@p haar eigen werf Deel recette wedstrijd gaat naar Kinderhulp Vrouw zwaar gewond na val uit huis Schade na felle brand in keuken van woning Axelaar rijdt zonder rijbewijs op scooter Fietsen voor het goede doel Stadsbeiaardier geeft concert in Lange Jan Scanpoorten tegen zwaar sluipverkeer Historische Scheepswerf C.A. Meerman Promotie voor Vlissingen via vier postzegels Leerlingen voeren actie voor WNF Propeller van Lancaster in Nieuwdorp gevonden KORTING dinsdag 27 juli 2010 W OOSTKAPELLE De oefenwedstrijd Oostkapelle te gen Jong Ajax levert 1204 euro op voor het Nationaal Fonds Kinder hulp. De W Oostkapelle heeft 700 euro - een deel van de recette - ter beschikking gesteld. In de rust en na de wedstrijd verzorgde Regi nald Peene een benefiet optreden. Hij is muzikaal ambassadeur voor het kinderfonds en zamelde zelf nog 504 euro in. Het geld wordt ge bruikt voor kinderen die thuis pro blemen hebben. Zij kunnen een bij drage krijgen voor bijvoorbeeld een fiets, computer of sportclub. VLISSINGEN Een vrouw is gisteravond zwaar ge wond geraakt bij een val uit een huis in Vlissingen. Volgens omstan ders is het slachtoffer gesprongen. Het ongeval vond plaats bij het Wit te Huis aan de Hendrikstraat. Een traumahelikopter uit Rotterdam landde op het Scheldeterrein, maar hoefde verder niet in actie te ko men. De vrouw is per ambulance overgebracht naar het ziekenhuis in Vlissingen. SINT JANSTEEN Forse roet- en waterschade was het gevolg van een felle brand in een woning aan de Jos Everaardstraat in Sint Jansteen. De brand deed zich voor in de nacht van zondag op maandag. De bewoners waren afwezig. De brandweer rukte met twee blus- voertuigen en een hoogwerker uit om het vuur te blussen. Ruim een half uur later was de brand onder controle. Het schadebedrag is nog onbekend. MIDDELBURG Een 19-jarige man uit Axel is zon dagavond in Middelburg tegen een boete aangelopen. De man reed rond 20.15 uur op een scooter over de Oude Vlissingseweg in Middel burg. Omdat de scooter veel herrie maakte, werd hij gecontroleerd. Volgens de politie had de Axelaar geen rijbewijs. Bovendien was zijn scooter niet verzekerd. betaalbare brilmode KOUDEKERKE De werkgroep Zeeland van de Boni- sa zending houdt vandaag een fiets tocht op Walcheren. Het begin- en eindpunt is bij camping Duinzicht aan de Strandweg 7 in Koudekerke. Inschrijven kan van 10.00 tot 14.00 uur en kost 2,50 euro per persoon of tien euro per gezin. De op brengst is bestemd voor het kinder tehuis Mefiboseth in China dat plaats biedt aan zestig tot tachtig gehandicapten en weeskinderen. MIDDELBURG Henk van Putten, de vaste stads beiaardier van Middelburg geeft vanavond een concert vanuit de ab dijtoren in Middelburg. Het con cert begint om 18.45 uur en is goed te horen op het Abdijplein. Van Putten brengt werken van onder andere Van den Gheyn, Vivaldi en Johann Sebastian Bach. Het pro gramma is verkrijgbaar aan de voet van de Lange Jan. Het volgende beiaardconcert wordt gegeven door Dirk Donker op 10 augustus. SAS VAN GENT In Sas van Gent komen zogenaam de scanpoorten te staan voor het doorgaande vrachtverkeer. De ge meente Terneuzen wil vaststellen welke vrachtwagens de Westkade gebruiken als sluiproute. De discus sie over het weren van het sluipver keer is in een stroomversnelling ge komen door het dodelijk ongeval van een paar weken geleden. van de Stichting Museumhaven. Julian de Jonge inspecteert het schip. foto's Lex de Meester vlissingen - Met golfbrekers, sche pen, meeuwen en de Oranjemo len laat Vlissingen zich van zijn mooiste kant zien op vier verschil lende Vlissingen-postzegels. De postzegelserie is een initiatief van de stichting Centrummanage ment. Die wil zo via de post pro motie maken voor de stad. De fo to's zijn van PZC-fotograaf Lex de Meester, Henk Noevers, Koos Da- vidse en Jedidja Brouwer. De eer ste zegel, die van Jedidja Brouwer, is sinds gisteren verkrijgbaar bij de VW, Primera en Bruna. De ande re zegels volgen met tussenpozen van drie maanden. De postzegels hebben een waarde van 44 cent. oost-souburg - Leerlingen van Ar chipel basisschool de Tweemas ter-Kameleon in Oost-Souburg hebben de afgelopen maanden meer dan vierhonderd euro bij el kaar gebracht voor het Wereld Na tuur Fonds. In elke klas stond een spaarpotje, waar veel kinderen we kelijks een klein bedrag voor mee brachten, Telkens wanneer er in een klas genoeg was gespaard, kon den de kinderen kiezen welk dier werd geadopteerd. Door symbo lisch een dier te adopteren, lever den de kinderen een bijdrage aan de bescherming van deze dieren en hun leefgebied. De leerlingen hebben onder meer tijgers, leeu wen en dolfijnen geadopteerd. NIEUWDORP - Tijdens de sanering van het terrein van transportbe drijf Boot en Buteijn in Nieuw dorp is gisteren de propeller van een Lancaster-vliegtuig gevonden. Hij komt vermoedelijk van het toe stel dat daar op 20 maart 1945 neer stortte. Het bedrijf Wematech, dat de sane ring uitvoert, wil de propeller aan bieden aan het bevrijdingsmu seum in Nieuwdorp van vader en zoon Kees en Stef Traas. Beide zijn nu op vakantie, maar Lau Traas, de vader van Kees, laat weten zeer verguld te zijn met de vondst. „Die propeller willen we zeker heb ben. Ik probeer Kees te bereiken om hem het goede nieuws te ver tellen, maar dat is helaas nog niet gelukt. Hij zal het zeker een aan winst vinden." foto Willem Mieras TILROEOPTIEK walstraat 81 vlissingen 0118-412370 www.tilroe.nl BRILCOLLECTIE 2010/11

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 21