meter abseilen In museum Schooltijd kruip je weer terug in de 2 Museumschatten maandag 26 juli 2010 Knikkende knietjes, kriebels in de buik en een hart dat als een gek tekeergaat. Op het moment dat zomerverslaggeefster Jessie Scheele haar eerste stap op de zestien meter hoge pijler in de Oosterscheldekering zet, zakt de grond onder haar voeten vandaan. door Jessie Scheele I'm a survivor, I'm not gonna give up, zongen de meiden van Destiny's Child. Nou, laat duidelijk zijn dat ik mij momenteel een verre van survi- vor-achtig type voel. Op de vraag waarom mijn Zomer-collega's mij in vredesnaam laten abseilen, terwijl ze op de hoogte zijn van mijn hoogte vrees, zijn slechts twee antwoorden moge lijk. Of ze zitten nu op de redactie in hun vuistje te lachen, óf ze zijn nog banger dan ik. Om te kunnen abseilen moet je eerst zes tien meter omhoog klauteren. Pardon, Opperste concentratie bij de klim. foto's Lex de Meester Met een vlot wordt de pijler bereikt. In Schooltijd kom je ogen tekort. door Jessie Scheele Ot en Sien, Aap Noot Mies, de lei en de griffel zullen zeker bij veel ouderen een belletje doen rinke len. In het hart van de oude binnenstad van Terneuzen huist een museum waar je een kijkje kunt nemen in het leven van schoolgaande kinderen uit lang vervlogen tijden. Met het museum kun je letterlijk en figuur lijk alle kanten op. Een stap over de drem pel en je ziet allerlei ingangen van verschil lende kamers waar oud schoolmateriaal is te bewonderen. Van houten breukappels tot inktpotten en van handwerkjes tot prentenboekjes, je kijkt je ogen uit in Schooltijd. Beheerder Okke van der Maas start de rondleiding bij een groep etalage poppen, gekleed in traditionele kleding. Hij wijst een baby pop aan, die strak vastge bonden in een dekentje ligt, en grinnikt. „Baby's zijn erg buigzaam. Ze werden 'in bonden' omdat vroeger werd gedacht dat de armen en benen er anders af zouden vallen." In een vitrine zijn verschillende oude schoolboekjes tè bewonderen. Een abc-boekje uit 1878, spelboekjes en zelfs een rekenboek speciaal voor jongens. „Tja, zo ging dat vroeger. Het was niet nodig dat meisjes konden rekenen", vertelt Van der Maas. „Toen er in de jaren vijftig eenmaal rekenboekjes voor meisjes kwamen, wa ren deze alleen maar bedoeld om ze te le ren hoe met een huishoudboekje om te gaan." Wie denkt dat strafwerk iets van de afgelo pen decennia is, heeft het mis. 'Ik moet

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 64