voel je je een echte winnaar oude schoolbanken Excursie eendenkooi Slikkenbosch maandag 26 juli 2010 klimmen? Nee, een lift; is er niet. Wel een trap, maar die is ook ontzettend steil. Van daag ben ik samen een groep van Vinea, een organisatie voor jeugdvakanties, op pad. Hoewel de meesten van hen er on wijs veel zin in hebben, kijken enkelen el kaar onzeker aan. Onze instructeur Pieter de Haas pept de groep op. „Kom op jon gens, dit wordt lachen." Met een vlot vertrekken we naar de pijler, die eenzaam in het water op ons wacht. Bij de bouw van de Oosterscheldekering werden er 66 pijlers gebouwd, waarvan er uiteindelijk 65 werden geplaatst. Deze gro te jongen bleef over en doet nu al zestien jaar dienst als 'klimtoren'. Om te wennen aan de klimpunten doen we eerst een oefenrondjé om de vijftig me ter brede pijler. „Jessie, je voet kun je beter op dat hogere punt zetten", roept Pieter be hulpzaam. Poeh, dat is makkelijker gezegd dan gedaan! Na de oefenronde moeten we dan toch echt naar boven. Benauwd en met een la ge dosis zelfvertrouwen ga ik het eerste deel van het parcours te lijf. Met trillende knieën sta ik op het eerste platform om even uit te rusten. Het is niet de hoogte die mij bang maakt, we klimmen immers nog maar enkele meters boven water. Nee, ik heb moeite om de juiste 'klimknoppen' te pakken. Dit trek ik niet. De groeten, ik ga lekker met de trap. Ach, je kunt in elk geval niet zeggen dat ik het niet heb gepro beerd. Enkele jongens en meiden klim men wél met het grootste gemak omhoog naar de top. Alsof het niets is. Eenmaal boven breekt voor mij het grote moment aan; ik moet mij overgeven aan materiële kracht en de kunde van de in structeur. Het is tijd voor een duik in het diepe. Met het touw in mijn handen, hang ik langzaam achterover en kijk de afgrond in. Oei, wat is dit een slecht idee. Maar goed, daar gaan we. Voetje voor voetje schuifel ik naar beneden. Beneden moedigt de Vi- nea-groep mij aan. Na een aarzelend begin hop ik toch redelijk zelfverzekerd met klei ne sprongetjes naar beneden. Eenmaal weer met beide voeten op de grond, krijgt een triomfantelijk gevoel de overmacht. Misschien moet ik mijn colle ga's toch maar dankbaar zijn dat ze me hier naartoe hebben gedirigeerd. Ik ben toch maar mooi deze enge uitdaging aange gaan. Yes, I'm a survivor! Abseilen vanaf een pijler ledereen kan van de pijler abseilen. Ook mensen met een lichamelijke beperking hebben op deze plaats de mogelijkheid. Enige voorwaarde is dat er in groepen (van af tien personen) wordt geklommen. In juli en augustus kan er elke woensdag zonder reservering worden getokkeld, ge- abseild en geklommen. Verzamelen gebeurt bij het houten hutje 'de Pijler' naast het parkeerterrein van Neeltje Jans, Faelweg 5 in Vrouwenpolder. Voor meer informatie, prijzen of reserverin gen kunt u contact opnemen met tel. 0111- 672267 of terecht op de website: www.zee- landbuitenland.nl Voetje voor voetje naar het volgende klimpunt. mij fatsoenlijk gedragen op school', staat ruim vijftig keer onder elkaar op het straf werkblad uit 1927. Opvallend zijn ook de leesplankjes, die in veel varianten en talen door het museum hangen. Nederlands, Hebreeuws, Indisch en zelfs in het Swahili is er een variant op Aap Noot Mies. Klompjes stonden in een soort van schoe- nenrek. Mochten de kinderen die niet'aan houden? Nee, ze maakten te veel lawaai op de houten vloer van het klaslokaal. Binnenkort verhuist het museum naar een veel groter pand in de Nieuwstraat (num mer 2-4). Schooltijd is dan gesloten van september 2010 tot maart 2011. Van dei- Maas kijkt er naar uit. „Er is nog zoveel moois dat ik de mensen wil laten zien. Daar heb ik straks eindelijk de ruimte voor." Schoolmuseum Schooltijd, Vissteeg 2-4-6 in Temeuzen. Openingstijden te vinden op de website. Groepen op afspraak. Volwassenen 2 euro, kinderen tot 16 jaar 1 euro. Q www.people.zeelandnet.nl/opcvdmaas VIDEO'S Kijk naar zomervideo's over helikoptervluch- ten, buggyracen, zwemmen met zeeleeuwen, de Gentse Feesten en sleepnetvissen op www.pzc.nl/video TIPS NAAR zomer@pzc.nl Zet uw zomere foto in het album Zomer 2010 op www.pzc.nl/foto OOSTKAPELLE - Een beperkt aantal deelne mers kan woensdag met een gids mee naar de in ere herstelde Eendenkooi Slik kenbosch bij Oostkapelle. Om 19.00 wordt verzameld bij het hek van de Eendenkooi aan de Vroonweg. Tijdens een wandeling, die ongeveer anderhalf uur duurt, wordt u verteld over de geschie denis en werking van de kooi. Ook is er aandacht voor de aanwezige dieren en planten. Kosten: volwassenen 2 euro, kinderen 1 eu ro. Vooraf aanmelden kan op tel. 0118-582940.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 65