PZC Autobezitters woedend op vandalen I^a §*mB PZC 18 en 19 20 en 21 NIEUWE VLISSINCSEWEC Gemeente wil met politie praten over maatregelen Huttendorp verrijst aan rand van Middelburg Geldboete voor dodelijk ongeluk almanak Öe Hoogaars Vrouw Adriana terug op werf in Arnemuiden Dinsdag 27 juli 2010 Team Litouwen wint wk-debatteren voor scholieren Tip? walcheren@pzc.nl door Theo Giele vlissingen - De gemeente Vlissin- gen wil overleg met de politie over hoe kan worden voorkomen dat vandalen op grote schaal auto's be schadigen op de Nieuwe Vlissingse- weg. Zowel Vlissingen als Middel burg roept slachtoffers op toch vooral aangifte te doen. De schade die vandalen vorige week en afgelopen weekeinde heb ben aangericht loopt in de tiendui zenden euro's. Bij de politie zijn tot gistermiddag 48 aangiftes bin nengekomen van gedupeerden. Volgens de politie ging het bij de aangiften van de afgelopen dagen voornamelijk om krassen en af trapte spiegels. De laatste vernielingen leidden tot woedende reacties van slachtoffers op de site van de PZC: „Ook bij mij weer raak. Ook al eens wat nachten voor het raam en zelfs in de auto doorgebracht in de hoop een dader het licht uit z'n ogen te slaan", schrijft 'Harry'. Anderen roepen op tot het plaatsen van ca mera's of het instellen van een bur gerwacht, zoals 'Mare': „Het wordt tijd dat we hier zelf eens wat aan doen. Ze vragen er toch om de bur ger voor eigen rechter te gaan laten spelen." De gemeente Middelburg ziet niet zo snel hoe vandalisme in de toe komst voorkomen kan worden. Vlissingen wil samen met de poli tie de situatie bekijken. De sugges tie van bewoners om schuine par keervakken te maken, zodat auto's minder kwestbaar worden, wordt daarin zeker meegenomen, aldus een woordvoerster van de gemeen te. Hubèr Rentmeester, manager mar keting en communicatie van verze keraar ZLM, zegt dat bij zijn maat schappij tot nu toe tien meldingen zijn binnengekomen. Dat is maar het topje van de ijsberg, „Wie al leen WA-verzekerd is, meldt zich niet. Mensen met een allriskverze- kering nemen bij geringe schade zelf het verlies zodat hun noclaim niet in gevaar komt. Het is ontzet tend vervelende schade die in de praktijk niet te verhalen is." Volgens Rentmeester ligt de scha de gemiddeld op vijf- tot zeshon derd euro, maar dat kan snel op lopen als een auto van voor tot ach ter bekrast is. MIDDELBURG - Op het terrein aan de Geerses- weg in Middelburg wordt er sinds gisteren weer lustig op los getimmerd. Deze week wordt de jaarlijkse bouwspeelplaats gehou den. Kinderen van vier tot en met twaalf jaar bouwen hutten, knutselen en doen spelletjes, dit keer met als thema 'Op safari door de jungle'. Tot en met donderdag zijn kinderen welkom. Vrijdagmiddag vanaf 14.00 uur wordt de week traditiegetrouw afgesloten met een groots vreugdevuur waarbij alle hut ten in vlammen opgaan. De bouwspeelplaats wordt georganiseerd door de activiteitenstich ting Calimero Middelburg, foto Lex de Meester meer informatie bij Calimero (06-46667204) of via www.middelburg.nl. ABONNEE VOORDEEL Vandaag heeft dhr. L.C. Mol, Sint Annaland 4 Efteling entreekaarten gewonnen! Heeft u zich nog niet ingeschreven? Ga naarwww.pzc.nl/abonneevoor- deel en geef u op via het formulier. Via deze eenmalige inschrijving maakt u tot en met 4 september dagelijks kans op 4 gratis kaarten. it+f/rk vJE MIDDELBURG - Een 25-jarige vrouw uit Kortgene is veroordeeld tot een boete van 700 euro, omdat ze in fe bruari een fietsster doodreed op de Kortgeenseweg bij haar woon plaats. Ze kreeg ook een voorwaar delijke rijontzegging van drie maanden. De vrouw, die in haar auto reed, zag het slachtoffer pas op het laatste moment opdoemen in het donker en kon haar niet meer ontwijken. Er was een werk straf en een onvoorwaardelijke rij ontzegging geëist. Tip? redactie@pzc.nl Of ze haar vakantie een weekje kon verschuiven, vroeg de Middelburgse aan haar chef Paar dagen eerder weg, paar dagen eerder weer begin nen. Dat laatste was uiteraard geen probleem en het eerste bleek na het tellen van de koppen ook te kunnen. De bestemming deze zomer is Frank rijk. „ja, weer Frankrijk", klonk het met een diepe zucht. „Leuk vakantie land hoor", zei ze. Maar de Franse taal, hè. Erg lastig. „Ik kan er nog geen brood bestellen!" In gedachten zag ze zichzelf al weer met handen en voeten bij 'le boulan- ger' bezig om duidelijk te maken wat ze wilde hebben. Met een onvervalst Frans 'Oü?', vroeg een belangstellende collega haar vervolgens naar de exacte be stemming van de reis in dat mooie, maar 0 zo grote Frankrijk. Mij heb je niet, dacht de Middelburg se, en diende hem meteen van re pliek. OeNou gewoon, met de cam per."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 19