen 4 t/m 12 jaar 6.50 euro per persoon. Kaartverkoop tegenover de boot, VW Schou- wen-Duiveland (Nieuw Haven 7), telefonisch via 0900-2020233 en aan boord. Wilt u een evenement toevoegen aan de agenda van de VW Zeeland, ga dan naar www.promotiezeelanddel- ta.nl/nl/evenement-toevoegen of www.wvzeelandinfo.nl en dan naar evenement toevoegen. WOENSDAG 28 JULI Westenschouwen Stilte-fietstocht. Ben je bang voor de stilte, of wil je genieten van de stilte? Op een (voormalig)eiland met in het hoog seizoen meer dan 100.000 toeristen is een ontdek- kingsstiltefietstocht uitgezet om plekjes te beleven waar het nog echt stil is. Beleef het mee vanaf 11.00 uurde gehele dag door. Vertrek op het gro te P-terrein bij de rotonde te Westenschouwen. Yerseke Rondleiding Yerseke en historische oesterputten start VW. In de zomermaanden organiseert de VW Yerseke wandelingen door het dorp en over de oesterputten. Deze wandelingen zijn speciaal voor de toeristen die Zeeland bezoeken maar ook de bewoners uit de streek kunnen hier nog veel van leren. Een gids neemt u mee langs de oester putten en over de haven van Yerseke. Aan het eind van de rondleiding weet ook u het verschil tussen een Zeeuwse platte en een Japanse creuse. Voor de kinderen is er een speciale foto quiz. De rondleiding eindigt om 14.30 uur op de haven waarna er de mogelijkheid is om met korting mee te gaan met de rondvaartboot. Kerkplein 1, vanaf 13.00 uur. Zoutefiamde Zomervond Tennistoernooi Zoutelande. Gezellig- heidstoernooi ook open voor badgasten. Opgeven tot uiterlijk de dinsdagavond voorafgaand aan het toernooi voor 17.00 uur via e-mail (tv.de.golfbreker@hetnet.nl) of telefoon 06-50122905 (Hans Bergers). Kosten 10,- euro per avond, dit is inclusief een maaltijd koffie of thee bij ontvangst. Westkapelseweg 28, vanaf 17.00 uur. Zomeravond tennistoernooi in Zoutelande. archieffoto Ruben Oreel WESTKAPELLE - In een gevarieerd program ma laat Westkapelle morgen zien dat zij onlosmakelijk is verbonden met de zee dijk. Er is een kennismaking met de na tuur en het dorp mogelijk door wandelin gen met een gids of een fietstocht met puz zelopdrachten. Ook zijn er zomerse zeespe- len onderaan de dijk, lessen van een strandjutter en workshops streetdance en streetsurfen voor mensen die zich lichame lijk willen inspannen. Houd rekening met deelnamekosten bij enkele activiteiten (maximaal vijf euro). Programmatijden op de website (evenementen). www.polderhuiswestkapelle.nl categorie DVD's en games 6 dvd-box Urenlang spelplezier met zes populaire spellen voor de pc waarbij u op zoek gaat naar verloren relikwieën, de ultieme schat wint of een nieuwe beschaving opbouwt. Ook de ultieme puzzelverzameling ontbreekt niet. De spellen zijn in het Nederlands en Engels, gemakkelijk speelbaar zonder handleiding en ze zijn zeer verslavend. Adviesprijs 39,95 Lezersprijs 19,95* exclusief €2,95 verzendkosten

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 41