12 Op Prunjehil liggen kansen "Meneer, hoe komt het toch dat NATUUR Avontuurlijke trips {r i Fietsen met ASD en Vekabo op Flakkee Agressieve man onder invloed ingesloten Man (18) na maand zijn rijbewijs kwijt Vermiste zwemmer opgepikt door jacht maandag 26 juli 2010 Zoveel moois om te zien en te doen. De Schouwen-Duiveland- se zuidkust krijgt steeds meer vorm. Nu nog op zoek naar meer ondernemers die gezamen lijk kansen grijpen. door Esme Soesman Een jaarlijkse Prunjehil- braderié? Een culinaire happening? Noem maar op. Wie boven op Prun jehil staat wordt al snel gegrepen door de vele mogelijkhe den die dit 'mooiste terras van Schouwen-Duiveland' biedt. „]e ziet hier alles", wijst Margreet Bosland van restaurant De Schelp- hoek op onder meer Plompe To ren, Zeelandbrug en Stormvloedke ring om haar heen. „Als het goed bevalt, moeten we eigenlijk probe ren hier een jaarlijkse dag van te maken. Dit is zo'n unieke plek." Een jaarlijks festijn? „Dat zou mooi zijn", vindt Dirk Fluijt van Staatsbosbeheer. „Misschien kan deze dag als voorbeeld dienen voor ondernemers", gooit hij een balletje op. „Want wij zijn beheer ders. Dit gebied vermarkten is ei genlijk niet onze taak." Wellicht is zaterdag een zaadje ge plant. Via diverse natuuravontu- ren konden jong en oud kennis maken met de natuur langs de zuidkust van Schouwen, waar or ganisaties als Staatsbosbeheer, Na tuurmonumenten, Recron en Na tionaal Park Oosterschelde de han den ineen hebben geslagen om die natuur beter aan de man te brengen. Onder meer door de (vol op aan de gang zijnde) aanleg van natuurentrees, zoals Duin van Schouwen; de startplek zaterdag van mountainbike-, meditatie- en torentochten. Ook Prunjehil, de vorige week geo pende uitkijkpost op de voormali ge vuilstort bij Serooskerke, maakt onderdeel uit van Van Zierik tot Zee. „De kroon op het werk", zo als Fluijt de heuvel tussen Prunje en Oosterschelde typeert. En de plek waar zaterdag restaurant De Schelphoek een terras dreef onder meer in samenwerking met kaas boerderij De Stolpe. Forest Hill Buitensport en het ATBteam Xtre- me voerden mountainbikers aan. Fietswereld Bouwman -uit Burgh-Haamstede verzorgde gratis reparaties. Restaurants de Heeren keet en 't Oliegeultje haakten met springkussen en een speciaal me nu op het evenement in. En er was een mooi een-tweetje van schip Onrust en de cabriobus. Hoewel het evenement qua pu bliek langzaam op gang kwam, was de kracht van die samenwer king goed aan het humeur van de bezoekers af te lezen. Héél leuk, klonk het steeds weer. Dirk Fluijt: „Ik vond het een ge slaagde dag." Een clubje mountainbikers is neergestreken op het terras van Prunjehil Davide (10), Luna (8) en Vi- to (6) Xausa uit Zierikzee breken zich het hoofd over de naam van het in een sprookje figurerende meisje met héél lang haar dat in een toren is opgesloten. Een spannend verhaal zoals eigenlijk ook het verhaal van uitkijktoren De Blinkert in Burgh-Haamstede spannend is, de plek waar het drietal de sprookjes- vraag probeert te beantwoorden. De beklimming (en quiz) maken deel uit van de Torentocht; één van de natuuravonturen die zater dag in het kader van de publieks- dag Van Zierik tot Zee vielen te be leven. Per cabriobus trekken de kinderen, onder begeleiding van onder meer het komische typetje Tante Trui en Camiel Beijersbergen van Staatsbosbeheer langs de torens die aan de zuid kust van Schouwen-Duiveland te vinden zijn. Van de Dikke Toren in Zierikzee tot de Plompe Toren bij Burghsluis en de Zuidkaap. En natuurlijk De Blinkert, die - zo ver telt Beijersbergen - in het verleden als brandwachttoren en uitkijkto ren voor het leger dienst heeft ge daan. Waarom meedoen? „Omdat het gewoon leuk is", zeggen de kin- Volle bak aan boord van het motorschip Onrust, die op zeehondensafari Tante Trui wijst vanaf uitkijktoren De Blinkert in de richting van Zierikzee; de woonplaats van (van links naar gaat tussen Burghsluis en Zierikzee rechts) Davide, Luna en Vito Xausa. Een impressie van de kinetische sculpturen van Zwanikken is te zien via het blog Cultuur Dichtbij. TIPS NAAR schouwen-duiveland@pzc.nl BROUWERSDAM Het gaat om nummertje twee in een serie van drie: vanavond ver zorgen Agrarisch Schouwen-Duive land en de Vekabo opnieuw een fietstocht. Ditmaal door de polders van Flakkee. Vertrokken wordt (verzamelen om 18.30 uur) vanaf het ronde parkeerterrein aan de voet van de Brouwersdam. Vanaf dat punt wordt gezamenlijk naar het startadres in Ouddorp (mini- camping Corneliahoeve) gereden. Deelnemers moeten zelf zorgen voor vervoer van hun fiets. RENESSE Een 46-jarige man uit Dordrecht is in de nacht van zaterdag op zondag rond een uur of half een aangehou den op de Hoogenboomlaan in Renesse en daarna ingesloten. Bij de meldkamer kwam een be richt binnen dat de man aan het schoppen was en zich erg agressief gedroeg. Daar is de politie op af ge gaan. De Dordtenaar bleek sterk onder invloed en praatte met dubbele tong. Ook schold hij de politieagen ten uit. RENESSE Een 18-jarige man uit de gemeente Bunnik is in de nacht van vrijdag op zaterdag in Renesse zijn rijbe wijs kwijtgeraakt, één maand na het behalen ervan. De man werd voor controle aangehouden op de Hogezoom. Hij bleek, als begin nend bestuurder, ruim vier keer te veel te hebben gedronken. Zijn rij bewijs is ingenomen. Diezelfde avond raakte ook een 50-jarige man uit Vlissingen door alcohol zijn rijbewijs kwijt. De man reed slingerend over de A58. OUWERKERK Een zwemmer (circa 25 jaar) is za terdagavond een tijdje vermist ge weest. Zijn moeder sloeg alarm na dat de man bij het strandje van Ou- werkerk (Zuidbout) te water was gegaan en ze hem al drie kwartier niet meer gezien had. De Reddings brigade Zierikzee-Duiveland was in 10 minuten ter plaatse. Ook de KNRM ging op weg. De zwemmer bleek opgepikt door een zeiljacht. Hij was in de stroming rond de pier beland en kon niet meer aan de kant komen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 56