Last minute naar TURKIJE! and 5 Man opgepakt na dodelijke woningbrand Politie houdt man aan na 'bomaanslag' in huis Vernielen 56 graven wekt ontsteltenis KRAS.NL Per abuis diesel tanken door fout benzinestation ALANYA BOEK ONLINE of bel 0900-9697 15cPm maandag 26 juli 2010 VELDHOVEN - Bij een felle, uitslaan de brand in een woning in Veldho ven is zaterdagochtend een slacht offer gevallen. Het gaat om de be woonster van het huis. Naar ver luidt is de vrouw met ingeslagen schedel aangetroffen. De politie kan dit niet bevestigen. De partner van de vrouw, een 34-jarige Veldhovenaar die ook in het pand woont, is enkele uren la ter aangehouden in het ziekenhuis waar hij aan zijn lichte verwondin gen werd behandeld. De politie houdt nadrukkelijk rekening met een misdrijf aldus een woordvoer der. De man is zaterdagmiddag nog verhoord. De politie wil daar niets naders over kwijt. De brand ontstond rond kwart over zeven. Onwonenden hoor den een explosie. De bewoner van het pand kon door hen uit het brandende huis worden gehaald en in veiligheid worden gebracht. Twee jonge kinderen, die ook op het adres wonen, waren op dat moment niet thuis en verbleven op twee verschillende adressen. Na de ontploffing, vermoedelijk op de eerste etage aan de achter kant van de woning, stond het pand al snel in lichterlaaie. De brandweer bestreed het vuur met vier wagens, waaronder een hoog werker. Doordat er gas in het huis lekte, was de brand lastig te bestrijden. Pas toen een medewerker van nutsbedrijf Endinet de straat had opengebroken en de gasleiding had afgekoppeld, kreeg de brand weer vat op het vuur. Het pand brandde volledig uit. SINT ANNAPAROCHIE - De Friese po litie heeft een 6i-jarige man uit Sint Annaparochie aangehouden op verdenking van betrokkenheid bij een explosie in zijn woon plaats. Door de ontploffing werd de voorgevel verwoest van het huis van een 56-jarige vrouw. De politie spreekt van een bom aanslag maar wil geen mededeling en doen over de relatie tussen de man en de vrouw. Zaterdagnacht rond half drie klonk en knal en brak brand uit in de hal. De bewoonster kon door agenten met de ladder van de buurman door haar slaapkamer raam naar buiten worden gehaald. Zij had rook ingeademd en werd naar het ziekenhuis gebracht. De brandweer rukte uit met groot materieel. De vrouw kon vrij snel het ziekenhuis weer verlaten en werd bij familie ondergebracht. Door de explosie is de helft van de bakstenen uit de voorgevel gebla zen. Een compleet stuk metsel werk ligt bij de buren in de tuin. De ruiten zijn kapot, de kozijnen ontzet en achter de beroete voor deur is veel brandschade te zien. Het tuinpad ligt vol puin. Ook het huis van de directe buren, die op vakantie zijn, heeft forse schade. Buurtbewoner Guido van den Heuvel werd wakker van de knal, maar draaide zich eerst nog een keer om. „Toen hoorde ik ineens allemaal sirenes en ben ik wel naar beneden gegaan." Van den Heuvel zag de brandweer met een hoog werker in de weer en zag zijn buur vrouw per brancard afgevoerd wor den. „Er stonden hier allemaal mensen op straat te kijken. Ik heb de rest van de nacht geen oog meer dicht gedaan." Op straat ging 's nachts al het ge rucht rond dat iemand iets door de brievenbus heeft gegooid. Voe ding voor het gerucht is het feit dat twee weken geleden het tuin huisje van de vrouw al in brand vloog. Hotel Halici 1*** 8 t/m 22 dagen o.b.v. ontbijt en diner Vertrek: in juli en augustus Ontdek de gastvrijheid en de gezellige sfeer in dit populaire hotel! Hotel Halici 1 heeft een authentieke Turkse uitstraling en ligt zeer centraal, nabij het centrum van Marmaris. Zie www^kras.nl/72529 Hotel Atinc**** 8 t/m 22 dagen o.b.v. ontbijten diner Vertrek: in juli en augustus Gezellig hotel met een zwembad op het dak, waarvan u een prachtig uitzicht heeft over de stad en over zee. De ideale uitvalsbasis om het bruisende Kusadasi te ontdekken! Zie www.kras.nl/72504 waarom zou je meer betalen Hotel Telatiye Resort* 8 t/m 22 dagen o.b.v. all inclusive Vertrek: in juli en augustus Mooi en modern familiehotel (geopend in 2009), nabij het privé-strand en met volop faciliteiten. Geniet van alles wat dit hotel te bieden heeft en beleef een heerlijke vakantie! Zie www.kras.nl/77650 Hotel Crystal Admiral Resort 8 t/m 22 dagen o.b.v. ultra all inclusive Vertrek: in juli en augustus Absolute topper binnen ons aanbod! Gelegen in een rustige omgeving tussen Side en Alanya en slechts door een weg gescheiden van het strand. Het resort biedt vele faciliteiten voor jong en oud! Zie www.kras.nl/72148 KESSEL - Tientallen automobilis ten hebben dinsdag en woensdag vreemd opgekeken na een tank beurt bij de BP in het Limburgse Kessel. Hun auto gaf er kort na het tanken van Euro 95 de brui aan of begon flink te hakkelen. Een foutje van de benzineleveran cier van het tankstation. „Hij heeft onze grote Euro 95-tank bij gevuld met duizend liter diesel. Dat hebben benzineauto's niet graag", vertelt eigenaar Pascal van Nistelroy. „We kwamen er woens dag in de loop van de morgen ach ter toen we na de eerste telefoon tjes van klanten de leverancier bel den. We hebben onze eigen tank laten legen, en alle klanten heb ben op onze kosten hun tanks bij de garage kunnen legen en hier opnieuw kunnen tanken. Wij han delen het verder af met de leveran cier." Midden in het centrum! Ook vertrek vanaf Eindhoven mogelijk! door Ewoud ten Kleij HEERDE - Op de Algemene Begraaf plaats in Heerde zijn in de nacht van zaterdag op zondag 56 graven vernield. Grafstenen werden om ver getrapt en verplaatst. Ook bloe men en andere herdenkingsvoor- werpen moesten het ontgelden. De technische recherche is een groot deel van de dag bezig ge weest met een uitgebreid sporen onderzoek op en rond de begraaf plaats. Uitsluitsel over vermoedelij ke daders kon nog niet worden ge geven. Volgens buurtbewoners is het waarschijnlijk dat uitgaanspu bliek tekeer is gegaan op het kerk hof In de omgeving zouden weke lijks 's nachts vernielingen worden aangericht. Omwonenden werden rond vijf uur wakker van lawaai, maar reali seerden zich niet dat dit vanaf de begraafplaats aan de overkant kwam. De hele dag was het een komen en gaan van bezorgde nabestaan den en ramptoeristen uit de wijde omgeving, 's Middags werd de be graafplaats weer vrijgegeven en trokken tientallen mensen vol on geloof langs de toegetakelde gra ven. „De ouders van mijn vrouw liggen hier", zegt de geschrokken Kees Spek. „De grafsteen staat nog, maar ze hebben wel de bloembak ken vernield. We geven hier elke zondag de boel water." Niet alleen de plaatselijke bevolking is uitgelo pen. „We lazen het nieuws op tele tekst en besloten direct om naar Heerde te gaan", vertelt een man uit Kampen. De ouders van zijn vrouw liggen op dit kerkhof begra ven. Kort speurwerk van loco-burge meester Anton Westerkamp, die de mensen voor de poort van het kerkhof opvangt, levert soms ook Op de begraafplaats in het Gelderse Heerde zijn zaterdagnacht vijftig graf- goed nieuws op: „Rozeboom, zei stenen vernield. foto Valerie Kuypers/ANP u? Er is niets aan de hand." Prijzen zijn per persoon tenzij anders vermeld. Prijzen zijn exclusief reserveringskosten en Calamiteitenfonds.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 5