Een worp, een spurt, De kleintjes in het peuterbad, de groteren 2 Kinderpret dinsdag 27 juli 2010 Koning van het strand ben je niet zomaar. Een beachboy beheerst de sporten van het water en strand. Van zandkasteel bouwen tot golfsurfen en van catamaranvaren tot vliegeren. Op een plank over de branding scheren mag zeker niet in dit rijtje ontbreken. De echte beachboy kan namelijk ook skimboarden. door Tom Vennink Gooi een plank voor je uit, sprint er als een dolleman achteraan en spring er op. En dat alles over een flinter dun laagje zeewater. Dood eenvoudig. En stoer, want je scheert met speedbootvaart over de branding. Pak je een golfje mee, dan maak je de blits op het strand. Dat is wat ik me voorstelde bij skimboar den; uitgroeien tot beachboy. Ik werd gesterkt in die gedachte toen de geblokte Florian Boekhorst mijn instruc teur bleek. „Ik ben Florian", zei hij. Ik had er vertrou wen in. Met hem zou ik de badgasten eens even laten zien wie de bikkels van het strand zijn. Gehuld in wetsuit liep ik opgetogen met Florian aan mijn zijde richting de Noord zee. Plank onder de hand, tussen de zon nende beachgirls, op weg naar het toneel. Van plankenkoorts was geen sprake. Eerst oefenden we op het droge. Het skim- board dien je recht voor je uit, laag over de grond, uit je handen te laten glijden. Op- door Tom Vennink Een kind in het Vlissingse speelcircus Bambini voelt zich als een vis in het water. Klein en iets groter kunnen hun lol op in het voormalige zwembad van Vlissingen, dat is omgetoverd tot de grootste indoorspeeltuin van Zeeland. Het vroegere golfslagbad vormt nu het cir custoneel voor de kleinsten (van o tot 2 jaar). Hobbeldieren, glijbaantjes en een me- ga-speelmat zorgen voor oneindig ver maak. Bakken met enorme legostenen trek ken vooral de jongetjes naar de bouw plaats. Toch lijkt de klassieke ballenbak fa voriet. Lisanne, die nog maar zestien maan den over deze wereld kruipt, is niet meer weg te slaan uit de ballenbak. De groteren mogen in het diepe. Een bouwwerk van gangen, kussens en trampo lines rijst van de bodem tot vier meter bo ven de grond. Dat klinkt riskant, maar voor een vrije val hoeft niet worden ge vreesd. Durfals die toch even door de lucht willen zoeven, vliegen van de freefall- glijbaan af. Zij die hun grenzen niet zozeer hoeven te verleggen kunnen hun beentjes trainen op het fietsparcours. De rodelbaan is het populairst onder de jongens. Lisannes broer Tim (9) blijft maar naar beneden glijden op zijn sleetje. Al die intense avonturen kunnen 's mid dags even worden verruild voor een dans- wedstrijdje. Op de dansvloer wordt het Bambini-dansje aangeleerd. Voor een verblijf in het speelcircus moet je van K3 houden, want de speakers schellen de hele dag vrolijke kinderliedjes. Ouders

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 38