4 Vooruit blik mmm Expositie en optreden in Catharinakerk Yasser Ballemans stelt ornamenten ten toon Historische wandeling over De Erpelkappers Beleefde historie en natuur van 't Slotbos maandag 26 juli 2010 Oostkapelle (W)onderwaterwereld bij Terra Maris. Speuren naar schaatsenrijders, ruggezwemmertjes, kikkerdril en ander onderwaterleven in de water- tuin van het museum. Gebruik een schepnet en ver wonder je. Teken en schrijf in je eigen (W)onderwa- terpaspoort. Voor kinderen vanaf 6 jaar. Maximaal 15 kinderen. Deelname.: 4,25 euro per kind, incl. entree tot het museum. Duinvlietweg 6, 10.30 tot 12.00 uur. Zomerbingo W Oostkapelle. Bingo-avond in sport hal De. Halve Maan (Schoolstraat 2), 19.30 uur. Zilt en Wild!, tentoonstelling bij Terra Maris. Deze tentoonstelling gaat over de échte wilde na tuur in Zeeland, over het leven op de platen en schorren in de Oosterschelde en de Westerschel- de. Duinvlietweg 6, 10.30 tot 12.00 uur. Ouddorp Golfsurflessen. Tijdens je eerste les kun je al gelijk de kick ervaren van het rijden op de golven. Met nog enige vervolg- lessen helpen we je een volledig zelfstandige surfer te worden. Geschikt voor iedereen vanaf 7 jaar en in het bezit van een zwemdiploma. Speciale lessen voor jeugd en families. Voor meer informatie: www.surfkaravaan.nl of 06-24911360. Duinpad 3e blok, gehele dag. Schouwen-Duiveland Roots Sc route, Kunstronde over vruchtbare grond van Schouwen-Duiveland. Een kunstfietsroute van 34 km. Meer dan twintig kunstenaars, fotografen, architecten, dichters en plannenmakers uit de streek geven op grote pane len langs de route hun kijk op het begrip 'vrucht baar'. De folder is verkrijgbaar bij de VW Schou wen-Duiveland. Sluis Rondleidingen op Struisvogelboerderij Monniken- werve. Bekijk en aai de loopvogels en kom alles over ze te weten. Hogeweg 1. Rondleidingen om 11.00, 12.30, 14.00 en 15.30 uur. Entree: 4 euro p.p./kinderen t/m 11 jaar 2 euro p.p. Veere Staatscircus Moskou, Bastion in Veere. Vlissingen Jan Vayne en Martin Mans in harmony. Meesterpianist en organist Jan Vayne en Martin Mans geven een zomerconcert. Een muzikale ont moeting van klassieke en populaire muziek. Sint Jacobskerk, Oude Markt, vanaf 20.00 uur. Wesïenschouwen Van Toren naar Toren. Een fietstocht (33 km) waarbij men prachtige uit zichten krijgt over bos, duin, strand, polderland schap, inlagen, Noordzee met zandplaten en Oos terschelde met zeehonden. Start vanaf 11.00 uur, de gehele dag door, op het grote P-terrein bij de rotonde te Westenschouwen. Wissenkerke Kalfjes kijken met huifkartocht. Dit jaar kunt u samen met de kin deren op de boerderij kalfjes kij ken. U wordt met de huifkar opge haald bij HCR de Kroon, met dan een tour door de polder richting de boerderij waar u dan een rondleiding krijgt. U gaat dan samen met de boerin door de stal, waar de koeien gemolken worden, en natuurlijk ontbreekt een bezoek aan de pasgeboren kalfjes ook niet. De dagen waarop deze huifkartocht plaatsvindt zijn alle maandagen in de maanden juli en augustus. Het vertrek is om 15.30 uur en u bent om ongeveer 17.30 uur weer terug in Wissenkerke. Voor kinderen tot 12 jaar: euro 7,50 euro, voor vol wassenen: euro 10 euro. Voorstraat 17, van 15.30 tot 17.30 uur. Zierikzee Meezeiltochten met historisch zeilschip 'de Zeeuw se Stromen', haven 't Luitje, Zierikzee, van 13.30 tot 16.30 uur. Kosten: 15 per persoon, kinderen t/m 4 jaar gratis. Reserveren noodzakelijk via 0900-2020233. Meezeiltochten Scaldis, vanaf haven 't Luitje, Zierik zee. Van 14.00 tot 17.00 uur. Vertrek: Haven 't Luit je tegenover de VW. Prijs: volwassenen 18 euro, kinderen 4 t/m 12 jr 12 euro, kinderen jonger dan 4 jr gratis. Kaartjes aan boord en bij WV Schou wen-Duiveland, Nieuwe Haven 7, 0900-2020233. Zoutelande Tennis toss-avonden Zoutelande. Iedere maandag en donderdagavond in juli en augustus vanaf 19.00 uur. Ook open voor badgasten, leder half uur wordt er gewisseld. Kosten 5 euro per avond. Westkapelseweg 28. Wilt u een evenement toevoegen aan de agenda van de VW Zeeland, ga dan naar www.promotiezeelanddel- ta.nl/nl/evenement-toevoegen of www.vwzeelandinfo.nl en dan naar evenement toevoegen. DINSDAG 27 JULI Goes Zeeuwse Rijwiel- en Toervierdaagse. De Zeeuwse Rijwiel- en Toervierdaagse is een re creatief fietsevenement voor jong en oud door Noord- en Zuid-Beveland. De tochten gaan door vele dorpen, over dijken en langs waterpartijen. Vaak worden er tijdens de vierdaagse extra beziens waardigheden open gesteld voor de deelnemers. De start is vanaf Sportpunt Zeeland in Goes. Geniet van de mooie bewegwijzerde routes van 25, 40 en 60 kilometer door Zuid- en Noord-Beve land. Zwembadweg 3, vanaf 08.30 tot 1300 uur. Oostkapelle Roofvogelshow bij Terra Maris. Leden van Valkerij Equipage Jacoba van Beieren ver tellen over de kweek, verzorging, africhting van de vogels en de opleiding tot valkenier en verzorgen vliegdemonstraties. Duinvlietweg 6, vanaf 16.30 tot 20.00 uur. Renesse Blikken speelgoed Bijzondere beren, Blikmu seum 'de Blikvanger', Capelweg 18. Het blikken speelgoed komt uit de eigen collectie van het museum en bevat oa. fornuisjes, keuken tjes en mechanisch speelgoed. Het laatst genoem de zal voor de jeugdige kijkers gedemonstreerd worden. Tevens worden er door Anita v.d.Wouden Beren tentoongesteld, die door haar zelf gemaakt zijn. Deze beren zijn nieuw maar hebben een antie ke uitstraling. Openingstijden: dinsdag 10 tot 12 uur, woensdag 14 tot 17 uur. Roofvogelshow. archieffoto Willen Mieras zoutelande - Tijden de folkloristische dag in Zoutelande (donderdag 5 augustus) is in de Catharinakerk aan het Willibrordus- plein een expositie met schilderijen van Ad Kusse en Bram Dingemanse te bezichti gen. De expositie is van 14.00 tot 21.00 uur. In de avonduren is er een optreden van shantykoor Het Veerse Scheepstuig onder leiding van Emilia Tabachnik-Li. Het concert begint om 19.30 uur op het pleintje bij Hotel de Distel, tegenover de kerk, en om 20.30 uur in de kerk. Aan de expositie werken verder Stichting Historische Scheepswerf C.A. Meerman en het Visserijmuseum in Breskens mee. middelburg - Yasser Ballemans exposeert tot en met 23 augustus ornamenten in de binnentuin van de Drukkery in Middel burg. Ornamenten en rituelen markeren een overgang. Zij bevinden zich op rand jes, huwelijken worden ermee voltrokken en verrijkt. Hoewel de ornamenten en han delingen bij verandering en transformatie lijken te horen, zijn het vaak ook diep inge sleten gewoontes die niet open schijnen te staan voor vernieuwing. De grote witte werken in polyurethaan die Yasser Balle mans exposeert spelen met deze ogen schijnlijke tegenstelling tussen progressief en conservatief stilstand en beweging. axel - De Werkgroep Promotie Axel houdt zaterdag 31 juli een begeleide stads wandeling door Axel. Een gids van het Gidsenteam Zeeuwsch-Vlaanderen maakt u wegwijs in de historie van Axel. Zo komt het verhaal van 'De Erpelkap pers' tot leven. Tijdens de wandeling krijgt u uitleg over de bewogen geschiedenis van de vestingstad. Ook wordt er aandacht be steed aan de jongere geschiedenis met bij behorende typische bouwstijlen. Start om 10.00 uur bij de Axelse stadsmo- len (Molenstraat 72) in Axel. De wande ling duurt ongeveer twee uur en is twee ki lometer lang. Deelname is gratis. haamstede - Tijdens de wandelexcursie 'Beleef de historie van het Slot' op zondag 1 augustus trekt u met een gids van Natuur monumenten door de lange lanen met oude bomen van het Slotbos in Haamste de. In dit oude, normaal niet toegankelij ke, bos met grote bomen bevinden zich onder andere reeën en veel vogels. Ook gaat de tocht een stuk door de Zeepedui- nen, een open duingebied met bunkers. Hier grazen Shetlandpony's. De gids geeft onderweg uitleg over de planten, dieren en de historie. Vertrek om 10.00 uur pre cies vanaf het toegangshek van Slot Haam stede. Vergeet uw verrekijker niet.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 67