nazomer Raad krijgt meer uitleg over nadeelcompensatie Vrouw Adnana terug Endura Toerclub heeft nu ook beginnersgroep HBÜÜIIM nazomerfestival .nl tel. 0900 - 33 000 33 24 aug t/m 4 sept 2010 HOOGAARS Schip uit 1878 ligt voor onderhoudsbeurt op helling van zee Van Marion en Lindeman geven jubileumconcert in Zoutelande editie festival dinsdag 27 juli 2010 THEATER voor gevorderden, een jeugdafde ling en een damesgroep. Er is altijd de mogelijkheid om over te stap pen naar een van de andere groe pen. In die groepen wordt wel iets harder gereden, maar er wordt ook rekening met elkaar gehouden want het uitgangspunt blijft een toerclub. Geïnteresseerden kunnen altijd vrij blijvend een keer meefietsen om te kijken of dit aan hun doel beant woord. Wie meer informatie wenst of wie zich wil aanmelden voor de beginnersgroep, kan zich wenden tot: info@enduratoerclubmiddelburg.nl. MEEST GELEZEN 1. Picknick in het park 2. Mishandeling 3. Janse rijgt ze alle dertig NSB-KINDEREN Wilt u uw verhaal kwijt over NSB-kin- deren in Zeeland, mail dan naar a.zevenbergen@pzc.nl. STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl door Moiroam van den Broek VLISSINGEN - De Vlissingse raadsle den krijgen na de vakantie uitleg achter gesloten deuren over het toekennen van schadevergoedin gen aan winkeliers die buitenge woon veel geleden hebben onder de bouw van winkelcentrum De Fonteyne. De uitleg van wethouder Rob van Dooren gaat over de adviezen die bureau SAOZ heeft uitgebracht over de schadeclaims, maar ook over de criteria om in aanmerking te komen voor de regeling waarbij het college zelf mag besluiten over te gaan tot uitkering van een scha debedrag. De fractie van D66, die vorige maand het onderwerp weer hoog op de agenda plaatste, is blij dat er iets meer uitleg komt. Toch be treurt de partij het dat de kwestie niet in de openbaarheid kan wor den behandeld. „Het zou. onbegrip en onrust kunnen wegnemen", zegt raadslid Josephine Elliott. Daarnaast had de partij graag ge zien dat er een second opinion komt naar de adviezen van bureau SAOZ. Maar de motie die daarover was voorbereid, haalde afgelopen week niet de meerderheid van de raad en werd daarom weer inge trokken. „De coalitie was fel tegen", zegt El liott. „Die zag daarin een motie van wantrouwen tegen de wethou der. Dat was absoluut niet onze in steek. Wij willen alleen maar af van al die onduidelijkheid." MIDDELBURG - De wielertoerclub Endura uit Middelburg is begon nen met een beginnersgroep. Deze groep is speciaal voor beginnende en herintredende wiellerliefheb- bers en bedoeld om op ieder ni veau, onder leiding van een erva ren wielrenner, aan de wielersport te kunnen deelnemen. Het tempo van de beginnersgroep dat wordt aangehouden is een maximum van 25 km per uur. Voor deze groep staat volgens Endura namelijk het fietsplezier altijd voor op. De groep rijdt alle zondagoch tenden. De vaste vertrektijd is 9.30 uur. Endura Toerclub heeft ook groepen ZOUTELANDE - Sander van Marion en Marieke Lindeman geven al 25 jaar concerten in de Catharinakerk van Zoutelande. Donderdag 29 juli vieren ze hun jubileum. Sander van Marion kreeg zijn mu zikale opleiding aan het Konink lijk Conservatorium in Den Haag. De organist neemt een bijzondere plaats in onder de Nederlandse or ganisten door zijn lichte speel- door Theo Giele ARNEMUIDEN - Langzaam wordt de ARM 17 de helling opgetrokken. Het schip is donderdag uit de ha ven van Zierikzee vertrokken. Na een weekendje in Veere te hebben doorgebracht is de Vrouw Adria- na, zoals de Arnemuiden 17 heet, naar de Historische Scheepswerf C.A. Meerman in Arnemuiden ge varen om daar deze week een 'hel lingbeurt' te krijgen. Dat wil zeg gen, het schip wordt schoonge maakt, geschilderd en verder nage keken. Julian de Jonge, scheeptimmer- man en hellingmeester uit Sint An- naland, heeft precies uitgemeten hoe de stempels van de wagens waarop het schip komt te rusten, moeten worden afgesteld. Schip per Peter Weeda manoeuvreert het schip er op. Een paal in het wa ter dient als referentiepunt. Als het schip precies op zijn plaats ligt, wordt de lier in werking ge steld. Stalen kabels trekken de wa gens met daarop het schip op het droge. Zo keert de Vrouw Adriana terug naar de plaats waar ze in 1878 werd gebouwd. Adriana is de naam van de vrouw van garnalen- visser Cornelis van de Ketterij Blaaszoon, de schipper die als laat ste met de hoogaars heeft gevist. Het schip is sinds 1993 eigendom van de Stichting Museumhaven in Zierikzee. Het werd één van de eer ste schepen die de in 1990 opge richte stichting aankocht. Na de ARM 17 volgden meer histo rische schepen die dankzij de Schouwse stichting worden be waard. Zes jaar geleden, in 2004, was de hoogaars toe aan een grondige res tauratie. Het duurde twee jaar om de Vrouw Adriana in haar oude glorie te herstellen. Sindsdien gaat het schip om de paar jaar de hel ling op voor een onder houdsbeurt. En omdat het schip een historische band heeft met Ar nemuiden, zocht de Stichting Mu seumhaven dit keer contact met de collega's van de scheepswerf in Arnemuiden. Het onderhoud dat komende week wordt verricht gebeurt aan de buiten- en binnenkant. Scheepstimmerman De Jonge: trant en improvisatietalent. Als di rigent heeft hij onbekende werken voor uitvoering gereedgemaakt die Nederlandse en Europese premiè res waren. Marieke Lindeman stu deerde aan het Utrechts Conserva torium bij Adriaan Bonsel. Zij geeft regelmatig concerten in bin nen- en buitenland. Het jubileumconcert begint om 20.30 uur. Toegangsprijs is 5 euro. „Het binnenwerk is eigenlijk het belangrijkste. Ook om binnen te kunnen werken moet het schip op de helling. Het moet ook binnen droog zijn en dat lukt alleen als hij uit het water is." Voor bezoekers van de Historische Scheepswerf C.A. Meerman ligt de ARM 17 als extra bezienswaardig heid op de helling. Wie een kijkje wil nemen moet wel snel zijn. Julian de Jonge ver wacht dat het werk binnen een week gepiept is. Kijk op www.pzc.nl voor video over het op de helling trekken van de ARM 17 www.werfarnemuiden.nl Peter Weeda (r) en Toon Schouwenaai De ARM 17 ligt op de helling van de historische scheepswerf in Arnemuiden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 20