een sprong en... op je plaat mogen in het diepe Kinderen leren over gedrag van bijen dinsdag 27 juli 2010 passen dat je de punt niet naar beneden laat wijzen, anders gaat het bord kopje on der in het zand. Stap twee is de spurt in navolging van de plank en de sprong. Voor een geslaagde show is het cruciaal om je voeten goed neer te zetten. Je moet je zwaartepunt op het achterste deel van de plank zetten, legt Florian uit. Zet niet te veel druk, want dan kieper je achterover. Belangrijk is ook om je voeten ver uit elkaar te zetten. Dan door je knieën zakken en dan ga je, aldus Flo rian. De worp, sprint en sprong verliepen prima op het zand, maar zagen er op het droge allicht stompzinnig uit. Dus is het nu tijd om de allure van een be dreven watersporter aan te nemen op de branding. Er staat een stevige zuidenwind, wat betekent dat je het bord naar het noor den moet gooien. Anders wordt het bord opgetild door de wind en komt het onder steboven terecht. Florians laatste instructie is veilige afstand bewaren met anderen om hen niet met verbrijzelde enkels richting het ziekenhuis te hoeven sturen. Dan werpt hij zijn bord op het water, neemt de benen, maakt een sprong en sjeest weg op zijn skimboard. Ik wacht totdat de golf zijn verste punt op het strand heeft bereikt. Dat is het mo ment om alles in beweging te zetten. Het bord glijd ik voor me uit, ik zet mijn spurt in door het lage water. Ik spring, land mijn voeten op de plank, kieper ach terover, maak een vreemde capriool en ga op mijn plaat. „Je leunt te veel op het ach terste deel van het bord", stelt Florian. Poging twee. Ik klap op mijn smakkerd, want deze maal gebeurt het omgekeerde. Teveel naar voren leunen zorgt dat je voor over duikelt. Driemaal is scheepsrecht. Onzin, ik val weer achterover. „Je leunt te veel op het achterste deel van het bord", herhaalt Flo rian. Na een keer of dertig maak ik mijn eerste en enige succesvolle vaart van een meter of tien. Leren skimboarden vergt ontzet tend veel oefening. Het kost je zonder twij fel je reputatie als beachboy. Maar eerlijk is eerlijk: dat was ik eigenlijk toch al niet. Skimboarden Moio Adventure Outdoor Sports bij strandpaviljoen 'De Zeemeeuw' in Cadzand biedt lessen skimboarden aan onder begelei ding van ervaren instructeurs. Kosten be dragen 20 euro per uur. Na de les kost het huren van een bord 15 euro per uur. Andere wateractiviteiten bij Moio zijn: blo- karten, brandingraften, brandingkajakken, power kiting, kitesurfen en golfsurfen. Voor reserveringen: www.moio.nl. Tel: 0117-391854. In Vlissingen is er op donderdag 29 juli van 13.00 tot 17.00 uur een workshop skim board maken van Stichting Palladium. De kosten zijn 2,50 euro. Op donderdag 5 au gustus volt een clinic op het strand in Vlissin gen. Tel: 0118-420460. foto's Mark Neelemans kunnen een boek meenemen, maar het is maar de vraag of daadwerkelijk lezen ver standig is. Een volwassen oogje in het zeil wordt namelijk verwacht. Daarnaast moet je je aandacht maar op je boek kunnen houden in de K3-kakofonie. De moeder van Tim en Lisanne slaagt er wel in. Ze vertelt dat het slechte weer de aanleiding was voor een dagje met de kin deren naar de indoorspeeltuin. Naast haar houdt de Duitse Anni haar man en dochtertje Eva (2,5 jaar) op de trampoline in de smiezen. Ze kan in ieder geval rekenen op een rustige terugreis naar Duitsland, want Eva ligt een tijdje la ter uitgeput in de wagen van Pipo de Clown. Daar kijkt ze suf naar Tom8c]erry-cartoons tussen een paar sla pende kinderen. Het is wel duidelijk dat de ventjes en griet jes na een dagje Bambini helemaal ge sloopt zijn. De hectiek in de speeltuin be looft: een rustig avondje. Speelcircus Bambini, Baskensburgplein 2, 4383 NE Vlissingen, Tel: 0118-415400 www.speelcircusbambini.nl Tips om uit te gaan bij mooi én slecht weer? Expositie bezoeken? Lekker uit eten? Kijk op onze website: www.pzc.nl/zomer TIPS NAAR zomer@pzc.nl Zet uw foto in het album Zomer 2010 op www.pzc.nl/foto OOSTKAPELLE - Terra Maris in Oostkapelle houdt zondag van 10.30 tot 12.00 uur de kinderactiviteit Met de imker mee. Verkleed als echte imker gaan ze actief speuren naar bijen in de landschapstuin achter het museum. De kinderen leren van alles over het gedrag, de nestbouw en het bloembezoek van de bijen. Het is be langrijk dat de kinderen gesloten kleren dragen. De activiteit is geschikt voor kinde ren vanaf 8 jaar. De kinderen betalen 4,25 euro. Vooraf aanmelden is noodzakelijk en kan via reserveringen@terramaris.nl of tel. 0118- 582620.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 39