Tortelduifjes in hondenprovincie Zomergasten gië. De collectie merklappen is voor het eerst te zien geweest in 1968 naar aanleiding van de viering van het 25-jarig bestaan van de Heemkunde Kring van Kontich. Daarna is de collectie toegenomen en omvat nu ruim 140 merk-, stop- en borduurlappen. De collectie bestaat uit merklappen die teruggaan tot begin 1700. Een aantal van de merklappen is gemaakt in Zeeland, maar ook de Belgische zijn ruim vertegenwoordigd. Singelstraat, vanaf 11.00 tot 17.00 uur. Groede Activiteiten in Museumstraatje Het Vlaemsche Erf goed. Maandag actiedag, kinderen tot 12 jaar gratis toegang en 65+ halve prijs. Entree: 3,60 euro p.p. kinderen 6 tot 12 jaar 1,80 p.p. (kinderen tot 12 jaar korting op maandag). Slijkstraat, vanaf 10:00 tot 17:00 Locatie: Het Vlaemsch Erfgoed, Slijkstraat. Hulst i Tentoonstelling 'Klederdrachten uit ;j heel Nederland'. Door middel van poppen, patronen, boeken en losse kledingstukken geven we een indruk van de diverse drachten in ons land. Een uitvoerige collectie boeken, vele poppen in drachten en bezit uit eigen collectie worden ten toongesteld. Museum 'De Vier Ambachten', Steenstraat 28. Entree: 2,50 euro p.p./ 65+ en kinderen 6-12 jaar 1,50 euro p.p. Koudekerke Stoofweitoernooi 17+, open tennistoernooi 17+. Biggekerksestraat 8, gehele dag. Middelburg Middelburg in oorlogstijd - van verwoesting tot we deropbouw. Tentoonstelling in het Zeeuws Archief over de ver woesting van Middelburg door de branden na het Duitse bombardement op 17 mei 1940 en de we deropbouw van de historische binnenstad volgens de stijl van Het Nieuwe Bouwen (Delftse School). Zeeuws Archief, Hofplein 16. Boeken- en verzamelmarkt, Markt, 11 tot 17 uur. Misse De Knapzakroute. De tocht is ruim 10 kilometer lang. Het is mogelijk om de hele dag van deze tocht te genieten omdat u verschillende adressen bezoekt. Het is aan te ra den tussen 11.00 en 14.00 te starten. U kunt de Knapzakroute lopen van maandag t/m vrijdag van maart t/m oktober. Dorpsplein 46, vanaf 12.00 uur. Meezeilen met de Scaldis. De complete agenda is ook te vinden op de website van de VW: www.vwzeeland.nl Breskens Sleepnetvissen. Bij het sleepnetvissen willen we graag laten zien wat er nu eigenlijk allemaal op de zeebodem rondkruipt en -zwemt. We vertrekken vanuit de Handelshaven/Westhaven en varen de Westerschelde op. Net als bij de rond vaart hopen we ook nu weer vele vogels en zee hondjes te zien. Afvaarten om 9.00 uur en om 10.30 uur. Entree: 10 euro p.p. kinderen t/m 12 jaar 7 euro p.p. Aan melden verplicht, dit kan telefonisch via 06-53225401. Brouwershaven Rondvaart Grevelingenmeer, Rede rij Zeeland, nabij Brouwershaven, vanuit Haven den Osse. Vertrek 13.30 uur. Kaartverkoop bij VVV-kantoren op Schouwen-Dui- veland, 0900-2020233 (met korting), en aan boord. Tentoonstelling Jacob Cats, Grote of Sint Nicolaas- kerk, Kerkplein 3, 13.30 tot 16.30 uur. Burgh-Haamstede Zomerbridge, Dorpshuis de Schutse, Julianastraat 22. Aanvang 13.30 uur. Inschrijving tot 13.15 uur. Kosten 1,50 euro p.p Maandagavondzang, Gereformeerde Kerk, Platbos- laan, aanvang 20.00 uur. Burghsluis Natuurvaartocht om 18.30 uur, rondvaart m.p.s. Onrust vanuit de haven, Burghsluis. Van 18.30 tot 21.00 uur. Rondvaart op het Natio nal park de Oosterschelde dit deel heeft een rijke historie en een prachtige gevarieerde flora en fau na. Er vaart een professionele gids mee die vertelt wat u op dat moment in het gebied zoal ziet. Prijs volwassenen 13.95 euro en kind 4 t/m 12 jaar 9,50 euro per persoon. Kaartverkoop VW Schouwen-Duiveland, via 0900-2020233 en aan boord. Cadzand Wave Experience bij Moio Adventure: golfsurfen, suppen, skimboarden en kajakken. Elke maandag en woensdag in juli en augustus verzamelen om 14.00 uur bij Strandpaviljoen de Zeemeeuw. Voor 1 uur: 20 euro p.p. nfo en aanmelden: info@moio.nl. Noorddijk 3, 14.00 tot 16.00 uur. Goes 't Zijn weer lappen Grote Kerk. Een internationale tentoonstel ling van de totale collectie merk lappen van de Koninklijke Kring voor Heemkunde uit Kontich, Bei- archieffoto Dirk-Jan Gjeltema Lees eerdere afleveringen van Zomergasten op www.pzc.nl/zomer Lidwine Postmes en Toon Rottier. PASPOORT Naam: Toon Rottier (51) Lidwine Postmes (53) Woonplaats: Arnhem Gezien in: Vlissingen door Tom Vennink De leerlingen van het Stedelijk Gym nasium in Arnhem verliezen hun docent Engels en docente Frans in hun schoolgebouw geen moment uit het oog, want de twee leraren zijn smoorver liefd op elkaar. „Ja, er wordt flink over ons gesmoesd", zegt Lidwine Postmes lachend. Het kan haar weinig schelen. Ook Toon Rottier stoort zich niet aan alle aandacht. „Zolang we in verschillende loka len lesgeven gaat alles goed", zegt hij. Bui ten school houden ze eveneens enige af stand, want samenwonen doen ze nog niet. Deze week wel, want de onderwijzers brengen samen een week door in Zeeland, 's Avonds genieten de tortelduifjes op het balkon van zomerse salades en wijn, ter wijl de zon aan hun zijde ondergaat. Lerares Frans kookt, leraar Engels eet. Zij liet hem Parijs al eens zien, hij is dit jaar aan de beurt om 'zijn' Londen te etaleren. Maar zo ver is het nog niet, want hun Zeeuwse week is nog maar net begonnen. Na een bezoek aan de Voetbal Experience gaan de docenten het strand op. Lidwine: „Het is jammer dat onze hond niet meer leeft. Hij zou hier helemaal-los zijn gegaan. Zeeland is met zijn rust en ruimte dé hondenprovincie bij uit stek."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 66