Duikers en vissers akkoord met plek 1 J SCHOUWEN-DUIVELAND 12 en 13 II 13 DUIKWRAK Op jacht naar de laatste 25.000 euro Buigende megamier boeit Qft^ïhg Man opgepakt in Bruinisse almanak Naam JF IIIIl Maandag 26 juli 2010 Op ontdekkingstocht langs zuidkust van Schouwen-Duiveland Filmtheater over twee jaar open Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl door Esme Soesman SCHARENDIJKE - De Vereniging van Beroepsvissers de Grevelingen en de stichting Zeeuwse Duikwrak- ken hebben overeenstemming be reikt over de precieze locatie voor het af te zinken duikwrak nabij de haven van Scharendijke. Daarmee is de duikattractie nog niet rond. Op korte termijn moet de stichting 25.000 euro bij elkaar zien te krijgen. Bastian Mathijssen van het Scharendijkse duikcen trum De Kabbelaar heeft zijn hoop gevestigd op lokale onderne mers. Inclusief hijzelf hebben nog maar vier bedrijven op het dorp in de buidel getast. „Ik verwacht meer van de eigen ondernemers. Ik denk dat ze niet beseffen hoe belangrijk dit is", wijst hij op de verwachte aantrekkingskracht van het duikwrak. De stichting denkt dat het wrak onder meer zal zorgen voor een langer verblijf van gasten, die een duik willen wagen buiten de erg ste drukte om. Bovendien krijgen ondernemers die investeren tien jaar reclame terug. Met het afzinken van het - nu bij de Schelphoek gelegen - betonnen scheepscasco is dik 260.000 euro gemoeid. Dat geld wordt onder meer opgehoest door provincie, Grevelingenschap, Nederlandse Onderwatersportbond en gemeen te Schouwen-Duiveland. De laat ste partij put daarvoor uit het pot je BRG-gelden oftewel compensa- tiegelden Maasvlakte. Van de stich ting wordt een bijdrage van 50.000 euro verwacht. De helft daarvan is binnen. Met de beroepsvissers op de Greve lingen zijn de afspraken in ieder geval rond, bevestigt Martin Bout van deze club. Het wrak komt na bij de reefballs ten westen van de westelijke pier van de haven te lig gen, waardoor de vissers aan de zuidzijde van het wrak kunnen blijven vissen en zo minder vis grond verloren zien gaan. Aanvul lend wordt de communicatie rich ting duikers verbeterd. „Zodat er onderling meer begrip is", licht Bout de afspraken toe. Desmond van Santen van de Nederlandse Onderwatersportbond is in zijn nopjes met de overeenstemming. „Ik ben blij dat de vissers zo goed hebben meegedacht." BURGH-HAAMSTEDE - De term kinetische sculp- de actrice, theatermaker en regisseur Shireen turen zegt lang niet iedereen wat, maar dat Strooker gistermiddag een tentoonstelling het werk van Christiaan Zwanikken jong en van zijn werk. De deels in Nederland - deels oud intrigeert was zondag overduidelijk zicht- in Portugal werkende kunstenaar, die onder baar. In de Bewaerschole in Haamstede open- meer de Rietveld Academie doorliep, laat zich inspireren door de natuur en combineert dat met zijn liefde voor cinema. Driedimensiona le, via voorgeprogrammeerde ritmes bewegen de sculpturen zijn het resultaat. Al dan niet ge maakt van echte skeletten, zonder ook maar een moment luguber te worden. Humor over heerst. Zaterdag 31 juli geeft Zwanikken in de Bewaerschole een workshop voor aspirant uit vinders tussen de 10 en 80 jaar. Opgave via 06-44258442. foto Dirk-Jan Gjeltema ABONNEE VHH VOORDEEL Vandaag heeft dhr. C.N.M J. van den Hurk, Colijnsplaat 4 Efteling entreekaarten gewonnen! Heeft u zich nog niet ingeschreven? Ga naarwww.pzc.nl/abonneevoor- deel en geef u op via het formulier. Via deze eenmalige inschrijving maakt u tot en met 4 september dagelijks kans op 4 gratis kaarten. BRUINISSE - Een 44-jarige man uit de gemeente Schouwen-Duive land is zaterdagavond om 19.40 uur door de politie Zeeland aange houden in een horecagelegenheid in Bruinisse in verband met lokaal vredebreuk. De man was het etablissement bin nengegaan, ondanks dat hij door de rechtbank een toegangsverbod opgelegd had gekregen. De man weigerde bovendien te vertrekken. Hij is ingesloten. Tip? redactie@pzc.nl Dit weekend maakte mijn dochter zo'n leuke opmerking dat we deze wel iets voor de almanak vinden", schreef ons onlangs een lezeres van deze krant. Nou, dat vonden wij ook. Daar komt-ie: Eva van net zeven mag in de stad sa men met haar oma iets kopen. Na lang rondsnuffelen, twijfelen, wikken en wegen kiest het meisje uit eindelijk een stickerboek. Er staan huizen in het boek, die je zelf kunt inrichten met meubeltjes en stickers waarop kinderen staan afge beeld. 'Sweet Home' staat er in roze versier de letters op de voorkant. Prachtig vindt Eva het. Terug in de auto, vraagt opa, die niet was meegegaan naar de winkel, of het meisje nog iets gekocht heeft. „Ja opa", antwoordt Eva enthousiast terwijl ze het cadeau in de lucht houdt, „een mooi boek! Zweet homo, wel een gekke naam hè?"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 55