Geen Baywatch-taferelen voor Rick O 4l Zomergasten dinsdag 27 juli 2010 Biervliet Rondleiding op Kaasboerderij De Vos. Elke dinsdag om 13.30 uur en donderdag om 11.00 uur, in juli en augustus ook nog op donder dag om 13.30 uur. Prijs: 3,00 euro per persoon. Kin deren tot 6 jaar 1,00 euro. Helenaweg 4. Dorpswandeling/ rondleiding door Biervliet. De wandeling begint bij de maquette van Biervliet. We bezoeken de beide kerken, de molen, zeesluis en het standbeeld van Willem Beukelszoon, de uit vinder van het haringkaken. Verder is er veel aan dacht voor de gebrandschilderde ramen van Corne lls van Berlaer, die deze zomer 350 jaar oud zijn. Gratis deelname. Kerkstraat 4, 14 uur. Breskens Avontuurlijke tochten naar de Zandplaten in de Westerschelde. Na een korte rondvaart, waarin we bijna altijd een kolonie zeehondjes zien, leggen we het schip tegen de zandplaat en kunt U via een spe ciaal ontwikkelde loopbrug van boord af. De vaar tocht duurt ongeveer 3,5 a 4 uur. Op de zandplaat gaan we op zoek naar schelpen, haaientanden en fossielen. Minimale leeftijd 6 jaar. Honden niet toe gestaan. Vertrek vanaf het ponton aan de West-/Handelshaven in Breskens, Haven Westzijde. Let op: de vertrektijd is afhankelijk van het tij, dus elke dag anders! Entree: 20,00 euro p.p. Aanmel den telefonisch via 06-53225401. Voor meer infor matie: www.defestijn.nl info@defestijn.nl. Brouwershaven Concert in de Grote of Sint Nico- laaskerk, Kerkplein 3, aanvang 20.00 uur. Roofvogeldemonstratie, Landal Port Greve, Heernisweg 1, van 20.00 tot 21.00 uur. Burghsluis Natuurvaartocht op Nationaal Park Oosterschelde, om 10.00 uur, rondvaart m.p.s. Onrust vanuit de haven, Burghsluis. Prijs 13.95 euro, kinderen 4 t/m 12 jaar 9.50 euro. Kaarten bij VW Schouwen-Duive- land, 0900-2020233 en aan boord. Cadzand Powerkite Experience bij Moio Adventure Leer de basis van Powerkiten. Elke dinsdag en don derdag in juli en augustus verzamelen om 10.00 uur bij Strandpaviljoen de Zeemeeuw. Voor 1 uur powerkiten: 25 euro p.p. Informatie en aanmelden: info@moio.nl, Noorddijk 3, van 10 tot 12 uur. Domburg Zeeuwse week in Domburg. Vandaag kun je je bij 't Groentje naar hartelust laten sminken, ook is er een typisch Zeeuws spelpakket voor de kinderen, van 16.00 tot 20.00 uur. Goes Toeristenconcert Jongenskoor, Maria Magdalena Kerk. Singelstraat 7, van 11.00 tot 12.00 uur. Groede Muziekconcert van Muziekvereniging Breskens/- Groede in de kiosk op de Markt, om 19.30 uur. Meliskerke Sjezenrijden. Torenstraat, 17.00 tot 20.30 uur. Middeüburg Rondleiding Abdijcomplex Middelburg. De rondleiding start in de hal van het Zeeuws Mu seum (gevestigd in het Abdijcomplex). Kaarten zijn verkrijgbaar bij alle Zeeuwse VW's en het Zeeuws Museum. Van 11.00 tot 12.30 uur. Speurtocht op kaasboerderij Schellach. Speur/- puzzeltocht alles over het bedrijf, het kaasmaken, de koeien en de kalfjes te weten te komen. Aan het eind is er voor alle kinderen een echt puzzeldi ploma. Prooyenseweg 26, 19.00 tot 21.00 uur. Nieuwvlief Excursie vleermuizen en andere nachtdieren bekijken. U kunt met Staatsbosbeheer vleermuizen en andere nachtdieren bekijken in de Knokkert/het bos van Eras mus. De twee uur durende excursie begint om 21.30 uur aan de parkeerplaats aan de Knokkert- weg. Laarzen of stevig schoeisel worden aangera den. Kosten: volwassenen 2,00 euro en kinderen tot 12 jaar 1,00 euro. Oostkapeile Roofvogelshow bij Terra Maris Leden van Valkerij Equipage Jacoba van Beieren ver tellen over de kweek, verzorging, africhting van de vogels en de opleiding tot valkenier. Ze verzorgen ook vliegdemonstraties met hun vogels, die zich 'een loer laten draaien'. Kosten: entreeprijs mu seum. Duinvlietweg 6,16.30 tot 20.00 uur. Retranchement Jaarlijkse rommelmarkt op het voetbalveld aan de Noordstraat, 09.00 tot 16.00 uur. Rondleiding op melkveehouderij De Blauwe Hoeve. Entree: 4,- euro p.p., kinderen 2 t/m 4 jaar 2,- euro. Braamdijk 21, vanaf 11.00 uur. Ritthem Excursie Fort Rammekens. U kunt onder leiding van een gids het oudste zeefort van West-Europa, Fort Rammekens, bezoeken. Naast een bezoek aan het fort zelf, wandelt u door het rondom gelegen natuurgebied met zijn kreken en bossen. De excur sie begint om 14.00 uur bij het fort aan de Ramme- kensweg te Ritthem. Schareindiijke Rondvaart Rederij Denick, vanuit Port Zélande. Ver- De complete agenda is ook te vinden op de website van de WV: www.vwzeeland.nl Wijngaard Druivengaerde, Wissenkerke. archieffoto Dirk-Jan Gjeltema 'Lees eerdere afleveringen van Zomergasten op www.pzc.nl/zomer' PASPOORT Naam: Rick Storeken (23). Woonplaats: Enschede. Gezien in: Zoutelande. door Kris Derks Rick Storeken m deze zomer een strandwachter te zijn moet je een goede condi tie hebben. Klinkt logisch, toch? Terwijl je torenhoge woeste golven de baas bent red jij, gewapend met een goed stel buikspieren en ijzersterke borstcrawl, een kind van een verdrinkingsdood. Als held word je onthaald op het strand en de mooiste vrouwen in bikini hangen om je nek. De lokale media zijn meteen ter plaat se voor een heldenfoto op de voorpagina. Deze Baywatch-scène was helaas niet voor strandwachter Rick Storeken geschreven. Als de krant toevallig ter plaatse is, raapt hij afval van het strand in Zoutelande om het vervolgens in een vuilniszak te wer pen. Zelfs de wc van de strandwachtpost moet hij zelf schoonmaken samen met de rest van het team. „Wij doen hier inder daad veel verschillend werk", zegt Rick la chend. ,,'s Ochtends voor tienen maken we het strand schoon en 's middags trai nen we zwemmend redden in de zee." Toch houden de strandwachters, gewa pend met een verrekijker, de zwemmers nauwlettend in de gaten. „Als er iets ge beurt moet je meteen op scherp staan." Geen Baywatchvrouwen in bikini spotten voor de strandwachters in Zoutelande dus? „Oke, misschien kijken we wel stie kem als het heel rustig is", bekent de stu dent. lips*;

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 40